Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από miky55 »

ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΩΡΟ ΔΥΟ ΠΑΚΕΤΑ ΣΚΑΤΕΡ 35ΓΡ. ΠΡΑΣΙΝΗ Νο. 6.ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΨΗ .ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ULTRA LIGHT BERETTA. 5-3 ΤΣΟΚ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από titosblaser »

Dimitris έγραψε:Δοκίμασε κανένας με διευρυμένους αυλούς την NSI Coturnice 37gr?
Φιλε πολλά δυνατή B-)

Στάλθηκε από το D5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Καλησπέρα παιδιά , η ns percorso caccia που προμηθεύτηκα προχθές μπορεί να αποδειχτούν όχι και τόσο συγκεντρωτικές .

Εικόνα


Εικόνα
Open mind for a different view.
Κυριακος34
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 15 Οκτ 2016, 15:36

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Κυριακος34 »

miky55 έγραψε:ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΩΡΟ ΔΥΟ ΠΑΚΕΤΑ ΣΚΑΤΕΡ 35ΓΡ. ΠΡΑΣΙΝΗ Νο. 6.ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΨΗ .ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ULTRA LIGHT BERETTA. 5-3 ΤΣΟΚ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δεν έχω άποψη για το συγκεκριμένο φυσίγγι αλλα σίγουρα δεν το χρησιμοποιούμε στο τσοκ 5 :D
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από LEFKIOS »

miky55 έγραψε:ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΩΡΟ ΔΥΟ ΠΑΚΕΤΑ ΣΚΑΤΕΡ 35ΓΡ. ΠΡΑΣΙΝΗ Νο. 6.ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΨΗ .ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ULTRA LIGHT BERETTA. 5-3 ΤΣΟΚ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Το συγκεκριμένο φυσίγγιο φίλε Μιχάλη είναι φυσίγγιο διασποράς με διασπορέα τύπου σταυρός. Εχει ταχύτητα 396 m/sec στα V2.5 . Μέχρι τα 20μ πιστευω ότι είναι ικανοποιητικό σαν φυσίγγιο διασποράς. Μαζί με σκύλο φέρμας για περδίκι , φραγκολίνα, μπεκάτσα μεχρι τη απόσταση των 20μ σαν πρώτο πιστεύω θα σε βοηθήσει. Καιρικές συνθήκες και διατριτικότητα σε αυτές ρις μικρές αποστάσεις δεν παίζουν ρόλο και ούτε να σας απασχολούν. :)
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΥΚΙΕ, ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΝΤΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΙΣΧΥΕΙ.ΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΤΡΙΑΡΙ.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Athos 1978 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά , η ns percorso caccia που προμηθεύτηκα προχθές μπορεί να αποδειχτούν όχι και τόσο συγκεντρωτικές .

Εικόνα


Εικόνα
ε πετε μου ότι επειραξαν και τις percorso να τα διπλώσουμε ουλλα τζαι κανει!!!!

Αθω ποθε τις επιασες???για να διασταυρώσουμε παερτιδες..θα ανοιξω μια και γω να ελεγξω...επιασα 4 πακετα από Κων/νιδη
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Οντως ανοιξα μια τωρα και είναι με σπασμένα φτερα στο πιστονι...ανοιξα και μια που αγορασα το καλοκαιρι και δεν ηταν ετσι γιατι ηταν περσινο στοκ...

το θεμα είναι ότι αλλαξε το πιστονι η ιδια η εταιρεια???

όπως και να εχει...μαλλον εκαμαμε τα σκατα...το ιδιο φυσιγγι δεν θα είναι...εφαμε την για ακομα μια φορα
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Αχερκωτης έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:
Αχερκωτης έγραψε:Αφου υπαρχει η δυνατοτητα του φορουμ χρειαζομαι βοηθεια για επιλογη φυσιγγιου..
Κυνηγω λαγο περδικι..εχω σταθερα επιλογη την ροτβαιλ ταππα για πρωτη και 2η fob k super lepre..
Χρειαζομαι ενα φυσιγγιο για πρωτη πακετο των 25 για οικονομικους λογους εν θελω να μεινω μονο στην ροτβαιλ..
Οπλο μερκελ τσιοκ 5-3 σταθερο 18.6 76μμ..
Κατα προτιμηση το φυσιγγιο αυτο να ειναι για μεσαιες κυριως αποστασεις δυβασικο μπαρουτι για ολοημερο κυνηγι ή τεκνα..
Που τουτα τι επιλογες εχω;
Μιχαλη και γω με 1000 θα σου ελεγα την feltro αφου λατρευω αυτό το φυσιγγι!!!!μου εχει δωσει απίστευτες βολες και να σκεφτεις κυνηγω φασσα...

..αλλα το συστησα και σε ένα φιλο μου που εχει μερκελ...με αυτό του ειπα να δοκιμασει και το Nsi superfelt αν και μενα με το Baikal Μου δεν μου αρεσε....το αποτέλεσμα ηταν να μου πει ότι η feltro δεν του αρεσε και τρελαθηκε με την superfelt...δεν ξερω αν φταιει και ο λογος πως το Baikal Μου εχει 18,4 αυλο και η feltro σε μεγαλους αυλους δεν δουλευει τοσο αντίθετα με την superfelt....

είναι ακριβως ιδiων προδιαγραφών φυσίγγια με μαλλινοταπα στα 34...γνωμη μου παρε και τα 2 και δοκιμασε...δεν είναι τοσο ακριβα...νομιζω καπου 12-13 ευρω τα 25 φυσίγγια η superfelt και καπου 15 η feltro..φτηνα δεν τα λες αλλα δεν είναι 1 ευρω το φυσιγγι
Λεωνιδα μου ευχαριστω!
Ειχα συζητηση πριν βαλω το ερωτημα κ η μια επιλογη ηταν αυτη της λαμπρο κ μετα βλεπω κ τους αλλους να μ λεν για αυτην..το μερκελ εν 18,6 εμενα τ φιλου σου τι ειναι;πιο μοντελο μερκελ;

Μιχαλη ασε να τον ρωτησω αυριο να σου πω το μοντελο
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Athos 1978 »

BAIKAL TEAM έγραψε:Οντως ανοιξα μια τωρα και είναι με σπασμένα φτερα στο πιστονι...ανοιξα και μια που αγορασα το καλοκαιρι και δεν ηταν ετσι γιατι ηταν περσινο στοκ...

το θεμα είναι ότι αλλαξε το πιστονι η ιδια η εταιρεια???

όπως και να εχει...μαλλον εκαμαμε τα σκατα...το ιδιο φυσιγγι δεν θα είναι...εφαμε την για ακομα μια φορα
Φίλε μου η άποψη μου είναι ότι θα είναι εξίσου καλή και μπορεί και καλύτερη από της παλιές.

Υ.Γ EXTRA FULL εχει το BAIKAL ? :D :D
Open mind for a different view.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”