Beeper φέρμας για χαμηλές συχνότητες

Απάντηση
aantoni
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011, 12:05

Beeper φέρμας για χαμηλές συχνότητες

Δημοσίευση από aantoni »

Γεια σας κοπέλια. Έχω ένα canibeep beeper φέρμας αλλά δεν το ακούω καλά σε μακρινές αποστάσεις επειδή έχω μια κώφωση στις ψηλές συχνότητες(όπως οι περισσότεροι κυνηγοί). Το δοκίμασα σε ανοιχτή επίπεδη περιοχή χωρίς εμπόδια και πάλι δεν το ακούω μετά από 30-40μ.

Είδα ότι στο εμπόριο υπάρχουν κάποια baritone beeper που προορίζονται ουσιαστικά για κουφούς σαν εμένα. Μήπως έχει κανένας από εσάς κανένα από αυτά και είναι ευχαριστημένος?
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Beeper φέρμας για χαμηλές συχνότητες

Δημοσίευση από Anthimos »

aantoni έγραψε:Γεια σας κοπέλια. Έχω ένα canibeep beeper φέρμας αλλά δεν το ακούω καλά σε μακρινές αποστάσεις επειδή έχω μια κώφωση στις ψηλές συχνότητες(όπως οι περισσότεροι κυνηγοί). Το δοκίμασα σε ανοιχτή επίπεδη περιοχή χωρίς εμπόδια και πάλι δεν το ακούω μετά από 30-40μ.

Είδα ότι στο εμπόριο υπάρχουν κάποια baritone beeper που προορίζονται ουσιαστικά για κουφούς σαν εμένα. Μήπως έχει κανένας από εσάς κανένα από αυτά και είναι ευχαριστημένος?

Εχω το ιδιο προβλημα ακριβως μ εσενα κι οταν το εψαξα παρ ολο που δεν βρηκα οτι προκαλει καποιο πρόβλημα στα σκυλια ανυσηχησα οτι ισως τα ενοχλει κι αυτα και το θηραμα
Οι αναφορες ηταν κυριως απο Αμερικη σε κυνηγι φασιανου οποταν δεν εμπιστευτηκα
Εφερα πιο δυνατα καμπανακια απο το διαδικτυο και συγκεντρωνουμε λιγο παραπάνω και ελυσα εν μερη το προβλημα
Αν τελικα αποφασισεις και τα δοκιμασεις γραψε τις εντυπωσεις σου
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Beeper φέρμας για χαμηλές συχνότητες

Δημοσίευση από Laurona »

Κ γω εχω αυτο το πρόβλημα φιλε.
δυστυχώς κ γω βαρυκουος.

Οταν το σκυλι λείπει αρκετη ωρα τοτε τρεχω εγω μπροστα κ συνηθως οταν φτασω στα 30 μετρα το ακούω.
Εχω ομως αρκετα δυνατη την ένταση του αφου σιγουρευτικα οτι το συνηθησαν τα σκυλια.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
aantoni
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011, 12:05

Re: Beeper φέρμας για χαμηλές συχνότητες

Δημοσίευση από aantoni »

Anthimos έγραψε:
aantoni έγραψε:Γεια σας κοπέλια. Έχω ένα canibeep beeper φέρμας αλλά δεν το ακούω καλά σε μακρινές αποστάσεις επειδή έχω μια κώφωση στις ψηλές συχνότητες(όπως οι περισσότεροι κυνηγοί). Το δοκίμασα σε ανοιχτή επίπεδη περιοχή χωρίς εμπόδια και πάλι δεν το ακούω μετά από 30-40μ.

Είδα ότι στο εμπόριο υπάρχουν κάποια baritone beeper που προορίζονται ουσιαστικά για κουφούς σαν εμένα. Μήπως έχει κανένας από εσάς κανένα από αυτά και είναι ευχαριστημένος?

Εχω το ιδιο προβλημα ακριβως μ εσενα κι οταν το εψαξα παρ ολο που δεν βρηκα οτι προκαλει καποιο πρόβλημα στα σκυλια ανυσηχησα οτι ισως τα ενοχλει κι αυτα και το θηραμα
Οι αναφορες ηταν κυριως απο Αμερικη σε κυνηγι φασιανου οποταν δεν εμπιστευτηκα
Εφερα πιο δυνατα καμπανακια απο το διαδικτυο και συγκεντρωνουμε λιγο παραπάνω και ελυσα εν μερη το προβλημα
Αν τελικα αποφασισεις και τα δοκιμασεις γραψε τις εντυπωσεις σου
Φίλε Άνθιμε εάν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου κανένα λινκ από αυτά τα κουδουνάκια. Ευχαριστώ
Θα πάρω μάλλον ένα beeper σειρά baritone της D.T και θα σας πω σχόλια.
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Beeper φέρμας για χαμηλές συχνότητες

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Για την εταιρια DT φιλε αν θες ψαξε στο φατσοβιβλιο κ βρες καποιον Κυπαρισσης Ιωαννης απο την Δραμα Ελλας
Εκτροφεας Σεττερ κ αν δεν κανω λαθος αντιπροσωπος της εταιριας ή καποιο πολυ γνωστο του ατομο να του πεις το προβλημα σου και θεωρω σιγουρο να σε βοηθησει..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”