Επαγγελματική Αλληλοβοήθεια

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από Laurona »

Μαρινο ψαχνω το και εγω το θεμα.

Αυτο που κατεληξα εγω ειναι

Για ενα σπιτι δεν κανει να ειναι πολυ μεγαλος, τρωει πολλα ξυλα και ασκοπα για τις ποσοτητες που θα ''παραγει, πιασε καλυτερα εναν μετριο προς μικρο.
Ενας τετοιος φουρνος ψηνει ανετα 3-4 σινια οφτο και 30-40 φλαουνες, δεν νομιζω να χρειαζεσαι παραπανω.

Να εχεις τοπο να κανονιζεις τα κλαθκια και τροπο να τα μεταφερες σπιτι, καπως απομερα αλλα ευκολα προσβασιμο, γιατι κοντα στο σπιτι θα εχεις προβληματα με εντομα, ποντικους κλπ.
Εννοειτε ο τοπος θελει καθαριοτητα συνεχως.

Ο τοπος που θα μπει, να μην δεχετε αερα απο μεριες που τραβουν προς το σπιτι γιατι θα δυσανασχετισεις

Λαβε υποψην το κοστος για ενα στεγαστρο, που θα φτιαξεις εσυ, αλλιως θα σου σχισει απο τα νερα και θα χανεις αποδοση.

Λαβε υποψην οτι το σωστο ειναι να σφραγιζεις τον φουρνο με πηλο απο πλιθαριν οποταν, οταν τον αγορασεις να σου δωσουν να εχεις μια ποσοτητα και οτι γυρο απ τον φουρνο αναγκαστικα θα λερωνεις το χωρο που θα πρεπει μετα να καθαριζεις.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙς ΜΕΤΑ ΜΩΡΑ ΜΙΑΝ ΩΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΤΕΙΣ ΝΑ ΦΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΨΗΤΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.

Εγω μολις μπορεσω θα βαλω μπροστα.

Για πεθεραες, παρεες ''ενοχλητικεσ'' κλπ, μην ακουεις τιποτε.Αμα ξερεις μπαινουν ολοι προσοχη.

Προχωρα και εν καλη η ιδεα σου, και ο κοπος της προετοιμασιας,αμμα σου αρεσκει εννεν κοπος μα ευχαριστηση :)

Τον Rai μεν τον ακουεις, τζιε μολις πει ο γιος του παπα, εννα βαλει μπροστα τζιε τζινος :lol:
Τζιε αντι να τον πυρωσει με ξυλα, εννα τον παγωσει με μπυρες :lol:
Ο δικος μου οτι κρεας εννα φαει, λαλει μου '' παπα σουλλα'' (σουβλα) :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από Nikos »

Έτον και έναν άνθρωπο που μίλησε σωστά!!!
Φίλε μου σε χαιρετώ και συμφωνώ μαζί σου απόλυτα!! :D :D
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από marinos.a »

Laurona έγραψε:
Να εχεις τοπο να κανονιζεις τα κλαθκια και τροπο να τα μεταφερες σπιτι, καπως απομερα αλλα ευκολα προσβασιμο, γιατι κοντα στο σπιτι θα εχεις προβληματα με εντομα, ποντικους κλπ.
Εννοειτε ο τοπος θελει καθαριοτητα συνεχως.
Ποιά καλάθια εννοείς φιλουι?

Κατι θα ξέρει το παιχτουι και Θέλει σουλλα!


Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από Laurona »

ta kladia file mou oxi ta kalathia :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από Anthimos »

Laurona έγραψε:Μαρινο ψαχνω το και εγω το θεμα.

Αυτο που κατεληξα εγω ειναι

Για ενα σπιτι δεν κανει να ειναι πολυ μεγαλος, τρωει πολλα ξυλα και ασκοπα για τις ποσοτητες που θα ''παραγει, πιασε καλυτερα εναν μετριο προς μικρο.
Ενας τετοιος φουρνος ψηνει ανετα 3-4 σινια οφτο και 30-40 φλαουνες, δεν νομιζω να χρειαζεσαι παραπανω.

Να εχεις τοπο να κανονιζεις τα κλαθκια και τροπο να τα μεταφερες σπιτι, καπως απομερα αλλα ευκολα προσβασιμο, γιατι κοντα στο σπιτι θα εχεις προβληματα με εντομα, ποντικους κλπ.
Εννοειτε ο τοπος θελει καθαριοτητα συνεχως.

