ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ

Δημοσίευση από πανικος »

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΦΕΡΝΕΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΡΑΧΗΛΕς ΤΖΙΚΛΕς ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΦΑΣΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥΛΙΑ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ Η ΘΗΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ?
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ

Δημοσίευση από Anthimos »

πανικος έγραψε:ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΦΕΡΝΕΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΡΑΧΗΛΕς ΤΖΙΚΛΕς ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΦΑΣΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥΛΙΑ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ Η ΘΗΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ?
Πανικκο μου να συμπληρωσω τις ερωτησεις σου επειδη όντως εχεις δικιο....
Ας πουμε τωρα στα ορτυκια....παμε πανω κατω εγω χτες δυο ωρες περπατημα εφκαλα 9 περτιτζια 1 φραγκολινα και ουτε αξαμωσα , τι διαφορα θα ειχε αν ειχα το σκυλι μου μαζι να εξασκηθει να ερθει σ επαφη με το θηραμα και να φερμαρει και κανενα ορτυκι παραπάνω ( 1 βρηκα)
Το ίδιο και τον χειμωνα για μπεκατσα. Δηλαδη ρε παιθκια αμα καμνουμε παντιμα για τζικλες ποσους περτικους και ποσους λαγους βρισκουμε. Εν ο σκυλος που θα κάμει την διαφορά.??
Το οτι επιτρεπει να φκουν οι ιδιοκτητες ιχνηλατων και αλλοι χωρις οπλα εξω για εκπαιδευση δεν πειραζει το θηραμα??

Προχτες εδκιαβαζα οτι σε καποια χωρα αν δεν παρουσιασεις οτι κατεχεις σκυλο δεν σου εκδιδουν αδεια κυνηγιου εκτος κι αν σε εγγυηθει ιδιοκτητης σκυλλου.

Στην Κυπρο παλε ανακαλυψαμε την τασινοπιττα και φκαλαμε τρακοσιες δικαιολογιες γιατι ΔΕΝ πρεπει να φκαλουμε τα σκυλια εξω . Οι αλεπουδες που τετραπλασιαστηκαν τα τελευταια χρονια δεν τους πειραζουν , πειραζουν οι σκυλλοι .Εγω θα ηθελα να ακουσω ΤΡΟΠΟΥΣ για να επεκταθει το δικαιωμα κυνηγιου με σκυλλο αν ειναι δυνατο συνέχεια........

Κυνηγι = αγω Κυνός ...ως και τουτο μαχουνται να μας το ακυρωσουν!!!! :x
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Anthimos έγραψε:
πανικος έγραψε:ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΦΕΡΝΕΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΡΑΧΗΛΕς ΤΖΙΚΛΕς ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΦΑΣΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥΛΙΑ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ Η ΘΗΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ?
Πανικκο μου να συμπληρωσω τις ερωτησεις σου επειδη όντως εχεις δικιο....
Ας πουμε τωρα στα ορτυκια....παμε πανω κατω εγω χτες δυο ωρες περπατημα εφκαλα 9 περτιτζια 1 φραγκολινα και ουτε αξαμωσα , τι διαφορα θα ειχε αν ειχα το σκυλι μου μαζι να εξασκηθει να ερθει σ επαφη με το θηραμα και να φερμαρει και κανενα ορτυκι παραπάνω ( 1 βρηκα)
Το ίδιο και τον χειμωνα για μπεκατσα. Δηλαδη ρε παιθκια αμα καμνουμε παντιμα για τζικλες ποσους περτικους και ποσους λαγους βρισκουμε. Εν ο σκυλος που θα κάμει την διαφορά.??
Το οτι επιτρεπει να φκουν οι ιδιοκτητες ιχνηλατων και αλλοι χωρις οπλα εξω για εκπαιδευση δεν πειραζει το θηραμα??

Προχτες εδκιαβαζα οτι σε καποια χωρα αν δεν παρουσιασεις οτι κατεχεις σκυλο δεν σου εκδιδουν αδεια κυνηγιου εκτος κι αν σε εγγυηθει ιδιοκτητης σκυλλου.

