κυνηγοσκυλλα

Απάντηση
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Νομιζω θα ηταν καλη ιδεα να καναμε και ενα θεμα εδω στο φορουμ για τα κυνηγοσκυλλα

συγχορεστε με αν εχει και δεν το ειδα
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από Laurona »

Σας ενημερωνω οτι φετος οι κουφαες εκαναν νωρις την εμφανηση τους, και να εχετε το νου σας...........εγω προς το παρον βρισκομαι στην δευτερη που συναντησα για φετος, οχι φινες, αλλα για το σκυλο και παλι υπαρχει κινδυνος. Η πρωτη ηταν μικρη.....αναλογως νομιζω αρχισαν γρηγορα οι γεννες......η δευτερη περιπου ενα μετρο!
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από editor »

Βρήκα και γω μια φίνα προχθές. Θα είναι επικίνδυνα φέτος για τους σκύλους μας.καλύτερα πιστεύω να βγάζουμε τα σκυλιά έξω μόνο το πρωί 1-2 ώρες που θα είναι δροσερά για αυτή την περίοδο.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ρε παιδια επειδη ειμαι πρωταρης απο θεμα σκυλου στο κυνηγι θα ηθελα να μου πειτε ,τι να παρω μαζι μου για πρωτες βοηθειες. ?
για ψατζιες, κουφαες κτλ....
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από tracker686 »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Ρε παιδια επειδη ειμαι πρωταρης απο θεμα σκυλου στο κυνηγι θα ηθελα να μου πειτε ,τι να παρω μαζι μου για πρωτες βοηθειες. ?
για ψατζιες, κουφαες κτλ....
και για τα δυο φιλε μου,να πας να αγορασεις απο κτηνιατρο,ατροπινες και κορτιζωνες και θα σου τα εξηγειση αναλυτικα ο κτηνιατρος πως να βαζεις τις ενεσεις και τι προειγειτε και σε ποια περιπτωση,απο φαρμακευτικης αποψης αυτο. Αν δεν εχεις μαζι σου τα παραπανω,αν φαει φατζι τοτε να προνοεις να εχεις μαζι σου αλατονερο,για να το βαλεις στο στομα του σκυλλου για να κανει εμετο,και αν το δαγκωσει η φινα το σκυλλο σου τοτε δεσε το ποδι της 10 ποντους πιο ψηλα απο το σημειο που τον δαγκωσε οσο πιο σφιχτα γινετε,και πεταδι να πας σε κτηνιατρο.....ελπιζω να μην τυχη σε κανενα κατι τετοιο απο τα πραπανω.ελπιζω να σε βοηθεισα,καλα κυνηγια και παλι και ο Θεος μαζι μας!!!
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

winchester έγραψε:
ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:Ρε παιδια επειδη ειμαι πρωταρης απο θεμα σκυλου στο κυνηγι θα ηθελα να μου πειτε ,τι να παρω μαζι μου για πρωτες βοηθειες. ?
για ψατζιες, κουφαες κτλ....
και για τα δυο φιλε μου,να πας να αγορασεις απο κτηνιατρο,ατροπινες και κορτιζωνες και θα σου τα εξηγειση αναλυτικα ο κτηνιατρος πως να βαζεις τις ενεσεις και τι προειγειτε και σε ποια περιπτωση,απο φαρμακευτικης αποψης αυτο. Αν δεν εχεις μαζι σου τα παραπανω,αν φαει φατζι τοτε να προνοεις να εχεις μαζι σου αλατονερο,για να το βαλεις στο στομα του σκυλλου για να κανει εμετο,και αν το δαγκωσει η φινα το σκυλλο σου τοτε δεσε το ποδι της 10 ποντους πιο ψηλα απο το σημειο που τον δαγκωσε οσο πιο σφιχτα γινετε,και πεταδι να πας σε κτηνιατρο.....ελπιζω να μην τυχη σε κανενα κατι τετοιο απο τα πραπανω.ελπιζω να σε βοηθεισα,καλα κυνηγια και παλι και ο Θεος μαζι μας!!!
Φιλε μου ευχαριστω να σε καλα και καλα και ασφαλισμενα κυνηγια σε ολους μας .
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από JiniosEmba »

τζιαι ποσα πασιν το κουτι των πρωτων βοηθειων για τους σσιηλλους αν ξερετε?
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από tracker686 »

JiniosEmba έγραψε:τζιαι ποσα πασιν το κουτι των πρωτων βοηθειων για τους σσιηλλους αν ξερετε?

καμια 20αρια Ευρο!
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από JiniosEmba »

ευχαριστω ρε φιλε μου
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: κυνηγοσκυλλα

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ε παιδια για τες πατουσες τους σκυλους σας τι καμνετε οταν φαηθουν απο τες πετρες και βραχια?
Δεν μου εκανε πληγες αλλα οταν περπατα "καττοπατα" σιγουρα ειναι οι πατουσες του .
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”