Αξίζει τον κόπο?

Konstantinos P
Full Member
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 15:31

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από Konstantinos P »

Ώρες ώρες με τα ατέλειωτα νεκροταφεία στο fb και με τες αηδίες που γράφουν ορισμένοι πραγματικά σκέφτουμε αν αξίζει τον κόπο να ασχολούμαστε πλέον...

Ξαφνικά που το πουθενά εμφανίζουντε κάτι τέτοιες συζητήσεις και κάμνουν σε να αλλάσσεις ιδέα...

Μπράβο παίδες για τη συζήτηση...

Και κάτι ακόμα που είπε παλιά ο ψυχίατρος του φόρουμ και εν εδώκαμε τη σημασία που έπρεπε...

Μεν παίρνετε ποτέ δεδομένη την επόμενη εξόρμηση... μεν τσακκώνεστε με τους συντρόφους σας για βλακείες, μεν νευριάζετε για ένα καλλίκωμα (τζίνα μινίσκουν παραπάνω), μεν συκκυρτάτε με τα κτηνά επειδή εν ετραβήσαν μια μέρα εν πλάσματα σαν εμάς και τζίνα, μεν, μεν, μεν...

Να μαστε καλά να χουμε πόδκια και υγεία να ανεβαίνουμε τζιπάνω που αγαπούμε με τους αθρώπους (και τα κτηνά) που αγαπούμε... τα υπόλοιπα εν ψιλά γράμματα...
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μεγάλες και ώριμες κουβέντες Αντρέα μου. Δάσκαλος, σύντροφος, οδηγός και πόσα άλλα...η λέξη που μου έμεινε περισσότερο όμως στο μυαλό είναι το "φοβάμαι"...και εγώ το ίδιο φίλε μου,δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω όπως εκείνος τα καταφέρνει ακόμα και σήμερα...Αλλά ο Κωνσταντίνος και οι υπόλοιποι έχουν δίκαιο. Ένας είναι ο δρόμος, από εκεί που πέρασαν όλοι.
Νάμαστε καλά και να έχουμε υγεία πάνω από όλα, σωστός Κωνσταντίνο.
Konstantinos P
Full Member
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 15:31

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από Konstantinos P »

elcos έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΠΑΝΙΑ ΓΡΑΦΩ ΕΙΜΑΙ 36ΧΡΟΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΛΟ ΠΕΡΣΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΡΠΩΘΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΕΡΔΙΚΙ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΤΖΙΚΛΕΣ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ .
ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΕ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΔΚΙΑΛΕΑΝ ΤΟ ΘΥΡΑΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ´´Εν μιτσιν τουτος ο περτικος αειστον να παεϊ ¨
´´Ρε εν λαινα τουτη μεν την παιξεις εν καταβαρη εν να γεννησεϊ¨
´´Ατε εφυαμεν επιασαμεν τις εικοσι τζικλουες μας τιν αλλη κυριακην παλ娨¨
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΠΑΕΙΣ ΤΖΙΑΙ ΤΡΩΕΙΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΟΥ ΑΔΙΚΑ ΤΖΙΑΙ ΜΟΝΟΝ ΕΞΟΔΑ
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΕ ΠΑΣ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΡΟΔΚΙΑΝ ΤΖΙΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΕΣΤΩ ΤΖΙΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΤΙΚΟΝ ΠΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ........................
ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΕ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ......................
Ευαγγέλιο τούτο το τελευταίο που έγραψες...
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από Γιατρός »

