Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Απάντηση
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από HUNTER »

VALENTINOS έγραψε: . Αν δεν ψαχνεσαι για το τελειο συνεχως και απλα αρκεισε στο μετριο τοτε εχεις κατι κατο απο το μετριο.......

.
[/quote]

Φιλε Βαλεντινο εν μερι θα συμφονησω με τον ΑΥ79 γιατι δεν εδωσες το απαιτουμενο χρονο στα σκυλια που ειχες για να εξελιχτουν σε αριστα κυνηγοσκηλα. Τα τελευταια 2 χρονια αλλαξες 3 διαφορετικες φυλες. κατα την αποπση μου εισουν αδικος με τα σκυλια και δεν τους εδωσες την εθκαιρια να σου αποδηκσουν τι ειναι και τι θα μπορουσαν να εξελιχτουν. Μιλω μονο για θεμα χρονου.

Φιλικα
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από nature »

VALENTINOS έγραψε: ............ οι λαγοι απο την πολλη διωξη και συχνες φορες/ημερες δημιουργει μεγαλη συγκεντρωση γαλακτικου οξεος στους μυες του λαγου και επειδη δυσκολευεται να αποβληθει απο τον οργανισμο υπαρχει πιθανοτητα ο λαγος να αποβαλει τους νεφρους του και να πεθανει.
Για αποφυγή παραπληροφόρησης, το γαλακτικό οξύ καμία μα καμία βλαβερή συνέπεια δεν έχει για τον οργανισμό πόσο δε για τα νεφρά. Φίλε, κάτι θα κατάλαβες εντελώς λάθος.

Φιλικά
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από AU-79 »

VALENTINOS έγραψε:Ρε Αυ-79 καταρχας το τηλ μου ειναι 99317387 απλα για να σου πω οτι εγω δεν κρυβομαι πισω απο το πληκτρολογιο. Εσυ πηγες να μου εξηγησεις τι ειναι η διωξη . Και εγω ρε φιλε εν εκαμα αναλυση του παρελθοντος σου καμια φορα. Επικκαριστηκες παραπανω που το γιο μου που εν 19 μηνων ρε αν θελεις εχω και πιπιλα να σου δωκω. Πετασσεσε σε διαφορα θεματα και λαλεις ημιμαθειες . Γενικα εν εχεις γνωσεις σε τπτ ολοκληρωμενες. Και το αλλο ρε φιλε ο τιτλος του θεματος ειναι αν σπαζουν οι λαοι οχι αν πιανονται απο τα σκυλια. Απο μελετες που εγιναν και μας τις ανελυσε εκπροσωπος της θηρας σε συσκεψη του κυνηγετικου συλλογου οι λαγοι απο την πολλη διωξη και συχνες φορες/ημερες δημιουργει μεγαλη συγκεντρωση γαλακτικου οξεος στους μυες του λαγου και επειδη δυσκολευεται να αποβληθει απο τον οργανισμο υπαρχει πιθανοτητα ο λαγος να αποβαλει τους νεφρους του και να πεθανει. Επισης οσο για τους σκυλους στη διωξη τα μπικολ που ειχα ρε φιλε επιασαν μου στη διωξη δυο βερκολαγουδα . Και παλι εν εδιευκρινησεν κανενας στο θεμα αρχικα πριν γραψω αν εννοει μεγαλους λαγους μονο. Αλλα και οι νεαροι λαγοι που πιανονται παλι ζημια ειναι. Επισης με τη διωξη αν ειναι εγκυος η λαγινα παλι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να πιαστει ειδικα στο δευτερο ξεφωλιασμα. Επισης καταδιωξη περιλαμβανει ολες τις φασεις και το δευτερο και το τριτο ξεφωλιασμα. Ειδα σκυλους να συλλαμβανουν τον λαγο στο δευτερο ή και τριτο ξεφωλιασμα. Αλλα απ οτι εκαταλαβα μπορει να μεν εχεις καν σκυλους.
Επισης καποιος ειπε οτι δεν εχουμε καλους ιχνηλατες στο κομματι διωξη στη Κυπρο. Εν η κουβεντα τοσο ειδα τοσα ξερω. Στη παρουσα φαση δεν λεω για τα σκυλια μου αλλα εχω δει ιχνηλατες στην Επαρχια Παφου ειτε βοσκων ειτε πραγματικα μανιακων με τους σκυλους που ταρασσουν τα πεκκα του λαου στη διωξη μια και δυο ωρες. Και σε παρακαλω ρε Αυ-79 που ουτε καν ονομα εν εβαλες να μεν σχολιαζεις το παρελθον μου . Αν δεν ψαχνεσαι για το τελειο συνεχως και απλα αρκεισε στο μετριο τοτε εχεις κατι κατο απο το μετριο.......

Ποιος σου μιλησε για μαθηματα περι διωξης...και ναι που θα μαθεις πραγματικα τι ειναι η διωξη θα καταλαβεις οτι πρεπει να εχεις σκυλλια με ταχυτητα του τσιταχ και να καμνουν τριαθλο για να πιασουν στη διωξη και παλε παιζεται.

