Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από admin »

Δυστυχώς όμως για ακόμη μια φορά αποδεικνύεται ότι ο Κυπραίος είναι μόνο λόγια. Μπαίνουν μέσα στην σελίδα εκατοντάδες άτομα κάθε μέρα αλλά μόνο μερικοί 10-12 άτομα έδωσαν το παρών τους :( :( :(
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

admin έγραψε:Δυστυχώς όμως για ακόμη μια φορά αποδεικνύεται ότι ο Κυπραίος είναι μόνο λόγια. Μπαίνουν μέσα στην σελίδα εκατοντάδες άτομα κάθε μέρα αλλά μόνο μερικοί 10-12 άτομα έδωσαν το παρών τους :( :( :(
kalo tha itan na mas stelnate ena minima sto kinito gia tin mera kai wra. iparxoun anthrwpoi pou den exoyn tin euxereia na mpainoun sto forum kathe mera. egw px den pira xampari oti tha ginotan tetoio prama ekeini tin mera kai ithela poli na erthw. pistevw kai alloi .
kai to sigouro einai oti egw proswpika opws kai alloi DEN EIMASTE MONO LOGIA
sent from mobile
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από 'petros' »

admin έγραψε:Δυστυχώς όμως για ακόμη μια φορά αποδεικνύεται ότι ο Κυπραίος είναι μόνο λόγια. Μπαίνουν μέσα στην σελίδα εκατοντάδες άτομα κάθε μέρα αλλά μόνο μερικοί 10-12 άτομα έδωσαν το παρών τους :( :( :(
Σωστος ο φιλος LOUIS SETTER και μιλωντας για τον εαυτο μου που γνωριζα και ημερομηνια,τοπο και ωρα που ξερεις εαν δεν προσπαθησαν να βοηθησουν και αλλοιως αλλοι πολλοι πρεπει να ειναι και παρον για να πει καποιος βοηθησε???
Και μπραβο σας που πηγατε και βοηθησατε με την παρουσια σας και μακαρι να ειχαμε την ευχερεια με τις δουλειες και το χρονο να βοηθησουμε και εμεις με την παρουσια μας...
(Πριν γραφετε κατι σκεφτητε και λιγο πρωτα,, βαζω και τον εαυτο μου μεσα να μεν παρεξηγουμε)
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από admin »

Anthimos έγραψε:
admin έγραψε:τι ώρα να βρεθούμε το Σαββατο?

Φιλε ειπαμε κατα τις 8:30-9:00 στο κυνοτροφειο ΚΑΤΩ ΔΡΥΣ .
Το προγραμμα ειναι :
Φτιαξιμο και τοποθετηση 4-5 ποτιστρων ( εκτος αν βρουμε υλικα για περισσοτερες)
Εντοπισμος των ποτιστρων του Ταμειου Θηρας που καταστραφήκαν απο την πυρκαγια, επιδιώρθωση και γεμισμα με νερο. Οσοι φερουν σπορους ή δενδρυλια ενας περιπατος για σπορα και υποδειξη σημειων δενροφυτευσης απο γνωστες της περιοχης.
Συντονισμος και καθορισμος ημερομηνιας για περαιτερω εργασιες στα καμενα και ημερα δεντροφυτευσης!


Αυτή την δημοσίευση την είδαν βάση υπολογιστεί εκατοντάδες άτομα αλλά είμασταν ήρθαμε πάλι οι ίδιοι !!Σίγουρα υπήρχε κόσμος που δέν το είδε και κόσμος που είχε δουλειά αλλά και πάλι είμασταν λίγοι!!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από marinos.a »

εγω πιστεύω οτι το πρόβλημα ήταν στη διοργάνωση. Το είπαμε και εκει, απλα έπρεπε να δούμε και εμείς λίγο τη φάση πριν μεγαλώσει η διοργάνωση.

Εμένα η άποψη μου ειναι οτι ειναι καλύτερα που αυτη τη φορά δεν ειχε παρα πολλους διοτι θα χανόταν πολλής χρόνος.

για την επόμενη φάση θα διοργανωθεί ΠΟΛΥ καλύτερα για να μπορεί να αξιοποιηθεί ο χρόνος τον φίλων που θα έρθουν.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

admin έγραψε:
Anthimos έγραψε:
admin έγραψε:τι ώρα να βρεθούμε το Σαββατο?

Φιλε ειπαμε κατα τις 8:30-9:00 στο κυνοτροφειο ΚΑΤΩ ΔΡΥΣ .
Το προγραμμα ειναι :
Φτιαξιμο και τοποθετηση 4-5 ποτιστρων ( εκτος αν βρουμε υλικα για περισσοτερες)
Εντοπισμος των ποτιστρων του Ταμειου Θηρας που καταστραφήκαν απο την πυρκαγια, επιδιώρθωση και γεμισμα με νερο. Οσοι φερουν σπορους ή δενδρυλια ενας περιπατος για σπορα και υποδειξη σημειων δενροφυτευσης απο γνωστες της περιοχης.
Συντονισμος και καθορισμος ημερομηνιας για περαιτερω εργασιες στα καμενα και ημερα δεντροφυτευσης!


