Σκύλα στο κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Καλημέρα στην παρέα!

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Η σκύλα μου θα «τρεχτεί» μέσα στο κυνήγι. Και επειδή δεν θέλω να σταματήσω να την παίρνω και επειδή κυνηγώ και με παρέα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει ποτέ για κάποιο σπρέι που τις βάλεις πάνω και φεύγει η μυρωδιά για να μην την βουρούν οι αρσενικοί.

Ευχαριστώ,

Κυριάκος
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
sotiris!129

Re: Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου οτι θελεις καμε ζε να εβρεις ετσι πραμα εν να παεις ζε να εισαι με την ενια αν θα σου την γ...... ο καθε κοπροσιλος και το ποιο πηθανω ειναι να μην καταφερεις να κυνηγισεις ουτε εσυ ουτε οποιος διποτε βρεθει στο δρομο σου με αρσενικο σκυλο!
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από diomedes »

kyriakos304 έγραψε:Καλημέρα στην παρέα!

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Η σκύλα μου θα «τρεχτεί» μέσα στο κυνήγι. Και επειδή δεν θέλω να σταματήσω να την παίρνω και επειδή κυνηγώ και με παρέα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει ποτέ για κάποιο σπρέι που τις βάλεις πάνω και φεύγει η μυρωδιά για να μην την βουρούν οι αρσενικοί.

Ευχαριστώ,

Κυριάκος
Ψάξε να βρείς ενέσεις (διαρκούν για κανένα εξάμηνο) . Αν και κάποιοι σταμάτησαν να τις φέρνουν άκουσα μπορεί να έχει στην Λεμεσό. Το σπρέι δεν το δοκίμασα αλλά δεν του έχω εμπιστοσύνη. Εξάλλου όταν η σκύλα είναι σε οίστρο αλλάζει και η συμπεριφορά της και δεν θα έχει και πολλή συγκέντρωση στο κυνήγι. Άσε που μπορείς να την χάσεις.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από Laurona »

Κυριακο πριν δωσεις η βαλεισ κατι στο σκυλι, ρωτα τον κτηνιατρο.

Καπου διεβασα οτι καποια σκευασματα πιθανον να δημιουργησουν αργοτερα προβληματα οπως πυομητρα.

Καλυτερα να χασεις 2 εβδομαδες κυνηγι παρα να χεις αλλα προβληματα.Εγω οταν μου τυχενει, πηγαινω χωρις την παρεα ( επηενα , τωρα θα παενω παντα μονος μαλλον)σε απομονωμενες περιοχες, ολοι ξερουμε τετοιους τοπους που δεν πανε πολλοι κυνηγοι.Ειναι πιο δυσκολοι, πιο πυκνοι και συνηθως μετα τις πρωτες εξορμησεις που ποκαθετε η βραστη των παραπανω ........ πασσ κυνηγων, ειμαστε μονοι μας με τα σκυλια μας.

Πρεπει να συμβιβαστεις αμα εχεις θυληκο ρε φιλε.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από Anthimos »

kyriakos304 έγραψε:Καλημέρα στην παρέα!

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Η σκύλα μου θα «τρεχτεί» μέσα στο κυνήγι. Και επειδή δεν θέλω να σταματήσω να την παίρνω και επειδή κυνηγώ και με παρέα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει ποτέ για κάποιο σπρέι που τις βάλεις πάνω και φεύγει η μυρωδιά για να μην την βουρούν οι αρσενικοί.

Ευχαριστώ,

Κυριάκος
Εχει ενα σπρευ που της βαζεις πισω Κυριακο και εξουδετερωνει την μυρωδια αλλα στο κυνηγι θα πρεπει να της βαζεις συνέχεια φίλε.. Πουλουν στα καλα PET SHOPS
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από lagomania »

εμενα αμαν εν γυρισμενες οι σκυλες μου παλε περνω τις αλλα εν τσς βουρουν οι σκυλοι αμαν τους φωναξω την πρωτη φορα :D τωρα εν ξερω αμαν αρκουν να στραφουν αν καθουνται πισω που κανενα μαζουι και καμνουν την δουλεια τους :lol:
dolite
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011, 00:12

Re: Σκύλα στο κυνήγι

Δημοσίευση από dolite »

οτι θελεις καμε με το σπρει δεν δουλευει η ενεση που υπαρχει μπορει να διμιουργησει στο μελλον πυομητρα και μετα θα βουρας
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”