Αλλα ασε μας εμας με τα παιχνιδακια μας και εκει που κατασταλλαξαμε οχι σαν κατι αλλους που ειχαν beagle και δεν εκατεχαν και ελεαν δεν καμνουν εφουμιζαν τα brack και τελικα μετα απο μια 10μηνη εμπηρεια απο τα Ιστριας γραφουν και αρθρα για τη φυλη.
[/quote]


Βαλεντινο πηδει ειναι πολυ ωρεα η συζητηση και δεν θελω να ειμαι ο υπαιτιος ωστε να δυαλυθει και να ριξω το επιπεδο της συζητησης εχεις π.μ

Φιλικα Αντωνης.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από giorgos80 »

μπορει ο φιλος Βαλεντινος να καταλαβε ακριβως τι ειπε ο εκπροσωπος του ταμειου θηρας αλλα ο εκπροσωπος να μην καταλαβε ακριβως τι διαβασε ή τι του ειπαν και να μην τα μετεφερε σωστα. :? :roll:
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από pai »

Επισης καποιος ειπε οτι δεν εχουμε καλους ιχνηλατες στο κομματι διωξη στη Κυπρο. Εν η κουβεντα τοσο ειδα τοσα ξερω. Στη παρουσα φαση δεν λεω για τα σκυλια μου αλλα εχω δει ιχνηλατες στην Επαρχια Παφου ειτε βοσκων ειτε πραγματικα μανιακων με τους σκυλους που ταρασσουν τα πεκκα του λαου στη διωξη μια και δυο ωρες.

φιλε βαλεντινο επειδη μου αρεσει να κανω σηζητησεις και να περνω απο αυτες μαθηματα θαθελα να μου πεις αν μια η και 2 ωρες ειναι αρκετες για να πιασουν τον λαγο η ακομα και να τον σπασουν?
παντα φιλικα
ανδρεας!
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από christy2000 »

Κατ'αρχην πρεπει να συμφωνησουμε στο τη εννοουμε ''σπαζει'' :!:
Για μενα σπαζει σημενη που την πολλη πιεση που δεχεται και τα συνεχωμενα απανοτα ξεφωλιασματα πεφτη σεκκος, οπως παθενουν τα ψαρκα μετα απο πολλη ωρα μαχης στο καλαμι :!: :!: :!:
Για αλλους το σπαζει μπορει να σημενη οτι κουραζεται και ξανα κουτσωνη μεχρι να των ξανα ξεφωλιασουν τα σκυλλια. Αλλα η δικη μου αποψη ειναι οτι αλλο το κουραζεται και αλλο το σπαζει! Εαν πουμε οτι το σπαζει σημενη το πρωτο, πρωσοπικα νομιζω οτι ετσι πραμα δεν εχει περιπτωση να γινει γιατι απλα τα σκυλια θα εσπαζαν πιο γρηγορα απο το λαγο!
Εαν σπαζει σημενη το δευτερο,τοτε οι λαγοι σπαζουν :!: :!: :!:
Τι εννοηται οτα λετε σπαζουν, ισως υπαρχη και κατι αλλο?
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
istriano ®

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από istriano ® »

Ενα "σπασουμε" εμεις οσπου να βκαλουμε ακρη :D :D :D
dimitris savva

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από dimitris savva »

καλα ρε κοπελια τοσα χρονια που πατε κυνηγι ειδετε πολλες φορες να πιανει ο σκυλος τον λαγο, με τοσο πιεση που εχει που τους καταδιωκουν τοσοι σκυλοι....???
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από VALENTINOS »

pai έγραψε:Επισης καποιος ειπε οτι δεν εχουμε καλους ιχνηλατες στο κομματι διωξη στη Κυπρο. Εν η κουβεντα τοσο ειδα τοσα ξερω. Στη παρουσα φαση δεν λεω για τα σκυλια μου αλλα εχω δει ιχνηλατες στην Επαρχια Παφου ειτε βοσκων ειτε πραγματικα μανιακων με τους σκυλους που ταρασσουν τα πεκκα του λαου στη διωξη μια και δυο ωρες.

φιλε βαλεντινο επειδη μου αρεσει να κανω σηζητησεις και να περνω απο αυτες μαθηματα θαθελα να μου πεις αν μια η και 2 ωρες ειναι αρκετες για να πιασουν τον λαγο η ακομα και να τον σπασουν?
παντα φιλικα
ανδρεας!
ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΝΑ DVD ΠΟΥ ΕΒΚΗΚΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΓΑΛΛΙΚΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΝΑ ΚΑΜΝΟΥΝ ΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΣΕ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟ ΛΑΓΟ ΣΤΗ ΔΙΩΞΗ.ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΦΗΓΗΤΗΣ ΟΤΙ Ο ΛΑΓΟΣ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 3.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΞΕΓΕΥΓΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ DVD. ΕΝΑ DVD ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΕ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΤΡΙΧΩΤΑ ΣΕΓΚΟΥΤΣΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΝΕΑΡΟ ΛΑΓΟ ΣΤΗ ΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΦΙΜΩΤΡΟ. ΔΙΩΞΗ ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΝΟΕΙΤΕ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΦΩΛΙΑΣΤΕΙ Ο ΛΑΓΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΗΣΥΧΟ ΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο ΛΑΓΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΤΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ -ΤΡΙΤΟ ΞΕΦΩΛΙΑΣΜΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΩΞΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ . Η ΑΡΧΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΙΧΝΗΛΑΤΩΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ. ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΥΩΡΕΣ ΚΑΤΑΔΙΩΞΕΙΣ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Τελικά σπάζουν οι λαοί με την δίωξη;

Δημοσίευση από VALENTINOS »

giorgos80 έγραψε:μπορει ο φιλος Βαλεντινος να καταλαβε ακριβως τι ειπε ο εκπροσωπος του ταμειου θηρας αλλα ο εκπροσωπος να μην καταλαβε ακριβως τι διαβασε ή τι του ειπαν και να μην τα μετεφερε σωστα. :? :roll:
ΦΙΛΕ ΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ. ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΕΙ...ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ . ΕΜΕΤΑΦΕΡΑ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ .....
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”