LEPRE VS B&P

Απάντηση
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: LEPRE VS B&P

Δημοσίευση από nature »

Οι διαστάσεις των χαρτονιών είναι 62X55cm.

Φίλε ήβρες την 1 χαρτούτσια που εν να χρησιμοποιώ :D (Remington Express). Στη Κύπρο την βρήκα μόνο σε 7.5 και 6 νούμερο έτσι για την δεύτερη θέλω λίγο πιο χοντρό σκάϊ όταν είμαι σε ανοικτά μέρη. Πολλές φορές χρησιμοποιώ και την LASER του Σολομωνίδη στη 1 αν και στο τελευταίο πακέτο που έπιασα πέρσι είχε 2/10 που ήταν ζαβό το πάτημα τους....! Αξιόλογες φαίνονται και οι olympia με το στρογγυλό κλείσιμο (επιχαλκωμένες και επινικελωμένες) αλλά δεν τις χρησιμοποίησα ως σήμερα. Την condor δεν την χρησιμοποίησα ποτέ αν και άκουσα πολύ καλά λόγια όπως και για την άλλη ελληνική την biturbo που οι Ελλαδίτες συνάδελφοι τις θεωρούν τις 2 κορυφαίες. Η μόνη ένσταση μου είναι ότι αναπτύσσουν υπερβολικά ψηλές πιέσεις καθιστώντας τες απαγορευτικές για τουλάχιστον 1 φυσίγγιο σε δίκαννο. Άλλωστε στην Ελλάδα κυνηγούν κυρίως με καραμπίνες που οι πιέσεις είναι πιο ανεκτές.

Για να μην παρεξηγηθούμε μιλούμε για φυσίγγια που απευθύνονται σε λαγοκυνήγια. Τα απογεύματα φέτος θα κυνηγώ τον λαγό με παλιό αγγλικό δίκαννο και θα χρησιμοποιώ 30-32gr.

Καληνύχτα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”