Αγώνας Pointer-setter

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από admin »

Σήμερα διεξήχθηκε αγώνας μεγάλης έρευνας και πρακτικού κυνηγίου pointer-setter στην περιοχή Μάμμαρι , πολύ ωραία εμπειρία μερικές φώτο
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από miky55 »

αγαπητε φιλε admin 1 χιλιομετρο πιο ανατολικα ειμασταν εμεις με τα κουρτχααρ δυσυχως ομως και για αυτους και για εμας υπηρχε οπως ειδες απνοια και κανενα σκυλι δεν μπηκε στη βαθμολογια.ειχα εγω ενα φερμαρισμα αλλα ηταν λαγος και δεν μετρησε .ευτηχως πηρα μαζι μου ορτυκια και τα εβαλα και τα φερμαρε και πηρα το εφυπ(πιστοποιητικο φερμαρισματος και μη κροτοφοβιας για σκοπους αναπαραγωγης).ειμαι μελος του ομιλου κουρτσχααρ και αν θελεις οποτε εχομαι αγωνες να σε ενημερωνω .μπορεις να δεις το προγραμμα μας στο σαιντ μας.
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από nature »

miky55 έγραψε:αγαπητε φιλε admin 1 χιλιομετρο πιο ανατολικα ειμασταν εμεις με τα κουρτχααρ δυσυχως ομως και για αυτους και για εμας υπηρχε οπως ειδες απνοια και κανενα σκυλι δεν μπηκε στη βαθμολογια.ειχα εγω ενα φερμαρισμα αλλα ηταν λαγος και δεν μετρησε .ευτηχως πηρα μαζι μου ορτυκια και τα εβαλα και τα φερμαρε και πηρα το εφυπ(πιστοποιητικο φερμαρισματος και μη κροτοφοβιας για σκοπους αναπαραγωγης).ειμαι μελος του ομιλου κουρτσχααρ και αν θελεις οποτε εχομαι αγωνες να σε ενημερωνω .μπορεις να δεις το προγραμμα μας στο σαιντ μας.
Αγαπητέ φίλε, γράψε μας το site σε παρακαλώ αλλά και περισσότερες πληροφορίες αν μπορείς. Τέτοιοι όμιλοι και δραστηριότητες είναι μια όαση στη κυπριακή "βαβέλ" κυνολογίας.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από miky55 »

http://www.kurzhaarclubcy.com/documents/42.html εδω μπορεις να δεις ολους τους αγωνες και τα dogshow που εγιναν και που θα γινουν ο διαχειριστης του ειναι και μελος του φορουμ μας.υπαρχουν φωτος και απο αγωνες.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από admin »

miky55 έγραψε:αγαπητε φιλε admin 1 χιλιομετρο πιο ανατολικα ειμασταν εμεις με τα κουρτχααρ δυσυχως ομως και για αυτους και για εμας υπηρχε οπως ειδες απνοια και κανενα σκυλι δεν μπηκε στη βαθμολογια.ειχα εγω ενα φερμαρισμα αλλα ηταν λαγος και δεν μετρησε .ευτηχως πηρα μαζι μου ορτυκια και τα εβαλα και τα φερμαρε και πηρα το εφυπ(πιστοποιητικο φερμαρισματος και μη κροτοφοβιας για σκοπους αναπαραγωγης).ειμαι μελος του ομιλου κουρτσχααρ και αν θελεις οποτε εχομαι αγωνες να σε ενημερωνω .μπορεις να δεις το προγραμμα μας στο σαιντ μας.
Αγαπητέ φίλε , γνωρίζαμε το γεγονός ότι υπήρχαν και οι αγώνες κούτσχαρτ τους οποίους θα θέλαμε να καλύψουμε αλλά εάν δέν μας σταλεί επίσημη πρόσκληση (όπως έγινε με τα pointer-setter) δέν μπορούμε να έρθουμε για εύνόητους λόγους.Και στο παρελθόν κάποιο άλλο μέλος του ομίλου σας έκανε πρόταση σε συγκεκριμένο άτομο για να καλύψουμε τους αγώνες αλλά το άτομο αυτό δέν ήθελε και άφησε το θέμα να περάσει. Ελπίζουμε ότι στο μέλλον θα αλλάξουν τα πράγματα.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
andros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010, 18:19

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από andros »

miky55 έγραψε:αγαπητε φιλε admin 1 χιλιομετρο πιο ανατολικα ειμασταν εμεις με τα κουρτχααρ δυσυχως ομως και για αυτους και για εμας υπηρχε οπως ειδες απνοια και κανενα σκυλι δεν μπηκε στη βαθμολογια.ειχα εγω ενα φερμαρισμα αλλα ηταν λαγος και δεν μετρησε .ευτηχως πηρα μαζι μου ορτυκια και τα εβαλα και τα φερμαρε και πηρα το εφυπ(πιστοποιητικο φερμαρισματος και μη κροτοφοβιας για σκοπους αναπαραγωγης).ειμαι μελος του ομιλου κουρτσχααρ και αν θελεις οποτε εχομαι αγωνες να σε ενημερωνω .μπορεις να δεις το προγραμμα μας στο σαιντ μας.
1) για ποιάν άπνια μιλάς στις φωτογραφίες μόνο φέρμες βλέπω!!!!!!!!
2)έφκαλες λαό και δεν μέτρησε!!!!!! ελπίζω να μεν έδερες τον σκύλο :lol: :lol: :lol:
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από miky55 »

