ΣΚΥΛΟΙ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΕΠΟΧΗ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

ΣΚΥΛΟΙ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΕΠΟΧΗ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΗΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΙΧΑΣΟ ΠΟΤΕ. ΙΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ ΠΟΙΝΤΕΡ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΟΛΟΣΟ. ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΛΕΨΑΝ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΙΤΑΝ 5 ΧΡΟΝΟ ΤΟΤΕ. ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟ ΤΙ ΦΕΡΜΑ ΕΚΑΜΝΕ ΤΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΜΠΕΝΕ ΕΝ ΣΟΥ ΕΛΑΛΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΜΙΝΙΜΟΥΝ 5 ΛΑΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΙΑΝΕ ΜΕΣ ΤΙΝ ΚΟΥΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΠΝΙΓΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΙΔΑ ΤΙΝ ΠΡΟΤΙ ΦΟΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΣΤΑΒΡΟ ΜΟΥ. ΕΠΕΤΑΣΕΤΟΥΝ ΜΕΣ ΤΙΝ ΚΟΥΤΣΙ ΤΟ ΕΠΙΑΝΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΤΙΠΟΥΣΕ ΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΚΟΒΕ ΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΤΟΥ. ΠΑΙΔΙΑ ΙΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ. ΟΤΑΝ ΣΚΕΥΤΟΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΚΛΕΩ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΣΚΥΛΟΙ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΕΠΟΧΗ

Δημοσίευση από virtualgreek »

Φίλε Απολλων1 σε χαιρετώ.

Λυπάμαι που σου έκλεψαν το σκυλί σου που αγαπούσες ιδιατέρος και που ήταν ο τέλειος κυνηγετικός σου σύντροφος. Αλλά όταν ανοίγεις το στόμα σου και φημίζεις το σκυλί σου και τις επιδόσεις του, και ιδιαίτερα ότι έπιανε τους λαγούς στην κούτση, όλο και κάποιος θα το ακούσει και θα σου το κλέψει.

Εμπειρικά ομιλώντας, την έπαθα και εγώ πριν αρκετά χρόνια με ένα καθαρόαιμο Kurzhaar το οποίο έπιανε τους λαγούς μέρα μεσημέρι τον Ιούλιο και τον Αύγουστο, όταν είχε 45-48 βαθμούς κελσίου έξω. Τους σκότωνε και τους έφερνε και εγώ έτρεχα να κρυφτώ. Λόγο ηλικίας, ενθουσιασμού και αμέλιας, σε κάποια φάση άνοιξα και εγώ το στόμα μου και φήμισα τις επιδόσεις του σκύλου μου. Δεν πέρασαν 2 εβδομάδες και μου τον έκλεψαν. Έκτοτε δεν έχω βρει παρόμοιο σκύλο που να ιχνηλατεί σε 45 βαθμούς κελσίου, να βρίσκει τον λαγό, να τον σκοτώνει και να τον φέρνει. Πέρασαν πολλά χρόνια έκτοτε και ακόμη η κυνηγετική παρέα μιλά για εκείνο το σκύλο.

Σήμερα, για τα μάτια και αυτιά του κόσμου έχω κοπρόσκυλους! Το πάθημα έγινε πικρό μάθημα.

Καλή σας μέρα.
Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”