ΑΕΡΟΒΟΛΑ PCP VS ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ

Απάντηση
pambs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 23 Απρ 2011, 19:22

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ PCP VS ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ

Δημοσίευση από pambs »

vti-chris έγραψε:Θα συμφωνήσω με τον Μαρίνο.
Είμαι κάτοχος αεροβόλου με ελατήριο από τα 12 μου.
Το χρησιμοποιώ στο χωριό 4-5 φορές τον χρόνο.
Θέλω μέσα σε τούτες τες φορές να μπορώ να το χαρώ.
Να ρίξω 20-40 σφαιρούες την μια πάνω στην άλλη πριν να με πάρουν είδηση οι κοράζινοι, κ.λ.π της περιοχής.
Με το αεροβόλο ελατηρίου δεν το έχεις αυτό το πράγμα και θα το βαρεθείς πολύ πιο γρήγορα.
Τα PCP με γεμιστήρα είναι όλα τα λεφτά.
Τώρα σε θέμα κόστους αγοράς δεν κατέχω το θέμα αλλά η αλήθεια 1000 για ένα αεροβόλο πάει πολύ.
Aναλογα τι αγοραζεις ρε φιλε. Επδ εδωσα μεσα το δικο μου το κιτ αν ενδιφερετε καποιος να τον στειλω και με χιλια ευρω πιστευω θα το δωσει.

Πχ. εγω το εδωσα και επιασα ενα DT10. Αξιζει τα λεφτα του? Ολα ειναι υποκειμενικα.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ PCP VS ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Laurona έγραψε:Καλημερα
Θα ηθελα την αποψη των φιλων σχετικα με το ποιο πανω θεμα.

Εαν ΣΗΜΕΡΑ αποφαιζατε να αγοραζατε αεροβολο, τι θα προτιμουσατε απο τα δυο.

Τονιζω το σημερα για τους εξης λογους.

1. Κριση - διαφορα τιμης
2. Ευκαιριες - προσφορες
3. Χρηση ως σκοποβολη και για καταπολεμηση επιβλαβων. Οχι για κυνηγι!!! Δεν ειμαστε Αγγλια.
4. Αυτονομια - ελλειψη χρονου.Με το ελατηριο ριχνεις μια μια σφαιρα, με το pcp πολλες και γρηγορα ΑΛΛΑ το ενα ειναι εκει στες 3 φορες το χρονο που θα σου ερτει να το πιασεις, ενω το αλλο τρεχα γυρευε μπουκαλες, αναγομωσεις, κλπ. θελει να χεις και ωρες να το βουρας για να παιξεις 15 λεπτα μαζι του.
5. τεχνολογια
6. Ευκολια συντηρησης, - ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ του ελατηριου σε σχεση με το pcp

Με βαση τα πιο πανω, θα ηθελα την γνωμη σας, ειδικα απο κατοχους που εχουν pcp.
Aξιζουν τοσα λεφτα που χρειαζεται? Στις 30 σφαιρες εχουν αδειασει και θες γεμισμα.

Ειναι τοση η διαφορα στην ευχαριστηση που να αξιζουν τα καταναλωση του ελαχιστου μας χρονου και του επιπλεων χρηματος?

Προσωπικα δεν ειχα ποτε δικο μου αεροβολο, πλην ενος που εχεΙ ο πατερας μου.

Εγω παω για ενα weirach 97 k , απλο, ελατηριου, σε προσφορα, δοκιμασμενο και με χωρις ενα αρνητικο απο μια ερευνα που εκανα .

Αλλα εαν αξιζει μπορω να περιμενω και αλλο ωστε να μπορεσω να πιασω καποια στιγμη pcp.

AΞΙΖΕΙ ΟΜΩΣ???
ΦΙΛΕ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΑΞΙΖΕΙ.....ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ PCP ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ(ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΑΕΡΟΒΟΛΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΜΟΣ).ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΟΠΤΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ Κ.Λ.Π. ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΟΠΛΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ. <<ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ>>ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΟΛΕΣ ΑΠΟ 50-60-70-80-90 ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 100 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΑΘΕΣ ΣΩΣΤΑ....ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ....ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
margeo1976
Full Member
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Αύγ 2012, 11:32
Τοποθεσία: Λατσιά

Re: ΑΕΡΟΒΟΛΑ PCP VS ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ

Δημοσίευση από margeo1976 »

Ρε παιδιά εγώ να σας πω την αλήθεια προτιμώ το αερβόλο σούστας.
1. Ποιο Φτηνό στην Αγορά
2. Εν χριάζεται να βουρώ συνέχια να γεμώνω φιάλες κτλπ..
3. αγοράζεις το και τελιώνει.. εν χριάζεται να ξοδέφκεις άλλα λεφτά σε αέρια κτλπ.... μόνο πολεμοφόδια!!!!

Όσο απο θέμα δύναμης εγώ έχω το GAMO CFX και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”