Τι ζητά ένας γονιός ,ναν καλά τα μωρά του και να τον κάνουν περήφανο (υποκειμενικό )
Αν έγινε χατζικλής και ναρκομανής θα τον ήθελε καθαρό κτλ, εξαρτάται η ζωή τι θα μας ρίξει
Ο χαμός ενός γονιού κόβει τον ομφάλιο λώρο και θρηνούμε, περισσότερο διότι τότε καταλάβουμε τι έστει γονιός
Αν δεν μας έδωκε οικόπεδα,χωράφκια κτλ ιτς οκ
Αλλά ποιος ξεχνά ‘ την πρώτη φορά που έκανα το α,β,γ ‘ με τον παπά και την μάμα μου
Το φαί της μάνας μου, η παρέα της, που μας εσιέπαζε να μεν κρυώσουμε
Πέθανα και εγώ 100 φορές με τον θάνατο της
Αλλάζουν τα πάντα
Περπατάς σαν πεθαμένος και σου λείπει πάντα κάτι, η άγκυρα , το στήριγμα ,η ζεστασιά
Μακάρι να ξέραμε τότε τι ξέρουμε τώρα και να μην θεωρούμε τίποτε δεδομένο
Ειδικά τις γιορτές θα είναι δύσκολο,πολύ δύσκολο
Ειδικά οι ‘παλιές μάνες’ είναι διαφορετικό λόγω του ότι αρκούνταν με τα λλία και χαίρουνταν με τα λλία
Φυλακή να πας η μάνα πάντα θα είναι εκεί να βλέπει το παιδί της
Μακάρι να είμαστε καλά να μεγαλώσουμε τα δικά μας διότι έχουμε πολλά να δούμε ακόμα
Mεν τσακώνεστε για μαλακίες μαζί τους και να τους λέτε πάντα ότι τους αγαπάτε, ξέρω πόσο μπιζι είμαστε ...
Μεν βάλετε τις γενέτζες μέστην μέση να δημιουργούν προβλήματα με τους γονιούς σας διότι εν μιτσιά η ζωή
Όσοι δεν έχουν καλές αναμνήσεις πάλι να είναι δίπλα τους,μπορεί να μην ηξέραν καλλύτερα
Υγεία
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από Nikos »

Ρε κοπέλια εσυγκινήσετε με ούλλοι που γυρόν, έχετε απόλυτα δίκαιο για τα όσα λέτε !!!
Αυτές είναι οι καλές και όμορφες εξορμήσεις, με ανθρώπους που αγαπαμε που μας στράτεψαν και είναι μαζί μας, και για όσο είναι και μπορούμε να τους έχουμε μαζί μας πρέπει να είμαστε ευγωνόμων και να απολαμβάνουμε κάθε στιγμή μαζί τους...
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

μολις τωρα ειδα τι εγραψε ο Μαριος και πραγματικα εσηκωστηκε η τριχα μου λογια βγαλμενα που μεσα στα βαθη της ψησιης καθε σωστου κυνηγου! δεν ξερω πρωσοπικα το μαριο αλλα μονο που το τηλεφωνο που μιλησαμε 1 εχω να πω ΛΕΒΕΝΤΗΣ!

εμενα η κριση εμελε ο παπας μου να λειπει στο εξωτερικο για δουλεια αλλα παντα την πρωτη κυριακη θα με πιαει η ωρα 5.30 το πρωι να μου πει τα ιδια πραματα προσεχετε και εσυ και ο αδελφος σου και αν εβρετε τιποτε ηβρετε!
εφτυχως ερκετε καθε χριστουγεννα και προλαμβενουμε 1-2 εξορμησης μαζι και ειναι η καλητερες που ολες τες εξορμησης που καμνω!

ειχαμε 1 τοπο παραδεισο και καταφεραμε διοτι περι κατορθοματος προκειτε να τον καμουμε χαλια σε ολους τους τομεις και για τουτο εχουμε ολοι μεριδιο ευθηνης!

για μενα ξημερωσε 1 διαφορετικη μερα σημερα μολις εμαθα οτι στην δουλεια θα γινουν απολυσης και ειμαι μεσα! ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟ ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΠΟΥ ΜΙΤΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από MARIOSE »

Άντρο λυπάμαι φίλε μου για τη δουλειά σου αλλά χαίρομαι για τον τρόπο που σκέφτεσαι ρε φίλε. Μπράβο σου και μεν έχεις έννοια, να σκέφτεσαι θετικά φίλε τζιαί δουλειά θα βρεθεί. Θα σε πιάσω τζιαί τηλέφωνο να μιλήσουμε.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Φιλε μου δεν εμαθα ποτε να λυγιζω ευκολα οποταν ουτε τωρα θα το καμω εφτηχως εχω πολλη πισμα και συνεχιζω οτι και να γινει!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

ANTROS BREDA έγραψε:Φιλε μου δεν εμαθα ποτε να λυγιζω ευκολα οποταν ουτε τωρα θα το καμω εφτηχως εχω πολλη πισμα και συνεχιζω οτι και να γινει!
Μπράβο σου φίλε μου. Μην το βάλεις κάτω ό,τι και να γίνει. Εύχομαι να μην χάσεις την δουλειά σου αλλά και αν γίνει να ξέρεις ότι κάτι καλύτερο θα βρεθεί. Αν θες να μου στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα με το τι ασχολείσαι και ό,τι πέσει στην αντίληψη μου θα σε ενημερώσω.

Να είσαι δυνατός και όλα θα πάνε καλά. Είμαστε δίπλα σου!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Αξίζει τον κόπο?

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου σου εστειλα μηνημα
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”