Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από Laurona »

Μαριος κορυφη :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:Πανίκο, εγώ παίζω τες με σάντουιτς, τσαμαρέλλα τζιαί διάφορα του "Δασκάλου" που τον Αγρό, τσιπς και κόκα κόλα. Μετά ανάβω κανένα πουρούι έτσι για τη μυρωθκιά. Συνεχίζω με κανένα φρούτο (σταφύλι κατά προτίμηση) τζιαί μετά σύρνω κανέναν υπνούι.

Πάντως εν ούλλες σέκκες όπως τη μάππαν :lol: :lol:

ΥΓ: Φυσικά παίζει πολλή ρόλο τζιαί η παγωνιέρα σου ρε φίλε...
χα χα καλο ρε μαριε μου.αρεσε μου πολλα ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΠΑΓΟΝΙΕΡΑ .ψαρι ομως δεν κανονισαμε να παμε :)
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φίλε μου καλέ, είμαι έτοιμος! ;)

Η εποχή του ψαρέματος αρκέφκει το Σεπτέμβρη, άρα να κανονίσουμε τζιαί θα περάσουμε πόμπα!! Αν πάμε Λάρνακα μερκές έρκουνται τζιαί τα Σκαλιωτούθκια τζιαί ούλλη νύχτα θα παίζουμε τζίκλες, φάσσες, πέρτικους τζιαί λάούς :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:Φίλε μου καλέ, είμαι έτοιμος! ;)

Η εποχή του ψαρέματος αρκέφκει το Σεπτέμβρη, άρα να κανονίσουμε τζιαί θα περάσουμε πόμπα!! Αν πάμε Λάρνακα μερκές έρκουνται τζιαί τα Σκαλιωτούθκια τζιαί ούλλη νύχτα θα παίζουμε τζίκλες, φάσσες, πέρτικους τζιαί λάούς :lol: :lol:
ok περιμενω σημα.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από MARIOSE »

πανικος έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Φίλε μου καλέ, είμαι έτοιμος! ;)

Η εποχή του ψαρέματος αρκέφκει το Σεπτέμβρη, άρα να κανονίσουμε τζιαί θα περάσουμε πόμπα!! Αν πάμε Λάρνακα μερκές έρκουνται τζιαί τα Σκαλιωτούθκια τζιαί ούλλη νύχτα θα παίζουμε τζίκλες, φάσσες, πέρτικους τζιαί λάούς :lol: :lol:
ok περιμενω σημα.
Έγινε λεβέντη μου. 8 του Σεπτέμβρη έρκουμαι από ένα ταξίδι τζιαί ανέμενε τηλεφώνημα τζίνες τες μέρες.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

πανικος έγραψε:καλημερα εγω παντα 6αρι πρωτη 5αρι δευτερη τσιοκ 3-1.το γιατι ?ετσι λεει η λογικη και αποτην εμπειρια αλλων συναδελφων και την δικη μου.φετος σε αναγνωριση ομως τα πουλια που περνουν απο το ποστο ειναι σιγουρα 30-40 μετρα ολα σε βασιλικη βολη οπως θα ερχονται.αλλα πουλια ηταν ακομα πιο ψηλα που σιγουρα δεν θα τα πυροβολησω γιατι και να πεσουν μαλλον θα τα χασω αφου ειναι δυσκολοσ ο τοπος.το ερωτημα μου ειναι αν παρω φυσιγγια με 4 η και 3 θα εχω καλυτερα αποτελεσματα σε αυτα τα υψη ατε μεχρι 50 μετρα?η θα χαλασω τις κατανομες?ποιος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος πιο χοντρου σκαγιου τσιοκ και γραμμαριων ?
ΠΑΝΙΚΟ ΑΦΟΥ ΡΩΤΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....ΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

ΕΧΕ ΥΠΟΨΗΝ ΣΟΥ ΟΤΙ Η ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΡΤΟΣ!

3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΕ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ!!!

ΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗ ΣΟΥ ΟΤΙ....ΜΕ ΤΟ Ν6 ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΕΤΟΥΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ 45Μ+.....ΜΕ ΤΟ Ν5 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 50Μ+ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ Ν4 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 55Μ+!

1) 2 ΣΤΟΧΟΙ ΜΕ Ν4 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 50Μ-1*

2) 2 ΣΤΟΧΟΙ ΜΕ Ν5 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 46Μ-1*

3) 2 ΣΤΟΧΟΙ ΜΕ Ν6 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 36Μ-3*
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Oι 4 τελευταίοι φατσάρουν παραπάνω, θα ήθελα να δω το 5 με το 4 στα 50μ :)
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

Πρακτικά μιλώντας ένα φυσιγγιο ας πούμε 32γρ. και νο 6 πόσα σκάγια έχει και ένα 5 νο πόσα?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

Πρακτικά μιλώντας ένα φυσιγγιο ας πούμε 32γρ. και νο 6 πόσα σκάγια έχει και ένα 5 νο πόσα? Το ίδιο εννοείται
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kanaris έγραψε:Πρακτικά μιλώντας ένα φυσιγγιο ας πούμε 32γρ. και νο 6 πόσα σκάγια έχει και ένα 5 νο πόσα? Το ίδιο εννοείται
Με διάμετρο 2.7μμ το νο 6 και 2.9μμ το νο 5 μπαίνουν περίπου 9σκάγια/γρ και 7 σκ/γρ αντίστοιχα.

από έρευνα του Λεύκιου:

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... =32&t=3466
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”