τα segutsio ειναι καταδικασμενα

axerkwtis

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από axerkwtis »

Ακριβως ετσι να σε φκαλω φωτογραφια γιατι πραγματικα εμεινε στο νου μου οταν το ειδα..καταδικασμενα σκυλια με πολυ πεισμα μεχρι το ξεφωλιασμα..αν δεν τον ακκασουν εν πναζουν!!!
"ναι ρε ναι εν να τον φκαλεις"
Μπαμμμμ
Ναι ρε εφκαλα τον

Κεινη την μερα και η κουβεντα πιο πανω που μιαν παρεα που στην ουσια εκουτουλησαν σε 2 λαους με τις φωνες τους ναν πιο δυνατες που τους σκυλλους τους να κοροιδευουν το λαξιμο του κλειδωματος του αρσενικου αφου ηδη εδουλευκαν την μαλαη σε ενα τοπο μιση ωρα πανω κατω υποδειγματικη ιχνηλασια..το καλυτερο ειναι πως εκεινη την ωρα ελαχιστοι ηταν στο βουνο λογω υπερβολικης ζεστης..το σηκωμα εγινε η ωρα 11:30 και αφου μια παρεα εσαντανωσε την πρωινη πανια με αποτελεσμα να φυουν 2 απαιχτοι..το πεισμα τους δικαιωσε!
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από stelios--- »

ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ??ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ-ΔΥΣΚΟΛΑ Η ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ??
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
dimitris savva

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από dimitris savva »

axerkwtis έγραψε:Ακριβως ετσι να σε φκαλω φωτογραφια γιατι πραγματικα εμεινε στο νου μου οταν το ειδα..καταδικασμενα σκυλια με πολυ πεισμα μεχρι το ξεφωλιασμα..αν δεν τον ακκασουν εν πναζουν!!!
"ναι ρε ναι εν να τον φκαλεις"
Μπαμμμμ
Ναι ρε εφκαλα τον

Κεινη την μερα και η κουβεντα πιο πανω που μιαν παρεα που στην ουσια εκουτουλησαν σε 2 λαους με τις φωνες τους ναν πιο δυνατες που τους σκυλλους τους να κοροιδευουν το λαξιμο του κλειδωματος του αρσενικου αφου ηδη εδουλευκαν την μαλαη σε ενα τοπο μιση ωρα πανω κατω υποδειγματικη ιχνηλασια..το καλυτερο ειναι πως εκεινη την ωρα ελαχιστοι ηταν στο βουνο λογω υπερβολικης ζεστης..το σηκωμα εγινε η ωρα 11:30 και αφου μια παρεα εσαντανωσε την πρωινη πανια με αποτελεσμα να φυουν 2 απαιχτοι..το πεισμα τους δικαιωσε!
θυμασε την κουβεντα του Στελιου "η ωρα επιε 11 ετσι πυρα ετελιωσε η μερα"
Ο ΛΑΟΣ ΕΝ ΕΧΕΙ ΩΡΑ ειδες μετα......ποσους :lol: :lol: :lol: :lol:
προσεχε που τον Στελιο και την ομαδα του γιατι εν να σου φαν τους σκυλους :lol: :lol: :lol:
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από stelios--- »

ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΠΟΙΟΝ ΣΤΕΛΙΟ ΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΩΡΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

dimitris savva έγραψε:
stelios--- έγραψε:ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΥΛΗ??ΠΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ??
ειχα διασταυρωμενους ιχνηλάτες πολυ δυνατα σκυλια , δεν θα τα ξεχασω ποτε μου, ειχα και springel spaniel καθαροαιμο παλι πολυ δυνατα σκυλια στο λαγο.
οταν θελησα να παω σε καθαροαιμους ιχνηλατες μελετησα τις φυλες και κατεληξα στα segutsio γιατι ειναι μεσογειακα σκυλια . Δουλευουν ολη μερα σε όλες τις καιρικες συνθηκες, μου εκανε εντυπωση ομως οταν ο καιρος ειναι βροχερος παρολο που τα ιχνη του λαγου λενε οτι χανονται αυτοι εχουν πιο πολλες επιτυχιες. Αγορασα το πρωτο σκυλι πριν περιπου 6 χρονια και οταν το δουλεψα σε κυνηγι λαγου οταν ηταν περιπου 8 μηνων ειδα οτι ειχε πολυ καλη ιχνηλασια και γρηγορο ξεφωλιασμα. Μετα αποφασισα και αγορασα και ενα αρσενικο και ειχε και εκεινος σε μικρη ηλικια επιτυχιες.
Εκανε γεννα με 12 σκυλια , αφησα για μενα μονο τρια. Στο κυνηγι όμως παιρνω 2 το πρωι και 2 το απογευμα. Ειναι πολυ φιλικοι με τα παιδια μου και πολυ ησυχοι. Ειναι πολυ εξυπνοι , το θεμα ιχνηλασια το εχουν εμφυτο αλλα το μονο δυσκολο ειναι οτι δεν τους ειναι αρκετες μια δυο ωρες εξοδο αλλα περισσοτερες .
Λοιπον κυριε δημητρη δυο λαθη πρωτον περνεις δυο σκυλια κ οχι ενα οπως θα επρεπε και δευτερο μεν ακουω ψεματα οτι ταχα τα σεγκουτσι δουλευκουν παντου ανεξερετως χωρις να κουραζονται κ με καλα αποτελεσματα. Αυτο μονο τα μπιγκλ μπορουν να το καμουν ειπαμεν. ;-);-)
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
dimitris savva

