Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Απάντηση
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από dangerous »

καλημερα σας

εγω δεν καταλαβα ποτε μου ποια ειναι η πιο οικονομικη εκδοση απο τις 4 ακολουθες οσο αφορα τα διπλοκαμπινα και πιο συγκεκριμενα για το ΤΟΥΟΤΑ ΗΙLΥΧ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ του 95 ειτε του 99 κτλ

28ρα turbo
28pa sketa
25 turbo
25pa sketta
αν καποιος εχει βασιμες αποψεις ας τις μοιραστει μαζι μας γιατι με οποιον μιλησω ο καθενας λεει τα δικα του
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από πανικος »

dangerous έγραψε:καλημερα σας

εγω δεν καταλαβα ποτε μου ποια ειναι η πιο οικονομικη εκδοση απο τις 4 ακολουθες οσο αφορα τα διπλοκαμπινα και πιο συγκεκριμενα για το ΤΟΥΟΤΑ ΗΙLΥΧ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ του 95 ειτε του 99 κτλ

28ρα turbo
28pa sketa
25 turbo
25pa sketta
αν καποιος εχει βασιμες αποψεις ας τις μοιραστει μαζι μας γιατι με οποιον μιλησω ο καθενας λεει τα δικα του
το 25αρι τουρπο απο 2002-2005 το d4d φιλε ειναι απο τα πιο αξιοπιστα και πιο οικονομικο με ανεση στο οδηγημα.το 28αρι ειναι αξιοπιστο το σκεττο αλλα απο οδηγημα χαλια
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από vti-chris »

Υπάρχουν μικρά αυτοκίνητα μεγέθους "Yaris" πετρέλαιο και 4χ4???
Δεν είναι ανάγκη να είναι ψηλό...
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

vti-chris έγραψε:Υπάρχουν μικρά αυτοκίνητα μεγέθους "Yaris" πετρέλαιο και 4χ4???
Δεν είναι ανάγκη να είναι ψηλό...

φιλε υπαρχουν τα daihatsu terios με μηχανη yaris πανω 13αρκα πεζινα......4 επι 4 On demand. πολλα οικονομικα και χαμηλη αδεια κυκλοφοριας...... σε στυλ crossover.....Λιγο πιο χαμηλα απο suv δηλ. αλλα 8α πρεπει να ειναι αν δε κανω λαθος χρονολογιας 2002-2004
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Rai »

ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ 4Χ4.
ΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΚΥΛΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ.
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΤΙ ΣΕ ΠΑΛΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΝΤΛΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΜΙΣΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΙΑ.ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ?
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Laurona »

Πλεον πρεπει να γινεται συνδιασμος.

Δηλαδη αναλογως περιοχης που μενεις, οικογενειακης καταστασης, χρησης, αποστασης κλπ.

Δεν χρειαζονται εξεζητημενες καταστασεις 4χ4 και σιγουρα εαν μπορουμε να εχουμε ενα αυτοκινητο και για την οικογενεια και για το κυνηγι ειναι το πιο ιδανικο.

Για οσους δεν μενουν σε χωρια με αναγκη αγροτικων εργασιων, ξυλων για τζακια, περβολια, κλαδεματα κλπ, συστηνω ενα αυτοκινητο σε στιλ τζιπακι, αλλα να εχει χωρο για παιδια, γιατι ειναι το πρωτο που θα δεις πλην των αλλων.

Ακολουθως θα εχεις την αναγκη καθαρισματος, αλλα τα σκυλια μπορεις να τα βολεψεις πισω στα κλουβια τους, και για μια αγκαρια καθε βδομαδας για καθαρισμα πριν μπουν τα μωρα μεσα, μετα το κυνηγι, γλυτωνεις πολυ χρημα.

Για μας που μενουμε σε χωρια, και ασχολουμαστε και με ολα τα αλλα , χωραφια, περβολια κλπ, νομιζω οικογενειακο αυτοκινητο και ταυτοχρονα να ειναι για ολα τα αλλα συνεπαγεται διπλοκαμπινο.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Rai »

Laurona έγραψε:Πλεον πρεπει να γινεται συνδιασμος.

Δηλαδη αναλογως περιοχης που μενεις, οικογενειακης καταστασης, χρησης, αποστασης κλπ.

Δεν χρειαζονται εξεζητημενες καταστασεις 4χ4 και σιγουρα εαν μπορουμε να εχουμε ενα αυτοκινητο και για την οικογενεια και για το κυνηγι ειναι το πιο ιδανικο.

Για οσους δεν μενουν σε χωρια με αναγκη αγροτικων εργασιων, ξυλων για τζακια, περβολια, κλαδεματα κλπ, συστηνω ενα αυτοκινητο σε στιλ τζιπακι, αλλα να εχει χωρο για παιδια, γιατι ειναι το πρωτο που θα δεις πλην των αλλων.

Ακολουθως θα εχεις την αναγκη καθαρισματος, αλλα τα σκυλια μπορεις να τα βολεψεις πισω στα κλουβια τους, και για μια αγκαρια καθε βδομαδας για καθαρισμα πριν μπουν τα μωρα μεσα, μετα το κυνηγι, γλυτωνεις πολυ χρημα.

Για μας που μενουμε σε χωρια, και ασχολουμαστε και με ολα τα αλλα , χωραφια, περβολια κλπ, νομιζω οικογενειακο αυτοκινητο και ταυτοχρονα να ειναι για ολα τα αλλα συνεπαγεται διπλοκαμπινο.
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ.
ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΜΩ ΓΟΥΜΑΝ ΓΙΑ ΤΕΣ ΚΟΤΕΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.
1000 ΕΥΡΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΒΑΛΛΩ ΤΑ ΜΕΣ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΚΑΙ ΛΟΥΝΟΥΜΑΙ ΤΑ........
ΘΑ ΣΗΚΩΣΩ ΚΑΙ 2 ΚΑΡΑΟΛΟΥΣ ΠΑΝΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΚΙΑΝ ΤΟΝ ΝΟΥΡΟ ΜΟΥ. 8-)
4 ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑΛΑΞ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ..... :lol: :lol:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από marinos.a »

Laurona έγραψε:Πλεον πρεπει να γινεται συνδιασμος.

Δηλαδη αναλογως περιοχης που μενεις, οικογενειακης καταστασης, χρησης, αποστασης κλπ.

Δεν χρειαζονται εξεζητημενες καταστασεις 4χ4 και σιγουρα εαν μπορουμε να εχουμε ενα αυτοκινητο και για την οικογενεια και για το κυνηγι ειναι το πιο ιδανικο.

Για οσους δεν μενουν σε χωρια με αναγκη αγροτικων εργασιων, ξυλων για τζακια, περβολια, κλαδεματα κλπ, συστηνω ενα αυτοκινητο σε στιλ τζιπακι, αλλα να εχει χωρο για παιδια, γιατι ειναι το πρωτο που θα δεις πλην των αλλων.

Ακολουθως θα εχεις την αναγκη καθαρισματος, αλλα τα σκυλια μπορεις να τα βολεψεις πισω στα κλουβια τους, και για μια αγκαρια καθε βδομαδας για καθαρισμα πριν μπουν τα μωρα μεσα, μετα το κυνηγι, γλυτωνεις πολυ χρημα.
.
ακριβως οτι εκανα εγω με το Subaru
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από FRANCHI »

ξέρει κάποιος πότε θα μπορούμε να 'γυρίσουμε' τα διπλοκάμπινα σε γκάζι;
I believe half of what I see and nothing of what I hear
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από vti-chris »

Τα πετρέλαια δεν δουλεύουν με γκάζι.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”