Στην Κυπρο παλε ανακαλυψαμε την τασινοπιττα και φκαλαμε τρακοσιες δικαιολογιες γιατι ΔΕΝ πρεπει να φκαλουμε τα σκυλια εξω . Οι αλεπουδες που τετραπλασιαστηκαν τα τελευταια χρονια δεν τους πειραζουν , πειραζουν οι σκυλλοι .Εγω θα ηθελα να ακουσω ΤΡΟΠΟΥΣ για να επεκταθει το δικαιωμα κυνηγιου με σκυλλο αν ειναι δυνατο συνέχεια........

Κυνηγι = αγω Κυνός ...ως και τουτο μαχουνται να μας το ακυρωσουν!!!! :x
ΔΙΟΤΙ ΦΙΛΕ ΑΝΘΙΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗΣ Ο ΠΑΛΑΒΟΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙ ΑΑ!!! ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΡΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΙΗΛΛΟΥ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕΝ . Η ΝΑ ΠΕΙ : ΕΚΑΜΕ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΦΕΡΜΑ, ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΞΩ ΤΟΝ ΠΕΡΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΑΜΕΙΨΩ Η ΣΚΕΦΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝ ΜΩΡΟ 6-7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΦΚΑΛΛΕΙ ΤΟΥ ΛΑΟΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ . ΕΝΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΞΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ..... ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΤΟΣ ΕΝ Ο ΛΟΓΟΣ .
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ

Δημοσίευση από Anthimos »

:lol: :lol: :lol:
Λουη μου αμα που Οκτωβρη ως Δεκεμβρη ο σκυλος δεν μπηκε στο νόημα εν νομιζω να ξερει τι παει να πει μπεκατσα οποταν δεν το δεχομαι ως εμποδιο για αδεια μπεκατσας με σκύλο...(βασικα ενα τεκμηριωμένο επιχειρημα απο παράγοντες δεν ακουστηκε γενικοτητες μόνο)

τουτο που λες ναι θα ηταν προβλημα τουτη την περιοδο αλλα αμα ειναι σε συγκεκριμενες περιοχες που θ αστυνομευονται με περιπολα ανα επαρχια που εν το προβλημα?? , επειδη ορτυκια βαζει σε όλες τις περιοχες όχι μονο παραθαλασια εγω χθές σε εκπαιδευτικο σηκωσα 4 ορτυκια αλλα η περιοχη αυτη τη περιοδο ειναι κλειστή(ΛΕΥΚΩΣΙΑ)!!!

Απλα ρε Λουη μου να τονισω κατι , οπως μπορει ο οποιοσδηποτε σαν παγανιαζει ορτυκια σε παραθαλασσια περιοχή ειτε τζικλες μες τα περβολια να παρανομησει να παιξει ενα λαγο, μια φραγκολινα ή ενα περδίκι ετσι μπορει και αυτος με τον σκυλο. Ειναι θεμα σεβασμου προς τον εαυτο του καθενος

Τζεινος που θα κάμει την παρανομια θα την κάμει....οποταν οπως ρωτα και ο φιλος στη δημοσιευση του γιατι να μου στερησεις την συντροφια του σκυλου μου κύριε ειτε για μπεκατσα, ειτε για να μου φερνει τις φασσες και τις τζικλες ειτε για ορτύκια.
ΔΗΘΕΝ καμνει το σκυλι ΟΧΛΗΡΙΑ και ενοχλει το θηραμα κατα την αναπαραγωγη του...... :o
Οχληρια στο θηραμα καμνουν :

ΟΙ ΒΟΣΚΟΙ
ΟΙ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ
ΟΙ ΑΓΡΙΟΓΑΤΟΙ
ΟΣΟΙ ΜΑΖΕΥΚΟΥΝ ΜΑΝΙΤΑΡΚΑ, ΚΑΡΑΟΛΟΥΣ, ΑΓΡΕΛΙΑ.
ΟΣΟΙ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΦΥΤΟΦΑΡΜΑΚΑ
ΤΑ ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ
ΟΙ 25 ΣΚΥΛΛΟΙ ΠΟΥ ΦΚΑΛΟΥΝ ΕΞΩ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ μιsh.
ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΒΛΑΣΤΟΥΝ ΚΑΘΕ 300 μετρα
ΟΙ ΤΕΤΡΑΤΡΟΧΕΣ
ΟΙ ΑΜΠΑΛΑΤΟΙ :geek:

Τα κυνηγοσκυλα στην κατοχη ενος κυνηγου πόση οχληρια κάθε μια στο τόσο αν το δωσει κάθε Kυριακη ας πουμε μπορει να κάμουν???
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”