Κυνηγετικά Γυαλιά

Απάντηση
kalikas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 11:56

Κυνηγετικά Γυαλιά

Δημοσίευση από kalikas »

Γεια σας και από ένα νέο μέλος
Ξέρει κανένας να μου συστήσει κυνηγετικά γυαλιά και από πού μπορώ να αγοράσω. Ψάχνω από αυτά που υποτίθεται δεν τα περνούν τα σκάγια. Ξέρετε στην Κύπρο έχει πολλούς αχάπαρους.
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από beretta682 »

kalikas έγραψε:Γεια σας και από ένα νέο μέλος
Ξέρει κανένας να μου συστήσει κυνηγετικά γυαλιά και από πού μπορώ να αγοράσω. Ψάχνω από αυτά που υποτίθεται δεν τα περνούν τα σκάγια. Ξέρετε στην Κύπρο έχει πολλούς αχάπαρους.
Πρώτα απόλα καλωσόρισες στο φόρουμ. Στο σκοπευτήριο σίγουρα εν να έβρεις τα Faretra τα οποία εν αρκέτα καλά γυαλιά τζαι ούτε θαμπώνουν το χειμώνα. Απο που είσαι????
Φιλικά,
Χρήστος
kalikas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 11:56

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από kalikas »

Λευκωσία.

προστατεύουν και από σκάγια?
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από stelios25 »

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε κανενα αξιολογο γυαλι για κυνηγι
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από Phinix »

Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από titosblaser »

Browning claymaster shootimg glases
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Κυνηγετικά Γυαλιά

Δημοσίευση από Γιατρός »

Bolle safety glasses
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Κυνηγετικά Γυαλιά

Δημοσίευση από kypros »

http://www.google.com.cy/search?q=pelto ... B400%3B379

Παιδια εχω αυτα τα γυαλλια petlor οριτζιναλ απο τον αντιπρωσοπο κυπρου.αχρησιμοποιητα στο κουτι τους. Τα πηρα για ενα φιλο που τελικα πηρε αλλα και.μας εμειναν. εχει 3 φακους διαφορετικους και ειναι αλεξησφαιρα. Ιδικα και για περπατημα.αφου εχουν και λαστιχο εφαρμογης. Τα πουλω 50 ευρω αν τα θελει καποιος ειναι πολυ καλη ποιοτητα και πολυ φτηνα για την ποιοτητα που σου δινουν. Απαντηστε μου εδω η με.προσωπικο μηνυμα αν ενδιαφερεστε.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από virtualgreek »

Πρόσφατα βγήκα στο ψάξιμο για καλά κυνηγετικά γυαλιά προστασίας. Και για να σας προλάβω, όχι σκοπευτικά. Άλλο το ένα, άλλο θέμα το άλλο.

Ήθελα κάτι ανθεκτικό, με πιστοποιητικά ασφαλείας και να σε καλή τιμή. Σίγουρα δεν έψαχνα για γυαλιά που μπορείς να αγοράσεις με 20-30 ευρώ.

Μετά από την έρευνα μου κατάληξα σε αυτή την μάρκα.

http://www.wileyx.eu/

Και ενώ ήμουν έτοιμος να τα αγοράσω από το διαδίκτυο και να επωμιστώ και 49 ευρώ (εάν θυμάμαι καλά) έξοδα αποστολής, βρήκα τα στοιχεία του αντιπροσώπου στην Κύπρο. http://www.wileyx.eu/pages/findDealerGm ... roupGuid=0

Ο κ. Ελίας ήταν εξυπηρετικότατος, και μου απάντησε σε όλα τα ερωτήματα μου. Οποιεσδήποτε φοβίες ή ενδοιασμούς είχα, τις αφαίρεσε με την ευγένεια του και την σωστή εξυπηρέτηση σου.

Την επομένη το απόγευμα τα είχα στο τοπικό γραφείο του Ακις Εξπρές. Πλήρωσα εκεί στα γραφεία του Άκη και στην τιμή γλίτωσα τα έξοδα αποστολής (τα 49 ευρώ που ανάφερα πιο πάνω).

Το πακέτο περιλάμβανε 3 φακούς, (μαύρο, χάλκινο/κίτρινο-πορτοκαλί, και διαφανές), θήκη, καθαριστικό ρούχο και λουρί που τα κρεμάζεις στον λαιμό.

Στο κυνήγι της φάσσας τα φόρεσα 2 φορές με τον μαύρο φακό. Άνετα, δεν ενοχλούσαν την περιφερειακή όραση και έκοβαν μια χαρά τις υπεριώδης και μη ακτίνες του ήλιου. Φορώντας τα νιώθεις ασφάλεια για τα μάτια.

Σας στα συστήνω ανεπιφύλακτα.
Σ.

(Τώρα πρέπει να βρω ολόσωμο αλεξίσφαιρο σε πορτοκαλί χρώμα. Που'σαι γιατρέ να βοηθήσεις???)
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: κυνηγετικά γυαλιά

Δημοσίευση από Anthimos »

virtualgreek έγραψε:Πρόσφατα βγήκα στο ψάξιμο για καλά κυνηγετικά γυαλιά προστασίας. Και για να σας προλάβω, όχι σκοπευτικά. Άλλο το ένα, άλλο θέμα το άλλο.

Ήθελα κάτι ανθεκτικό, με πιστοποιητικά ασφαλείας και να σε καλή τιμή. Σίγουρα δεν έψαχνα για γυαλιά που μπορείς να αγοράσεις με 20-30 ευρώ.

Μετά από την έρευνα μου κατάληξα σε αυτή την μάρκα.

http://www.wileyx.eu/

Και ενώ ήμουν έτοιμος να τα αγοράσω από το διαδίκτυο και να επωμιστώ και 49 ευρώ (εάν θυμάμαι καλά) έξοδα αποστολής, βρήκα τα στοιχεία του αντιπροσώπου στην Κύπρο. http://www.wileyx.eu/pages/findDealerGm ... roupGuid=0

Ο κ. Ελίας ήταν εξυπηρετικότατος, και μου απάντησε σε όλα τα ερωτήματα μου. Οποιεσδήποτε φοβίες ή ενδοιασμούς είχα, τις αφαίρεσε με την ευγένεια του και την σωστή εξυπηρέτηση σου.

Την επομένη το απόγευμα τα είχα στο τοπικό γραφείο του Ακις Εξπρές. Πλήρωσα εκεί στα γραφεία του Άκη και στην τιμή γλίτωσα τα έξοδα αποστολής (τα 49 ευρώ που ανάφερα πιο πάνω).

Το πακέτο περιλάμβανε 3 φακούς, (μαύρο, χάλκινο/κίτρινο-πορτοκαλί, και διαφανές), θήκη, καθαριστικό ρούχο και λουρί που τα κρεμάζεις στον λαιμό.

Στο κυνήγι της φάσσας τα φόρεσα 2 φορές με τον μαύρο φακό. Άνετα, δεν ενοχλούσαν την περιφερειακή όραση και έκοβαν μια χαρά τις υπεριώδης και μη ακτίνες του ήλιου. Φορώντας τα νιώθεις ασφάλεια για τα μάτια.

Σας στα συστήνω ανεπιφύλακτα.
Σ.

(Τώρα πρέπει να βρω ολόσωμο αλεξίσφαιρο σε πορτοκαλί χρώμα. Που'σαι γιατρέ να βοηθήσεις???)

Αγορασα τα Blaser τα οποια κατασκευαζονται απο την ιδια εταιρεια (Wileyx) και οντως συμφωνω μαζι σου Σαββα. Εξαιρετικα!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”