Ο τοπος που θα μπει, να μην δεχετε αερα απο μεριες που τραβουν προς το σπιτι γιατι θα δυσανασχετισεις

Λαβε υποψην το κοστος για ενα στεγαστρο, που θα φτιαξεις εσυ, αλλιως θα σου σχισει απο τα νερα και θα χανεις αποδοση.

Λαβε υποψην οτι το σωστο ειναι να σφραγιζεις τον φουρνο με πηλο απο πλιθαριν οποταν, οταν τον αγορασεις να σου δωσουν να εχεις μια ποσοτητα και οτι γυρο απ τον φουρνο αναγκαστικα θα λερωνεις το χωρο που θα πρεπει μετα να καθαριζεις.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙς ΜΕΤΑ ΜΩΡΑ ΜΙΑΝ ΩΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΤΕΙΣ ΝΑ ΦΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΨΗΤΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.

Εγω μολις μπορεσω θα βαλω μπροστα.

Για πεθεραες, παρεες ''ενοχλητικεσ'' κλπ, μην ακουεις τιποτε.Αμα ξερεις μπαινουν ολοι προσοχη.

Προχωρα και εν καλη η ιδεα σου, και ο κοπος της προετοιμασιας,αμμα σου αρεσκει εννεν κοπος μα ευχαριστηση :)

Τον Rai μεν τον ακουεις, τζιε μολις πει ο γιος του παπα, εννα βαλει μπροστα τζιε τζινος :lol:
Τζιε αντι να τον πυρωσει με ξυλα, εννα τον παγωσει με μπυρες :lol:
Ο δικος μου οτι κρεας εννα φαει, λαλει μου '' παπα σουλλα'' (σουβλα) :lol:
Ρε μολοα ποια εν η Σουλα τωρα μεταξυ μας ! :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από AndreasDr »

Anthimos έγραψε:
Laurona έγραψε:Μαρινο ψαχνω το και εγω το θεμα.

Αυτο που κατεληξα εγω ειναι

Για ενα σπιτι δεν κανει να ειναι πολυ μεγαλος, τρωει πολλα ξυλα και ασκοπα για τις ποσοτητες που θα ''παραγει, πιασε καλυτερα εναν μετριο προς μικρο.
Ενας τετοιος φουρνος ψηνει ανετα 3-4 σινια οφτο και 30-40 φλαουνες, δεν νομιζω να χρειαζεσαι παραπανω.

Να εχεις τοπο να κανονιζεις τα κλαθκια και τροπο να τα μεταφερες σπιτι, καπως απομερα αλλα ευκολα προσβασιμο, γιατι κοντα στο σπιτι θα εχεις προβληματα με εντομα, ποντικους κλπ.
Εννοειτε ο τοπος θελει καθαριοτητα συνεχως.

Ο τοπος που θα μπει, να μην δεχετε αερα απο μεριες που τραβουν προς το σπιτι γιατι θα δυσανασχετισεις

Λαβε υποψην το κοστος για ενα στεγαστρο, που θα φτιαξεις εσυ, αλλιως θα σου σχισει απο τα νερα και θα χανεις αποδοση.

Λαβε υποψην οτι το σωστο ειναι να σφραγιζεις τον φουρνο με πηλο απο πλιθαριν οποταν, οταν τον αγορασεις να σου δωσουν να εχεις μια ποσοτητα και οτι γυρο απ τον φουρνο αναγκαστικα θα λερωνεις το χωρο που θα πρεπει μετα να καθαριζεις.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙς ΜΕΤΑ ΜΩΡΑ ΜΙΑΝ ΩΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΤΕΙΣ ΝΑ ΦΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΨΗΤΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.

Εγω μολις μπορεσω θα βαλω μπροστα.

Για πεθεραες, παρεες ''ενοχλητικεσ'' κλπ, μην ακουεις τιποτε.Αμα ξερεις μπαινουν ολοι προσοχη.

Προχωρα και εν καλη η ιδεα σου, και ο κοπος της προετοιμασιας,αμμα σου αρεσκει εννεν κοπος μα ευχαριστηση :)

Τον Rai μεν τον ακουεις, τζιε μολις πει ο γιος του παπα, εννα βαλει μπροστα τζιε τζινος :lol:
Τζιε αντι να τον πυρωσει με ξυλα, εννα τον παγωσει με μπυρες :lol:
Ο δικος μου οτι κρεας εννα φαει, λαλει μου '' παπα σουλλα'' (σουβλα) :lol:
Ρε μολοα ποια εν η Σουλα τωρα μεταξυ μας ! :D
Συμφωνώ με τον 'Ανθιμο, κάτι ξέρει ο μιτσής.... :lol:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από Laurona »

Τωρα ρε ξιμαρισμενοι και εννα σας σασω καλα, τστστσ, εφοηθηκα σας ρε :D

Που να τυχει να ξαναβρεθουμεν θα τον φερω μαζι μου θα τον κατσω διπλα μου και θα σας βαλω εσας γυρω, και θα σας βαλω να τον ταιζετε.

Εαν εισαστε μαγκες, που εννα θελει σουλλα, μεν του δωκετε και σαζει σας :lol:
Ρωτατε και τον Αχερκωτη να δειτε :D

Και αν σας περνα πειτε τιποτε για τον παπα του και εν τα μαθκια σας που εννα κανει Σουλλαν :lol:

Ισχυει και για σενα Γιατρε, που περιπαιζεις σε αλλο ποστ, για να μεν γραφουμε πελλαρες σε δυο τοπους :D

ΜΑΡΙΝΟ ΠΟΥ ΕΝΝΑ ΠΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΤΟΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΕΙς ΠΟΥ ΚΟΝΤΑ. Οχι να μασουν μονον, αμπα και καπνισουν τα ρουχα τους, να δουλευκουν τζιολας :D

Και για το στεγαστρο τα πασαμανα θελουν καθαρισμα με πετρελαιο, τριψιμο, σταρομα, πριν να τα κολλησεις, εχει δουλεια για λλοου τους, οχι να τους εχεις να περιπαιζουν μονον :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε μου δουλειά στο χέρι μας, αν μας χρειαστεί ο Μαρίνος ξέρει που να μας έβρει! Αν θέλει πέρνουμεν του και καμια "Σούλλα" :lol: Την επόμενη φορά που 8α βρεθούμε βάρτον μιτσή να κάτσει δίπλα μου, να του μάθω 2-3 πράματα και εννα σε σάσει :lol:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από Laurona »

Εσεναν εν σε φοουμε περνα σου :)

Θελω ομως πολλα να δω τον Γιατρον , τζιε τον αλλον τον κορμακλιν, τον Ανθιμον, να τριφκουν πασαμανα τζιε που μεναν οτι θελεις :lol: :lol: :lol:
Οχι επειδη ενθα τα καταφερουν,αλλα εννα χουν φασην μεγαλην.Ειδικα αμμα ενννα κουραστει ο Ανθιμος και εννα του πει ο γιατρος........να σε εξετασω? ;) :lol: :lol:

Τωρα να μεν σου αφηκω τον μιτση ρε εσυ.
Σαν τον Αχερκωτη? Που του τον αφηκα εναν τεταρτο και οπου την πελλαραν εμαθε του την? :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Δημοσίευση από AndreasDr »

Laurona έγραψε:Εσεναν εν σε φοουμε περνα σου :)

Θελω ομως πολλα να δω τον Γιατρον , τζιε τον αλλον τον κορμακλιν, τον Ανθιμον, να τριφκουν πασαμανα τζιε που μεναν οτι θελεις :lol: :lol: :lol:
Οχι επειδη ενθα τα καταφερουν,αλλα εννα χουν φασην μεγαλην.Ειδικα αμμα ενννα κουραστει ο Ανθιμος και εννα του πει ο γιατρος........να σε εξετασω? ;) :lol: :lol:

Τωρα να μεν σου αφηκω τον μιτση ρε εσυ.
Σαν τον Αχερκωτη? Που του τον αφηκα εναν τεταρτο και οπου την πελλαραν εμαθε του την? :lol:
Φίλε τον κορμαλια είδαν τον πολλές φορές σε δράση, θα εκπλαγείς (μεν παίξεις κουπόνι) :lol:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”