Ζητείται Θηλυκό Ιστρίας για Ζευγάρωμα.

Απάντηση
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΕΜΑΘΕΣ ΤΠΤ ΡΕ ΙΣΤΡΙΑΝΟ ΤΟΥΤΟ ΤΟΝ ΕΚΤΡΟΦΕΑ? ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΔΛΔ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΙΣΤΡΙΑΣ :arrow:
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
istriano ®

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από istriano ® »

VALENTINOS έγραψε:ΕΜΑΘΕΣ ΤΠΤ ΡΕ ΙΣΤΡΙΑΝΟ ΤΟΥΤΟ ΤΟΝ ΕΚΤΡΟΦΕΑ? ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΔΛΔ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΙΣΤΡΙΑΣ :arrow:
Εγω ο μια σταλια πλασμα τι να μαθω;
Ο αρχοντας των ιστριας να μας πει, που ξερει :shock: :shock:
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΝ ΤΟΥΤΟΣ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ??? :roll: :o
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από Rai »

Τελικά κάτι μας ψεκάζουν.....δεν εξηγέιται αλλιώς.
Δέν θέλω,δέν γουστάρω και δέν θα ξαναποστάρω σε αυτό το θέμα.Δέν υπάρχει λόγος άλλωστε.
Το τί έχω πέι μέχρι τώρα το ξέρω ,το πιστέυω και μπορώ να το υποστηρίξω.
Έκανα μίαν ερώτηση για κάτι που μου ακουγόταν παράξενο και περίμενα απο κάποιους που λένε ότι αγαπάνε μία φυλή να δίνουν απάντησεις ,εξηγήσεις και προβληματίσμους εκτώς απο αγγελέιες,χουμίσια, αλαζωνία και αρθογραφέιες....
Αν κάποιοι νομίζουν ότι ανακάλυψαν την ταχυνόπιττα δικάιωμα τους.Έχουμε δημοκρατία -ώσιν έχουμε τέλος πάντων.....
Κάποιος που ασχολέιται με το κυνήγι του λαγού χωρίς συμφέροντα ξέρει πολύ καλά ότι δέν υπάρχουν μαγικές φυλές στον κόσμο των ιχνιλατών αλλά μόνο αξιόλογα σκυλία απο όλες τις φυλές.
Ιστριάνο δές εδώ την απάντηση που είχες δώσει αν την έχεις ξεχάσει........και κρίνε τα λόγια σου.....
Εγώ σου έιπα τι πιστέυω για το άτομο σου και δύσκολα πέφτω έξω.....
istriano έγραψε:Ηδημονα φιλε Rai, πως να εχεις προβληματισμους αφου απο αυτα που λες φενεται καθαρα οτι ακουστα τους εχεις τους Ιστριας και τον τροπο εργασιας τους!!!! Αυτα που λες οτι ειδες ειναι ακριβως το προβλημα! Σκυλλοι με πλαστα χαρτια που δεν πληρουν καν τα στανταρτ της φυλης , αλλα ουτε και το τροπο εργασιας!
Για τον εκτροφέα που αναφέρθηκα δέν υπάρχει λόγος να αναφέρω όνομα και δέν μου αρέσουν τα περίεργα άτομα γενικά.
Εγώ δέν πουλώ σκυλιά ή ότιδιποτε άλλο που έχει να κάνει με το κυνήγι ,δέν κάνω τον μεσάζων σε κάποιον άλλο και γενικά δέν έχω πρόθεση ποτέ μου να κάνω το χόμπι μου και αυτό που αγαπώ επάγγελμα.
Δέν έχει μέλλον άλλωστε.Ααα και για να ξεκαθαρίσουμε και το τελευτάιο που ακούστηκε δέν έχω διπλό user name και προκαλώ τον όποιονδηποτε που μπορέι να το αποδέιξει να το κάνει με όλα τα επακόλουθα που σημάινει αυτο....
Valentino για το θέμα φέρμας μάλλον σου ξέφυγε όταν μεγαλουργούσες αλλά το λέει ξεκαθαρά και κάποιος που θαυμάζεις .
Διάβασε εδώ αν θές

