Έλεγχος επιβλαβών

Απάντηση
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από AU-79 »

Laurona έγραψε:
marinos.a έγραψε:
canis έγραψε:το ένα που άκουσα ότι είναι δοκιμασμένο και στη κύπρο και ότι δουλεύει είναι η ανάμυξη αλεύριου με γύψο και λίγη αναρή για μυρωδία.
αναρη....????? Ροκφορ ολαν να τους τραβά που τρία μίλια μακρυά.

ελπίζω μόνο να μην περάσει κανένας καλοφαγάς τζαι να τσιπποσει πάνω του

Οχι ρε να τους βαλεις τζιε μιαν καντηλαν κρασιν χωρκατικον τζιε να τους αφηκεις τζιε εναν πουρο τζιε θκιο σπιρτα non safety, να τους καμεις ππασαες.

Ρε μα επελλανες? Εννα καταισιεψεις ετσι τυρι πας τες ποντιτζες?
οχι να κατσω σκοπια με το εαροβολο, να σου παιξω τρεις, τζιε τζινα που σου πα , φερτα ποδα κοντα μου :lol:

Χρυσανθε μου διαφωνω ρε φιλε για το ροκφορ....ως τετευταιο δειπνο και οι νυφιτσες δικαιουνται κατι εκλεκτο :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από Anthimos »

Nikos έγραψε:
canis έγραψε:γεία σας κοπέλια,
μαρίνο μπράβο σου για το ενδιαφέρον και τις ανησυχίες....
το θέμα με απασχολεί και εμένα σοναρά και έχω και εγώ τις ίδιες ανησυχίες.
εδώ και καιρό ψάχνω στο διαδύκτιο για βιλογική καταπολέμηση των ποντίκων και υπάρχουν ορισμένα σκευάσματα τα οποία είναι εύκολο να κάνει ο κάθε ένας μας απλά δεν γνωρίζω για την αποτελεσματικότητα τους...
το ένα που άκουσα ότι είναι δοκιμασμένο και στη κύπρο και ότι δουλεύει είναι η ανάμυξη αλεύριου με γύψο και λίγη αναρή για μυρωδία. Οι ποντίκες το ρώνε και πύσει στα έντερα τους....
το άλλο αλεύρι με baking soda. η σόδα δημιουργεί τους αέρια και επηδεί δεν μπορόύν να κλάσουν :lol: , σπάζουν τα έντερα τους.
3-4 φορές το χρόνο πάεις τζαμέ, ανοίγεις τη σίκλα σου και προσθέτεις το δηλητήριο σου.....
Καλημέρα σας...

Φίλε canis , ο πρώτος τρόπος που λέεις με το αλευρι και τον γύψο είναι δοκιμασμένος με απίστευτα κάλά αποτελέσματα!!!Δίπλα απο εκείνο το κουπι που βαζεις τον γύψο με το αλευρι, βάζεις και ενα κουπί με νερό....
Το δοκίμασε φίλος αλλά εγω , έχω τις επιφυλάξεις μου, ίσως φάνε και σκυλιά... Δεν ειναι επικύνδυνο..???
Τον δεύτερο τρόπο δεν το ειχα ξανακούσει :lol: :lol: αλλά όντως δουλευει???δεν μπορουν να κλασουν??? :lol: :lol:

Καλή συνέχεια φίλοι
Νίκος Α

Αμαν τους βάλεις αλευρι σοδα τζ ασβεστη γινουνται πομπες καπνογόνες!!! :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από 'petros' »

βαρτε τους τυρουι και δεν θελουν ασβεστη η αλευρι και θα γινουν ετσι :lol: :lol: :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από Laurona »

Που τα βρισκεις ρε φιλε εννα σπασω :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από 'petros' »

οι καλυτερες και πιο αφοβες απο τα πουλια λαγους και σκυλους ειναι οι ταμπλετες η αλλα παρομοια αφου βεβαια χρησημοποιηθουν σωστα μεσα σε καποιο σωληνα δεμενη στη μεση του σωληνα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από canis »

Καλησπέρα κοπέλια,
επισυνάπτω τα baiting stations που σας έλεγα....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από admin »

πολλά δυνατός
Προσέχουμε...για να έχουμε
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από canis »

το συγκεκριμένο δεν είναι δική μου κατασκευή. έπιασα μερικές σίκλές σήμερα και ώς το επόμενο σάββατο θα τοποθετηθούν....
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε τούτα τα κόκκινα "σαπουνάκια" που τα βρήσκουμε;; εγώ έχω κάτι άλλα μπλε αλλά έν ξέρω κατά πόσο κάμνουν δουλειά! Ντα σήμμερα εσκοτώσαν μου 6 νεογέννητα κουνελλούθκια οι παλιοποντιτζοί!!! Εφάν τα ζωντανά :evil:
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Έλεγχος επιβλαβών

Δημοσίευση από miky55 »

canis έγραψε:Καλησπέρα κοπέλια,
επισυνάπτω τα baiting stations που σας έλεγα....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΟΙ ΣΩΛΗΝΕΣ;ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”