φιλε αντρο δυστυχως στους αγωνες πρακτικου κυνηγιου δεν επιτρεπετε στα κουρτχααρ να ιχνηλατισουν αν φερμαρουν λαγο χανουν ποντο αν τον καταδιωξουν αποκλειονται.οσο για φερμες που βλεπεις υπαρχουν και λευκες φερμες ρωτα ομως τον admin που ηταν παρων να σου πει.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από kypros »

miky55 έγραψε:φιλε αντρο δυστυχως στους αγωνες πρακτικου κυνηγιου δεν επιτρεπετε στα κουρτχααρ να ιχνηλατισουν αν φερμαρουν λαγο χανουν ποντο αν τον καταδιωξουν αποκλειονται.οσο για φερμες που βλεπεις υπαρχουν και λευκες φερμες ρωτα ομως τον admin που ηταν παρων να σου πει.
ευτυχως που υπαρχουν και οι αγωνες φιλε για να θυμουμαστε και λιο δαμε στη Κυπρο οτι δεν ειναι ο λαγος το μονο θηραμα του νησιου και οτι τα πουλοσκυλλα υπαρχουν και οφειλουν το μεγαλιο τουσ στα φτερωτα ασχετα εαν οι συμπατριωτες μασ ακουν λαγοσ και μετα το χαος... μην με παρεξηγησεις δεν το λεω για σενα αλλα για να καταλαβουν μερικοι οτι εξω απο το οριο της τελίας που εμεις ζουμε και θεωρουμε το κεντρο του πλανητη καποιοι αλλοι οι οποιοι εστησαν καποιες φιλες δεν φορουν παροπιδες που τους αφηνουν να βλεπουν μονο οτι εχει τριχες!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από miky55 »

kypros έγραψε:
miky55 έγραψε:φιλε αντρο δυστυχως στους αγωνες πρακτικου κυνηγιου δεν επιτρεπετε στα κουρτχααρ να ιχνηλατισουν αν φερμαρουν λαγο χανουν ποντο αν τον καταδιωξουν αποκλειονται.οσο για φερμες που βλεπεις υπαρχουν και λευκες φερμες ρωτα ομως τον admin που ηταν παρων να σου πει.
ευτυχως που υπαρχουν και οι αγωνες φιλε για να θυμουμαστε και λιο δαμε στη Κυπρο οτι δεν ειναι ο λαγος το μονο θηραμα του νησιου και οτι τα πουλοσκυλλα υπαρχουν και οφειλουν το μεγαλιο τουσ στα φτερωτα ασχετα εαν οι συμπατριωτες μασ ακουν λαγοσ και μετα το χαος... μην με παρεξηγησεις δεν το λεω για σενα αλλα για να καταλαβουν μερικοι οτι εξω απο το οριο της τελίας που εμεις ζουμε και θεωρουμε το κεντρο του πλανητη καποιοι αλλοι οι οποιοι εστησαν καποιες φιλες δεν φορουν παροπιδες που τους αφηνουν να βλεπουν μονο οτι εχει τριχες!
κυπρο μου εγω δεν κυνηγω λαγο ουτε περδικες .κυνηγω το καλυτερο θηραμα για σκυλλους φερμας.τη βασιλισσα φραγκολινα τωρα αν φερμαρουν λαγο η περδικα,μπεκατσα,ορτυκι δεν λεω οχι.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αγώνας Pointer-setter

Δημοσίευση από kypros »

miky55 έγραψε:
kypros έγραψε:
miky55 έγραψε:φιλε αντρο δυστυχως στους αγωνες πρακτικου κυνηγιου δεν επιτρεπετε στα κουρτχααρ να ιχνηλατισουν αν φερμαρουν λαγο χανουν ποντο αν τον καταδιωξουν αποκλειονται.οσο για φερμες που βλεπεις υπαρχουν και λευκες φερμες ρωτα ομως τον admin που ηταν παρων να σου πει.
ευτυχως που υπαρχουν και οι αγωνες φιλε για να θυμουμαστε και λιο δαμε στη Κυπρο οτι δεν ειναι ο λαγος το μονο θηραμα του νησιου και οτι τα πουλοσκυλλα υπαρχουν και οφειλουν το μεγαλιο τουσ στα φτερωτα ασχετα εαν οι συμπατριωτες μασ ακουν λαγοσ και μετα το χαος... μην με παρεξηγησεις δεν το λεω για σενα αλλα για να καταλαβουν μερικοι οτι εξω απο το οριο της τελίας που εμεις ζουμε και θεωρουμε το κεντρο του πλανητη καποιοι αλλοι οι οποιοι εστησαν καποιες φιλες δεν φορουν παροπιδες που τους αφηνουν να βλεπουν μονο οτι εχει τριχες!
κυπρο μου εγω δεν κυνηγω λαγο ουτε περδικες .κυνηγω το καλυτερο θηραμα για σκυλλους φερμας.τη βασιλισσα φραγκολινα τωρα αν φερμαρουν λαγο η περδικα,μπεκατσα,ορτυκι δεν λεω οχι.
μπραβο φιλε μου ειναι πολλα ομορφο και ποιοτικο θηραμα η φραγγολινα και αποτελει ισως το δυσκολοτερο θηραμα κατα την αποψη μοου για το σκυλο φερμας
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”