Δόλωμα για τρωκτικά

Απάντηση
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Δόλωμα για τρωκτικά

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

MsgJack έγραψε:
MONO AU-79 έγραψε:Εχω δοκιμασει και εγω εκεινα τα μλπε αθασουθκεια περσυ. Φετος δωκιμασα κατι ταμλπετες πρασινες εχουν και το σημα της νεκροκεφαλης πανω και τρυπα στην μεση για να τα δενεις και ειναιι πολλυ ποιο αποτελεσματεικες απο τα αθασουθκεια. Αγορασα τις 8 εθρω τις 48 ταμπλετες.
Ρε φιλε απο που τις αγορασες?
Ψαχνω στη Λεμεσο αν ξερει κανενας να με κατατοπισει... Εν τω μεταξυ ακοσα οτι κυνηγετικοι συλογοι οργανωνουν καταπολεμιση της ποντικας, ισχυει? ξερετε κατι?



Φιλε μου εφερε μου τα ενας φιλος απο ενα καταστημα στο Ακακι (Λευκωσια) αν ενδειαφερεσαι να μαθω το καταστημα και να σου πω.
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Δόλωμα για τρωκτικά

Δημοσίευση από beaglemania »

MsgJack έγραψε:
beaglemania έγραψε:ναι φιλε μου θα οργανωσουμε ο δικος μας για τους αλλους δεν ξερω :) και τις αλεπους θα καθαρισουμε πηγες το Σαββατοκυριακο και θα καμουμε και σκορπισμενα ταισματα λαγων σε αντιπυρηνικες για να μεν κατεβενουν δρομο σε μια συγκεκριμενη περιοχη γιατι τσιλουν τους εν μεσα σε κυριο δρομο
Οταν λες σκορπισμενα ταϊσματα τι ενοεις? Ο λαγος απ οτι ξερω δεν αλαζει ευκολα τα βοσκοτοπια του και αν αποφασισει να αλαξει ειναι πολυ καχυποπτος, ποσο μαλλον απο ταισματα που γινονται απο ανθρωπινα χερεια. Ενημερωτικα παντα...

φιλε μου εν δοκιμασμενο τρωει λογω του οτι η περιοχη τζινη εν εχει φαγια πολλα και εχει 2-3 περβολια σπαρμενα με νερο πουκατο που το δρομο με αποτελεσμα οι λαγοι της περιοχης τζινης να καατεβενουν κυριο δρομο και φετος ετσιλισαν πολλους εκει καποιοι ανεγκεφαλοι θα περιφραξουμε το τοπο εκει γυρω γυρω και θα βαλουμε μπαλες καμποσες στην αντιπυρηνικη τρωσιν εκαμαμεν το και περσι
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Δόλωμα για τρωκτικά

Δημοσίευση από admin »

Μετά απο δική μας παρότρυνση και συντονισμένες προσπάθειες των υγειονομικών υπηρεσιών , του ταμείου θήρας και της επαρχιακής Λεμεσού θα γίνει εκστρατεία για αρχή στην Λεμεσό για καταπολέμηση της ποντίκας με σταθερούς πυρήνες δολωμάτων και συστηματικό έλεγχο. Είναι ένας τρόπος βασισμένος σε επιστημονικές μελέτες ο οποίος είναι πολύ αποτελαισματικός. Εκείνο όμως που θα χρειαστούμε για να μειωθεί το κόστος αυτούς τους δύσκολους καιρούς είναι μικρές σίκλες για να τροποποιούνται και να μετατρέπονται σε χώρους τοποθέτησης δολολάτων. Εκείνες που παίρνουν τα εστιατόρια για μαγιονέζες και άλλα τρόφιμα είναι ιδανικές. όποιος έχει εστιατόριο ή κάποιος φίλος του και έχουν διαθέσιμες απο αυτές τις σίκλες παρακαλώ να του πεί να μας τις φυλάξει και θα τις χρησιμοποιήσουμε . Ευχαριστώ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Αριστε στην δουλεια μας μενουν οι μπουκαλες του νερου των 10λιτρων καθε μηνα και τις κανουμε ανακυκλωση.ειναι μιας χρησης.μπορουν να χρησιμοποιηθουν με τον ιδιο τροπο αν κοπουν στο υψος που χρειαζεται.αν βολευουν εχω καμια 20αρκα στο γραφειο.λετ μη νοου

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Δόλωμα για τρωκτικά

Δημοσίευση από admin »

Καλύτερα κάτι με καπάκι να ανοίγει και να κλείνει και να μην είναι διάφανο!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Απ: Δόλωμα για τρωκτικά

Δημοσίευση από marios10 »

Αριστε δουλευκει ο θειος μου στην αμβροσια τωρα να μιλησω μαζι του αν μπορει να παω να μου δωκει..
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”