Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από admin »

Απο Δευτέρα όποιος θέλει να έρθει να πάρει είτε σωλήνες με δολώματα είτε σιταρούι για σπορά παο το μαγαζί μας όποιος θέλει ας με πάρει τηλέφωνο στο 25577750 επίσης εισητήρια για τον χωρό έχει Λευκωσία ο Αντρέας στο μαγαζί του
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από Phinix »

Οκ, αν τα καταφέρω να ερτω αύριο να προλάβω να τα βάλω την Κυριακή?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Ρε κοπέλια τι εκάμετε με τα δολώματα της ποντίκας;; Εμείναν δαμέ οι σωλήνες! Σακούλια για σπορές ήδη δόθηκαν 60-70 αλλά έχουμε ακόμα 100 :!:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από Pathfinder »

εγω παντως επιασα τα δικα μου σημερα και θα τα βαλω Κυριακη με τα νερουθκια που θα καμει!!!
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από admin »

Για ακόμη μια φορά ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ. ....... απο τα γραφείο πέρασαν 4 φίλοι οι οποιοι εφοδιάστηκαν με τα απαραίτητα σωλήνες , σιταρούι και ψυχανθή για σπορές στις περιοχές Ανώγυρα, Άλασσα, Λάνια και ακόμη ένας φίλος ο οποίος δέν ήμουν εδώ όταν πέρασε. Απο εκεί και πέρα πήρα εγώ και τοποθέτησα σε Κυβίδες 1 περιοχή, Σωτήρα 1 περιοχή, Επισκοπή Λεμεσού 1 περιοχή, Κακομάλλη 2 περιοχές, Αμαργέτη Πάφου 2 περιοχές, Το πρόβλημα όμως είανι τεράστιο. Το ευτύχημα ότι κανονίζουμε κατι πολύ πιο οργανωμένο και σε τακτική βάση πρώτα για Λεμεσό ακι εάν πετύχει παγκύπρια θα σας ανακοινώσω σε λίγες μέρες. Εντομεταξύ μέσο του υγειονομείου πήρα αρκετές πληροφορίες για την ποντίκα και ετοιμάζω ένα άρθρο καθώς η καταπολέμηση της είανι ολάκερη επιστήμη για να πετύχει!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από Anthimos »

admin έγραψε:Για ακόμη μια φορά ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ. ....... απο τα γραφείο πέρασαν 4 φίλοι οι οποιοι εφοδιάστηκαν με τα απαραίτητα σωλήνες , σιταρούι και ψυχανθή για σπορές στις περιοχές Ανώγυρα, Άλασσα, Λάνια και ακόμη ένας φίλος ο οποίος δέν ήμουν εδώ όταν πέρασε. Απο εκεί και πέρα πήρα εγώ και τοποθέτησα σε Κυβίδες 1 περιοχή, Σωτήρα 1 περιοχή, Επισκοπή Λεμεσού 1 περιοχή, Κακομάλλη 2 περιοχές, Αμαργέτη Πάφου 2 περιοχές, Το πρόβλημα όμως είανι τεράστιο. Το ευτύχημα ότι κανονίζουμε κατι πολύ πιο οργανωμένο και σε τακτική βάση πρώτα για Λεμεσό ακι εάν πετύχει παγκύπρια θα σας ανακοινώσω σε λίγες μέρες. Εντομεταξύ μέσο του υγειονομείου πήρα αρκετές πληροφορίες για την ποντίκα και ετοιμάζω ένα άρθρο καθώς η καταπολέμηση της είανι ολάκερη επιστήμη για να πετύχει!!!

Αριστε το ξαναειπαμε
Αμα εν η ωρα της φωθκιας εν της παπαθκιας τα ξυλα
Ειμαστε όλοι καλοι να κρινουμε και να φωναζουμε εξω που τον χορο. Φταιει η θηρα , φταιν οι ταδε οι ταδε αλλα εμεις εν φταιμε σε τιποτε . Κλαμα και παραπονο οπως τις καταπιεσμενες οικοκυρες! ( Βαζω και την μοιρα μου μέσα)
Για την ποντικα φιλε θα σου στειλω καποια αρθρα . Θελει προσοχη τελικα και συστημα
Η καταπολεμηση της ποντικας χωρις ελεγχο της αλεπους ας πουμε επιβαρυνει τα θηραματα
Επιπλεον επηρεαζει καθετα τους πληθυσμους οφελιμων αρπακτικων , ανθρωποπουλι κτλ
Κι ενω η ποντικα δεν ξιλιφκεται 100% για το χρονικο διαστημα που οι αριθμοι της εν μειωμενοι , μειωνουνται και τα αρπακτικα . Μετα οταν επανελθουν οι αριθμοι δεν εχει αρπακτικα να την περιορισουν με αποτέλεσμα να αυξανονται και να πληθυνονται ασυστολα (Τουτα τα τελευταια χρονια περνουμε ακριβως τουτο το πράγμα-)
Θελει μελετη τελικα και σωστο προγραμματισμο!!! :?
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Μιλάτε με τον Μάριο (πρόεδρο ΦΤΕΛΥΑ Γερίου) να σας πεί για τον τρόπο που πέτυχαν καταπολέμηση με τα αθρωποπούλια. Όπως μου εξήγησε ο ίδιος έχει χρόνια που ξεκίνησε το πρόγραμμα και έχουν πολύ καλά αποτελέσματα!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από Anthimos »

AndreasDr έγραψε:Μιλάτε με τον Μάριο (πρόεδρο ΦΤΕΛΥΑ Γερίου) να σας πεί για τον τρόπο που πέτυχαν καταπολέμηση με τα αθρωποπούλια. Όπως μου εξήγησε ο ίδιος έχει χρόνια που ξεκίνησε το πρόγραμμα και έχουν πολύ καλά αποτελέσματα!

Φιλε εν τοσες πολλες που θέλει συνδυασμο των δυο. ενα ντου με δηλητηρια να μειωθουν και μετα εισαγωγη των ανθρωποπουλιων για να κρατα χαμηλους τους αριθμους

Γι αυτο εγραψα θέλει μελετη
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από AndreasDr »

Ε αφού περιμένουμε να μου φέρετε τα δολώματα ;)
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Πρωτοβουλία για ομαδική μαζική καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από GRIGORIS »

AndreasDr έγραψε:Ε αφού περιμένουμε να μου φέρετε τα δολώματα ;)
Apo p mporoume na paroume dwlomata gia pontika??(apo tablet)
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”