ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από cyprohunter »

Παιδιά, έχω μια απορία! Μπορεί να μου πει κάποιος αν όλα αυτά που γράφουμε περί αλλαγής νομοθεσιών ή οι προτάσεις για μετατροπές απο την θύρα, πιάννουν τόπο; Όλα αυτά που γράφουμε τα βλέπει/τα παίρνει υπόψη κάποιος αρμόδιος; Κατα πόσο μπορούν να γίνουν αλλαγές; Οξά εν με τον νου μας που καμνομε παιράμι :?: Έτσι να το πούμε τζαι στην Κυπριακή...
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από peanut5020 »

cyprohunter έγραψε:Παιδιά, έχω μια απορία! Μπορεί να μου πει κάποιος αν όλα αυτά που γράφουμε περί αλλαγής νομοθεσιών ή οι προτάσεις για μετατροπές απο την θύρα, πιάννουν τόπο; Όλα αυτά που γράφουμε τα βλέπει/τα παίρνει υπόψη κάποιος αρμόδιος; Κατα πόσο μπορούν να γίνουν αλλαγές; Οξά εν με τον νου μας που καμνομε παιράμι :?: Έτσι να το πούμε τζαι στην Κυπριακή...


εν με τον νου μας που καμνομε παιράμι
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
MIKEShooter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 06 Σεπ 2012, 12:43

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από MIKEShooter »

1-2 Κοπαδια μεσα στην λευκωσια σημερα και εχτες το απογευμα.
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Artemis G. »

τους μελισσοφαγους διαφορετικα πως τους λαλουν ?
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Anthimos »

Artemis G. έγραψε:τους μελισσοφαγους διαφορετικα πως τους λαλουν ?

Νερουππους ή Μερουππους
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Artemis G. »

Anthimos έγραψε:]Νερουππους ή Μερουππους
α...οκ ισχυουν και τα δυο ονοματα...
σημερα στην δουλεια σε καποια φαση ειχαμε τουτη την κουβεντα... και ελεγαν μου τους νερουππους , εγω ελεγα τους μερουππους γιατι ακουετε μου πιο λογικο...
επειδη στα αγγλικα εν merops apiaster και εκαμαμεν το μεροππους ( πχ chair - τσαερα )
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ε κοπελια αν ξερετε ποσον λογιον μελισσοφαους εχει ? γιατι σε μια φασην που ειδα πανω στα συρματα και εκαθουνταν εφανηκαμου διαφορετικοι απο αυτους που εξερα μεχρι τωρα . τα χρωματα ηταν διαφορετικα .
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Anthimos »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Ε κοπελια αν ξερετε ποσον λογιον μελισσοφαους εχει ? γιατι σε μια φασην που ειδα πανω στα συρματα και εκαθουνταν εφανηκαμου διαφορετικοι απο αυτους που εξερα μεχρι τωρα . τα χρωματα ηταν διαφορετικα .
Κυριάκο έχει 26 με 30 ήδη

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE% ... E%BF%CF%82
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από giorgos80 »

Artemis G. έγραψε:
Anthimos έγραψε:]Νερουππους ή Μερουππους
α...οκ ισχυουν και τα δυο ονοματα...
σημερα στην δουλεια σε καποια φαση ειχαμε τουτη την κουβεντα... και ελεγαν μου τους νερουππους , εγω ελεγα τους μερουππους γιατι ακουετε μου πιο λογικο...
επειδη στα αγγλικα εν merops apiaster και εκαμαμεν το μεροππους ( πχ chair - τσαερα )
Merops apiaster εν η επιστημονικη ονομασια.πιο σωστο εν το μερουππος γιατι εχω την ιδια αποψη κι εγω βαση του μεροπς.εν οπως το φουμιζω και το χουμιζω.το φουμιζω βγαινει απο το φημιζω που σημαινει παινευω εν κατι σαν παραφθορα μιας λεξης.
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από cyprohunter »

Ρε παιθκιά δαμε επελλάναν μας μέρα μεσιμέρι τζαι είπαμεν να πάμε λλιο ψάρεμα σήμερα να πιαμε καμια κουρκούνα τζαι ως τζαι τζαμέ ήταν πουπάνω που την τζεφαλή μας τζαι εκάμναν παναίρι τζαι εσείς γυρέφκεται ονόματα τζαι πελλάρες... :?
Φιλικά,
Αναστάσης
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”