Διαδικασια για OIL FINISH

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από Pathfinder »

Η σελιδα εγινε απευθειας save στα favorites ;).πραγματι δουλευουν τα κολπακια με το νερο και την φωτια?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
dimitris savva

Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από dimitris savva »

20140503_213115.jpg
το τελικο αποτελεσμα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από πανικος »

Μπραβο ρε δημητρη πολυ ωραιο.ποτε να φερω το winchester? :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από Pathfinder »

Ενα εργο υπο κατασκευη για ενα παλιο δρακα που εχω.ηθελα να κανω μια θηκη απο υλικα που εχω ηδη σπιτι (δλδ να μεν μου κατσει τιποτε σε κοστος) αλλα και κατι που να φαινεται πεπαλαιωμενο.Απο ενα κομματι πλακαζ 8μμ εκαμα τουτο.Οι φωτογραφιες δεν το δικαιωνουν καθολου αν και ακομα δεν ειναι τελειωμενο[attachment=-1]uploadfromtaptalk1399184445563.jpg[/attachment][attachment=-1]uploadfromtaptalk1399184467224.jpg[/attachment][attachment=-1]uploadfromtaptalk1399184490247.jpg[/attachment]

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φίλε μου είναι πολλά καλό!

Ότι κάμεις από μόνος σου το χαίρεσαι πολύ περισσότερο. Μπράβο ξανά. ;)
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

μπορεί να μου πει κάποιος ποσα στοιχίζει περίπου το "πογιατισμα" τον κανών?
EPANIEL POWER
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Διαδικασια για OIL FINISH

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Παιδια καλημερα. Υπαρχει ενα σετ που κυκλοφορει στην αγορα για ξυλα ονοματι BIRCHWOOD που περιεχει αν δεν κανω λαθος το χρωμα, το λαδι και το κερι. Γνωριζετε αν ειναι καλης ποιοτητας και αν υπαρχει κατι αναλογο? Θελω να κανω ενα οπλο oil finish και εχω ενα συγκεκριμενο λαδι που εκανα 2 οπλα αλλα δεν με ενθουσιασε. Δεν θυμαμαι τωρα ποιο ειναι. Επισης μου ειχε πει ενας οπλουργος οτι η ψαθα γινεται με διαφορετικο υλικο απο το κοντακι. Ισχυει? Στα αλλα δυο που εκανα τα ετριψα με μια μαλακη μικρη τελοφρουτσα αλλα οταν εκανα το λαδι δεν με αφησε ικανοποιημενο το αποτελεσμα στην ψαθα. Και πως το κανουμε η ψαθα να βγει πιο σκουρα απο το υπολοιπο οπως ερχονται τα καινουργια?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”