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από dimitris savva »

stelios--- έγραψε:ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ??ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ-ΔΥΣΚΟΛΑ Η ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ??
ο καθε ενας ειναι ξεχωριστος χαρακτηρας και πρεπει να τους δουλεψεις πολυ για να εχεις ομαδα.Πρεπει να αρχισεις με ενα και μετα να βαλεις αλλο γιατι θα δυσκολευτεις με πολλους μαζι αν ενας παει λαθος μπορει να σου καταστρεψει τον σκυλο τον καλο.
Εγω ξεκινησα με ενα εκπαιδευμενο και με ενα νεαρο σκυλι ετσι τα λαθη του νεαρου τον διορθωνει ο εμπειρος σκυλος.Τον βαλει με τον τροπο του στις φρεσκες μαλαες για να τον ακολουθησει και ετσι ο σκυλος εχει πιο γρηγορο ξεφωλιασμα.Οπως και να ειναι πρεπει να εχεις πολλη υπομονη και επιμονη. Ποτε μου δεν τους πηρα σε περιφραγμενο με λαγους αλλα αμεσως στο βουνο. Πρεπει μετα να βγει και μονο του το σκυλι στο βουνο για να εχει την ευκαιρια παρει πρωτοβουλια .
axerkwtis

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από axerkwtis »

!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
dimitris savva

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από dimitris savva »

Καμια σχεση ο Στελιος που λεω με σενα :lol: :lol: :lol: αυτος εχει 10 γιουρα .

Ολοι οι σκυλοι οι ιχνηλατες με την σωστη εκπαιδευση αφου ειναι φτιαγμενοι για κυνηγι λαγου και να πετυχεις καλα αιματα εχουν επιτυχιες , καθε φυλη με τον τροπο της ;) Στα Κελοκαιδαρα στο χωριο μου αφησετε κανενα λαγο να μαθουν τα σκυλια??
istriano ®

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από istriano ® »

VALENTINOS έγραψε:
dimitris savva έγραψε:
stelios--- έγραψε:ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΥΛΗ??ΠΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ??
ειχα διασταυρωμενους ιχνηλάτες πολυ δυνατα σκυλια , δεν θα τα ξεχασω ποτε μου, ειχα και springel spaniel καθαροαιμο παλι πολυ δυνατα σκυλια στο λαγο.
οταν θελησα να παω σε καθαροαιμους ιχνηλατες μελετησα τις φυλες και κατεληξα στα segutsio γιατι ειναι μεσογειακα σκυλια . Δουλευουν ολη μερα σε όλες τις καιρικες συνθηκες, μου εκανε εντυπωση ομως οταν ο καιρος ειναι βροχερος παρολο που τα ιχνη του λαγου λενε οτι χανονται αυτοι εχουν πιο πολλες επιτυχιες. Αγορασα το πρωτο σκυλι πριν περιπου 6 χρονια και οταν το δουλεψα σε κυνηγι λαγου οταν ηταν περιπου 8 μηνων ειδα οτι ειχε πολυ καλη ιχνηλασια και γρηγορο ξεφωλιασμα. Μετα αποφασισα και αγορασα και ενα αρσενικο και ειχε και εκεινος σε μικρη ηλικια επιτυχιες.
Εκανε γεννα με 12 σκυλια , αφησα για μενα μονο τρια. Στο κυνηγι όμως παιρνω 2 το πρωι και 2 το απογευμα. Ειναι πολυ φιλικοι με τα παιδια μου και πολυ ησυχοι. Ειναι πολυ εξυπνοι , το θεμα ιχνηλασια το εχουν εμφυτο αλλα το μονο δυσκολο ειναι οτι δεν τους ειναι αρκετες μια δυο ωρες εξοδο αλλα περισσοτερες .
Λοιπον κυριε δημητρη δυο λαθη πρωτον περνεις δυο σκυλια κ οχι ενα οπως θα επρεπε και δευτερο μεν ακουω ψεματα οτι ταχα τα σεγκουτσι δουλευκουν παντου ανεξερετως χωρις να κουραζονται κ με καλα αποτελεσματα. Αυτο μονο τα μπιγκλ μπορουν να το καμουν ειπαμεν. ;-);-)
Φιλε Βαλεντινο, αν παρεις σεγκουτσι και για τον α η' β λογο δεν σου βγουν τι θα λες μετα; Απλα θελω να σου επισημανω, φιλικα παντα, οτι δεν πρεπει να ειμαστε απολυτη. Τα παντα ειναι θεμα εκπαιδευσης και τυχης με ολες τις φυλες.
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: τα segutsio ειναι καταδικασμενα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

axerkwtis έγραψε:!!!
Γμτ εν οπως τα μπιμπελο....πολλα ωραια σκυλια μπραβο.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυνηγετικές Φυλές”