Ο Ιστριακός κοντότριχος ιχνηλάτης (FCI standard Νο 151), είναι μια από τις πιο αρχαίες ράτσες, μιας και υπάρχουν γι’ αυτόν ιστορικά στοιχεία πριν από τριάμισι χιλιάδες (3.500) χρόνια.
Πολυτάλαντος και πολύ ενεργητικός σκύλος, με μεγάλη ποικιλία καλών εργασιακών χαρακτηριστικών. Ιχνηλάτης πρωτοβουλίας με ουσία και γρηγοράδα στο ξεφώλιασμα και την καταδίωξη, μαθαίνει μάλιστα πολύ εύκολα και σε πιο «ειδικές αποστολές», όπως στο απόρτ (κουβάλημα θηραμάτων), στο φερμάρισμα στο θήραμα, στην ανεύρεση τραυματισμένων θηραμάτων ακόμα και με τη χρήση λουριού, στο κυνήγι μόνο ενός θηράματος κ.λπ, πράγματα που τα έχουν διαπιστώσει όσοι εκτρέφουν καθαρές γραμμές κοντότριχου Ιστριακού ιχνηλάτη.

Πάντα φιλικά
Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
ISTARSKI GONIC
Full Member
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2012, 16:25

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από ISTARSKI GONIC »

:!:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ISTARSKI GONIC την 26 Μαρ 2013, 07:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
istriano ®

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από istriano ® »

Λοιπον λεβεντη μου, δεν εισαι εσυ ατομο να κρινεις εμενα αλλα και ουτε και κανενα αλλο. Φιλε δεν ξερω αν μας ψεκαζουν ολους αλλα εσενα μαλλον ειναι βεβαιο. Την μια μερα ξυπνας ετσι και την αλλη αλλιως. Υπαρχει ιατρικη ορολογια για αυτες τις μεταλλαξης την οποια δεν θα αναφερω.
Η ειρωνια φιλε και η εξυπναδες απεναντι σε τριτους διακρινονται συχνα απο αυτα που γραφεις π.χ " ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝ ΕΧΟΥΜΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ .... ΕΧΕΙΣ ΙΣΤΡΙΑΣ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ? ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΛΑ. ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ (ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ )ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΤΖΑΚΙ ΚΑΜΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΝΑΜΑ...."
Ειρωνευτικες αλλο μελος για το αρθρο του στο περιοδικο και σου το διεγραψαν!!!!

Λες οτι γραφω ποστ για να περιφανευομαι για τα σκυλια μου με αποτερο στοχο το εμποριο! Ουδεν αναληθεστερον!! Ευτυχως που υπαρχουν μελη που με γνωρισαν και μιλησαμε απο κοντα !!!

Θελω να το αφησω ως εδω.....μιας και πρεπει να μπω με το αλλο nickname μου τωρα
istriano ®

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από istriano ® »

ISTARSKI GONIC έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΙΣΤΡΙΑΣ ΝΑ ΛΕΜΕ 2-3 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ!!!ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΥΛΗ,ΤΗΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΣΕ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΙΣΤΡΙΑΣ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ,ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΡΤ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΓΩ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΡΤ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΥΤΟ,ΤΙ ΕΝΝΟΩ?ΔΕΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ,ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ,ΕΙΔΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΟΡΤ ΟΤΑΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΛΑΓΟ ΧΩΡΙΣ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΩΝ ΣΚΥΛΙΩΝ ΑΥΤΩΝ!!!
Φιλε καλωσορισες στην παρεα μας, οι γνωσεις σου, οι εμπειριες σου , η τριβη που εχεις με αυτα τα σκυλια μεσα απο τα χρονια σε καθηστουν το πλεον αρμοδιο ατομο να μιλησεις για τα ιστριας. Χωρις καμια αμφισβητιση απο κανενα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος istriano ® την 18 Ιαν 2013, 18:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ISTARSKI GONIC
Full Member
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2012, 16:25

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από ISTARSKI GONIC »

:!:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ISTARSKI GONIC την 26 Μαρ 2013, 07:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από stelios--- »

ISTARSKI GONIC έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΙΣΤΡΙΑΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΡΑΤΣΑ.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ!!!
ΦΙΛΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΤΙ ΙΣΤΡΙΑΣ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ!!!ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ??
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
ISTARSKI GONIC
Full Member
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2012, 16:25

Re: Ζητειται θυληκο ιστριας για ζευγαρωμα.

Δημοσίευση από ISTARSKI GONIC »

:!:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ISTARSKI GONIC την 26 Μαρ 2013, 07:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”