Αυτή την δημοσίευση την είδαν βάση υπολογιστεί εκατοντάδες άτομα αλλά είμασταν ήρθαμε πάλι οι ίδιοι !!Σίγουρα υπήρχε κόσμος που δέν το είδε και κόσμος που είχε δουλειά αλλά και πάλι είμασταν λίγοι!!!!
Ariste se tetoies periptwseis i kaliteri epikoinwnia ginetai dia sms i estw me ena tilefwnima. Stin arxiki selida tou foroum enas na mpei kai na grapsei kati amesws paei ektos selidas to teleytaio thema. Ara ??
Egw neuriasa pou den irtha . Den einai kako se mia isopalia i mia itta mias omadas na pei o proponitis <<prospathisan oi pektes mou kai tin epomeni fora tha paiksoume kalitera >>
sent from mobile
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από AndreasDr »

Ρε κοπέλια εκάμετε όπως την κουβέντα απου έχει μούγια μουγιάζεται. Καταρχάς εδώ έχουμε όλοι ψευδώνυμα, ναι μεν μερικοί γνωριστίκαμε αλλά δέν νομίζω να έχει κάποιος τα τηλέφωνα 1000-1500 μελών του φόρουμ. Επιπρόσθετα, έχει 1 μήνα που λαλούμε την κουβέντα, εμπορούσε κάποιος να έχει ένοια να παρακολουθεί το φόρουμ για την ημερομηνία. Όπως και να έχει, εν θα μαλλώσουμε τωρά για ένα, ιερό σκοπό. Είμαι σίουρος ότι ο Άριστος απευθείνετε σε εκέινους που εδήλωσαν οτι θα έρτουν μετά που ορίστικε η ημερομηνία και την είδαν σίουρα. Σύντομα θα οργανωθεί και 2η παρόμοια μέρα, για ακόμα 5 ποτήστρες και φύτεμα. Άρα μπορούμε να οργανωθούμε καλύτερα.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από admin »

Χάρη μου και εγώ πήγα σαν απλός εθελοντής όχι σαν οργανωτής όπως είπα σίγουρα κάποια άτομα δέν το είδαν, κάποιοι είχαν δουλειά απόλυτα κατανοητό αλλά και κάποιοι το είδαν και δέν ήρθαν δέν πρόκειται για προσωπικό θέμα εδώ ούτε χρειάζεται ο καθένας να δίνει εξηγήσεις απλά θέλω να τονίσω ότι χρειάζεται λίγη περισσότερη προσπάθεια ιδιαίτερα απο τα πιο νέα άτομα αν θα έχουμε ελπίδες για ένα καλύτερο κυνηγετικό μέλλον. Το ότι είδα τον φίλο τον Franch με τον γιό του να κάνουν δεντροφύτευση και να του εξηγάει και γιατί, αυτό λέει πολλά-Παιδεία=Ελπίδα
Προσέχουμε...για να έχουμε
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από stakis »

Σιγουρα η οργανωση θα μπορουσε να ηταν καλυτερη. Το γεγονος ομως οτι δεν ειχαμε περισσοτερα υλικα, γιατι κολλησαμε σε υποσχεσεις, "υπευθυνων" και περισσοτερα ατομα να ερχονταν την ιδια δουλεια θα καναμε. Το θετικο ειναι οτι εγινε μια καλη αρχη. Χρειαζεται τωρα να μαζευτουν υλικα, και να ωργανωθει καλυτερα η επομενη φορα. Η παρουσια περισσοτερων ατομων την επομενη φορα θα ειναι δεδομενη. Απλα πρεπει να ωργανωθει καλυτερα. Επειδη ειναι μια αυθορμητη πρωτοβουλια, ειναι φυσικο να υπαρχει μια ελλειψη συνενοησης. Θα επαναλαβω κατι που ειχα πει και προηγουμενως. Χρειαζομαστε υλικα. 2 σταρτερ 20μμ πασο θηλυκο και 20μμ εξαγωγη, ενα φλοτερ μικρο. Το κοστος αυτων των υλικων ειναι περιπου 5-6 ευρω για καθε ποτιστρα. Χρειαζομαστε ακομα 5-6 ποτιστρες. Επισης θα ηταν καλα ο Στελιος σε συνενοηση με καποια αλλα παιδια να φερουν ακομα 5-6 βαρελια.
Μου εχουν υποσχεθει οτι μεχρι αυριο θα εχουμε το καλουπι της ποτιστρας. Αν το εχουμε , εγω θα μπορεσω να κατασκευασω ακομα 5-6 ποτιστρες που ειναι το πιο βασικο απο ολα.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από Anthimos »

:D Χαιρομαι πραγματικα επειδη υπάρχει πραγματικο ενδιαφερον . Οπως εγραψαν και τα υπόλοιπα παιδια τωρα που γνωριζουμε τι ακριβως χρειαζομαστε θα επανελθουμε δρυμιτεροι και οργανωμενοι.
Δεν υπάρχει λογος ανυσηχιας εν 10 τετραγωνικα σχεδον που καηκαν :?
Oρεξη να χουμε και να ειμαστε καλα και θα το επαναλαβουμε σε μεγαλη κλιμακα. Για εμενα ειναι ενα στοιχημα που πρεπει να κερδισουμε σαν ΚΥΝΗΓΟΙ και επισης θα πρεπει αν ειναι η αρχη για πιο μεγαλα πραγματα.
πραγματικα χαιρομαι επειδη οι καλοι φιλοι παραπονιουνται οτι δεν τους ειπαμε αλλα να τονισω οτι ορισμενοι με πηραν τηλεφωνο να με ρωτησουν τι χρειαζομαστε (π.χ 'petros') αλλα επειδη οι " υπευθυνοι" μας εταξαν πραγματα τους ειπαμε οτι σε πρωτη φαση ειμαστε ενταξει.
Ειδαμε....... καναμε το ελαχιστο επειδη αυτο μπορουσαμε υπο τις περιστασεις και θα οργανωθουμε με βαση τα νεα δεδομενα και θα επανελθουμε δυνατα.....
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ”