Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kanaris έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Πληροφοριακά και επειδή το αναφέρει ο κ. Λεύκιος πιο πάνω, ένας φίλος χρησιμοποιεί με μεγάλη επιτυχία στη φάσσα φυσίγγια νο. 7,5.
Ας πούμε NSI Classica 32 gr πιστόνι no 7,5?
Τάσο η συγκεκριμένη είναι με αποσπώμενο πάτο, όχι με κανονικό πιστονάκι.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

spyrosspyrou851 έγραψε:
kanaris έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Πληροφοριακά και επειδή το αναφέρει ο κ. Λεύκιος πιο πάνω, ένας φίλος χρησιμοποιεί με μεγάλη επιτυχία στη φάσσα φυσίγγια νο. 7,5.
Ας πούμε NSI Classica 32 gr πιστόνι no 7,5?
Τάσο η συγκεκριμένη είναι με αποσπώμενο πάτο, όχι με κανονικό πιστονάκι.
Σπύρο, νομίζω ότι είναι πιστόνι κανονικο - το ίδιο με την speed 34gr και με ίδια πυριτιδα c7. Τις αγόρασα και τις δύο εχτές. Άσε να τις ανοίξω να δούμε
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kanaris έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
kanaris έγραψε: Ας πούμε NSI Classica 32 gr πιστόνι no 7,5?
Τάσο η συγκεκριμένη είναι με αποσπώμενο πάτο, όχι με κανονικό πιστονάκι.
Σπύρο, νομίζω ότι είναι πιστόνι κανονικο - το ίδιο με την speed 34gr και με ίδια πυριτιδα c7. Τις αγόρασα και τις δύο εχτές. Άσε να τις ανοίξω να δούμε
Mην ανοίξεις και θα αχρηστεύσεις τα φυσίγγια σου, είναι με αποσπώμενο πάτο και οι δύο. Και στην ιστοσελίδα λέει είναι Nsi 2 pieces.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

Τάσο η συγκεκριμένη είναι με αποσπώμενο πάτο, όχι με κανονικό πιστονάκι.[/quote]
Σπύρο, νομίζω ότι είναι πιστόνι κανονικο - το ίδιο με την speed 34gr και με ίδια πυριτιδα c7. Τις αγόρασα και τις δύο εχτές. Άσε να τις ανοίξω να δούμε[/quote]

Mην ανοίξεις και θα αχρηστεύσεις τα φυσίγγια σου, είναι με αποσπώμενο πάτο και οι δύο. Και στην ιστοσελίδα λέει είναι Nsi 2 pieces.[/quote]η
και τι σημαίνει το ότι είναι με αποσπώμενο πάτο?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Να μπω και εγώ στην συζήτηση σας αλλά με λίγο διαφορετικό θέμα.

Το όπλο μου είναι Miroku MK70 18.7 και το σίγουρο μου φυσίγγι είναι το GEM 30gr. No.5 χειμώνα καλοκαίρι. Είναι τρομερό φυσίγγι, σταθερό και δουλεύει πολύ καλά σχεδόν σε όλους του καιρούς (φάνηκα και πολύ τυχερός γιατί στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού είναι το φυσίγγι που δοκιμάζετε αλλά σε Νο.6).

Το πρόβλημα μου είναι πιο άλλο φυσίγγι να έχω μαζί μου για δεύτερη επιλογή. Πέρσι στην φάσσα είχα το Ζυπλαστ της Ιλιόνα. Δεν είχα ιδιαίτερο παράπονο, μου έδωσε 1 πουλί και έχασα και ένα κουτσόφτερο.

Απλά είπα να το αλλάξω φέτος (αν και θα πάρω μερικά που μου έμειναν από πέρσι) και να έβρω ένα φυσίγγι που να έχει παρόμια χαρακτηριστικά με την GEM 30gr. (σταθερό και να δουλεύει σε διάφορους καιρούς) αλλά σε Νο.6.

Τι προτείνετε;

Έχω υπόψη μου να δοκιμάσω την RC caccia 32gr. No6. Nickel.
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από WAFFEN »

συναδελφε εγω χρησιμοποιω με απολυτη ικανοποιησησ την rws silver selection 36gr. φετος μου συστησαν επισης να δοκιμασω την clever mirage hunting 38gr.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

Άργησες! Τις ανοιξα ήδη. Μέτρησα και τα σκάγια. ..φαίνονται διαφορετικές οι πυριτιδες ! Τα ποτηράκια ίδια μόνο που στην Classica είναι λίγο πιο κομμένο.
Δεν μπορώ να ανεβάσω τις φωτογραφίες από το κινητό. Πως γίνεται?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

kanaris έγραψε:Άργησες! Τις ανοιξα ήδη. Μέτρησα και τα σκάγια. ..φαίνονται διαφορετικές οι πυριτιδες ! Τα ποτηράκια ίδια μόνο που στην Classica είναι λίγο πιο κομμένο.
Δεν μπορώ να ανεβάσω τις φωτογραφίες από το κινητό. Πως γίνεται?
Γράφει ότι το αρχείο που προσπαθώ να ανεβάσω είναι άκυρο
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kanaris έγραψε: και τι σημαίνει το ότι είναι με αποσπώμενο πάτο?
Μέσα στο πιστονάκι πρέπει να έχει ένα μικρό πλαστικό σαν εκείνο που βάζουν πάνω από την πυρίτιδα όταν έχει ττάππα. Aν γυρίσεις το πιστονάκι και το κτυπήσεις αυτό θα πέσει. Αυτό στην βολή φεύγει από το πιστονάκι.

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... fmupg6.jpg
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Παιδες καλησπερα,

Ηρθα πριν λιγο δουλεια μετα απο ενα κουραστικο μεσημερι λογω χειρονακτικης εργασιας, και διαβαζω τα θεματα στο φορουμ.

Οφειλω να πω οτι διαβαζοντας το τοπικ ''Φυσιγγια υγρασιας'' και ενα αλλο ''Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +'' , ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΗΔΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ...ΣΥΓΧΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΡΓΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΨΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ?????

ΣΤΗ ΞΗΡΑΣΙΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΜΕ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ??????

ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟ ΠΑΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΖΥΠΛΑΣΤ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ??? ΝΑΙ,ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ???

ΕΑΝ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 35+ ΒΑΘΜΩΝ ΡΙΞΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ 35 ΚΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΛΙΩΜΕΝΑ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ?????? ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ.....

ΕΣΑΝΤΑΝΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ.

ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΡΟ ΣΚΑΓΙΩΝ ΕΧΩ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ. ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ 7ΑΡΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ 6 ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ. ΤΟΥ κ. ΛΕΥΚΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΑΓΑΛΜΑ. ΑΜΑ ΕΠΩΜΙΣΩ ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΕΨΩ ΣΩΣΤΑ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΙΧΝΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΥΓΕΣ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”