Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Απάντηση
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από spidis »

sotiris!129 έγραψε:
Rai έγραψε:[
ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΤΖΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΜΝΟΥΝ ΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΤΖΙΝΙΗ ΠΟΥ ΕΤΡΙΦΑ ΤΑ ΜΑΘΚΙΑ ΜΟΥ ΤΖΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ANATRA 40 GR
ANATRA 40GR ??
ΕΤΣΙ ΧΑΜΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΕΝ ΒΑΛΛΩ ΜΕΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ...
ΕΝ ΣΤΟΥΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕΝ ...? :lol: :lol:[/quote]

ε φιλε αν παιζεις 40 gr η ωρα 10-12 στες 1 Αυγουστου μες τον καφσονα , καθε πακετο χαρτουτσιες που να παιζεις εν να πρεπει να πινεις και 1 πακετο panadol ![/quote]

ΦΙΛΕ ΣΟΤΙΡΗ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΥΣΕΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ. ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΝΚ ΠΟΛΛΑ ΓΝΩΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΕ ΟΥΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΣ ΦΚΑΛΛΕΙ ΠΟΥ ΜΕΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ ΟΥΛΛΗ ΜΕΡΑ, ΑΛΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΖΕΙ.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:η φασα φιλε μου ειναι απο τα πουλια που καταλαβενεις ΑΝ κοφκουν η δεν κοφκουν οι χαρτουτσιες σου!
ενεν οπως στην ζικλα που θα πεσει αν εισαι πανω της εστο και αν δεν κοφκουν απλα θα ειναι γαιματομενη!
ειδικα μεσα σε 40 βαθμους κελσιου τα περισοτερα φισιγκια δεν ανταποκρινονται σε βολες περαν τον 30 μετρον!ποσες φορες ακουσαμε ολοι μας τα σκαγια να διουν πανω της και να μεν ταρασει?? γιαυτο και ονομαστικε σιδερενιο πουλλι (αγγκλια παιζουν τες σε συνθικες 20-25 βαθμον maximum? που εν σαμπος και εν ξυμερομα ζικλας εμας που οπου γιρισεις το οπλο εν χαμε!!!)
το οτι στην αγγλια δεν ασχολουνται με τα φισιγκια δεν εχει να κανει με το οτι εμεις ειμαστεν ιδιοτροποι αλλα με το οτι ζινοι αν παιξουν ζε καμια ζε ξιφτεριστη και παει μετα που 2 λεπτα εν να παιξουν αλλη! εμας εφιεν σου μια μπορει να μεν ξαναπεραση πουλι ουλη μερα!


Σωτο μου οι φασσες καθε αλλο απο το καταλληλο πουλι για να βγαλεις συμπερασμα για τα φυσιγγια που χρησιμοποιας. Ειναι γρηγορο πουλι, δεχετε ντουφεκια ειδικά καταστηθα, οι συνθηκες που την κυνηγαμε ειναι συνηθως ακραιες απο θερμοκρασία και υγρασία, ειμαστε κουρασμενοι και κομμενοι της πυρας , οι βολες μας δεν ειναι πολλες ...οποταν ρε φιλε μου εγω εν να διαφωνησω .....κανενα αλλο πουλι δεν μοιαζει με φασσα και πολλες φορες τα φυσιγγια που παιζουμε στη φασσα για λαγο, περδικα και φραγκολινα εν χαλι μαυρο!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω πιστευω οτι τα προβληματα ξεκινουν οταν θελουμε να κατεβαζουμε τις φασσες απο 50 και 60 μετρα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από sotiris!129 »

κιτα Ανθημε μου οχι πως διαφωνω με ζινα που εγραψες αυτα ισχιουν για εμας τους αρωστους που μενουμε ολη μερα, αλλα οι παραπανω κυνηγοι φεφκουν πρην πυροσει και καμει υγρασια, αρα οι ωρες τους εν 5:30-9 που σχετικα εν ακομα δροσια, ουτε κομενοι ουτε κουρασμενοι ουτε τιποτε!
φιλε μου breda εγω πρωσοπικα σπανια γυριζω οπλο σε στοχο περαν τον 40-45 μετρον δεν αξιζει ιδικα στην φασα να προδοσεις το ποστο σου η στους αλλους κυνηγους η στα πουλια!
παρολα αυτα προπερσυ επαιξα φασα στα 80+ μετρα σεκα ηταν και καλοκαιρι οσπου να φκω πανω στο βουνο να την πιασω οσον επιενα τοσο πιο πολλα εσιουρεφκουμουν οτι ενεν εγω που την επαιξα αλλα καπιος αλλος που μπορει να ηταν ζιαμε και να μεν τον ειχα δει... σκεφτου αποσταση!
περσυ τον καιρο της ζικλας και ενω εξυφτεριζα φασες στα 30 μετρα επαιξα φασα στα αναθεμα ετον Rai να σας πει αποσταση γιατι ειμασταν μαζι εκεινη την ωρα γιατι εν να φανω λαφαζανης αν πω αποσταση!!!
ζε 2 φορες στα περτιζια επαιξα περτιζι σε αποσταση περαν τον 60-70 μετρον σεκο με victory 35γρ 5ρι!
ομως καμια φορα τουτα τα πραματα εν τυχη!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:κιτα Ανθημε μου οχι πως διαφωνω με ζινα που εγραψες αυτα ισχιουν για εμας τους αρωστους που μενουμε ολη μερα, αλλα οι παραπανω κυνηγοι φεφκουν πρην πυροσει και καμει υγρασια, αρα οι ωρες τους εν 5:30-9 που σχετικα εν ακομα δροσια, ουτε κομενοι ουτε κουρασμενοι ουτε τιποτε!
φιλε μου breda εγω πρωσοπικα σπανια γυριζω οπλο σε στοχο περαν τον 40-45 μετρον δεν αξιζει ιδικα στην φασα να προδοσεις το ποστο σου η στους αλλους κυνηγους η στα πουλια!
παρολα αυτα προπερσυ επαιξα φασα στα 80+ μετρα σεκα ηταν και καλοκαιρι οσπου να φκω πανω στο βουνο να την πιασω οσον επιενα τοσο πιο πολλα εσιουρεφκουμουν οτι ενεν εγω που την επαιξα αλλα καπιος αλλος που μπορει να ηταν ζιαμε και να μεν τον ειχα δει... σκεφτου αποσταση!
περσυ τον καιρο της ζικλας και ενω εξυφτεριζα φασες στα 30 μετρα επαιξα φασα στα αναθεμα ετον Rai να σας πει αποσταση γιατι ειμασταν μαζι εκεινη την ωρα γιατι εν να φανω λαφαζανης αν πω αποσταση!!!
ζε 2 φορες στα περτιζια επαιξα περτιζι σε αποσταση περαν τον 60-70 μετρον σεκο με victory 35γρ 5ρι!
ομως καμια φορα τουτα τα πραματα εν τυχη!

Εν ο Rai που την επαιξεν τζαι δουλεφκει σε για να παθεις ψυχολογικα :lol: :lol: :lol: :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Rai »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:κιτα Ανθημε μου οχι πως διαφωνω με ζινα που εγραψες αυτα ισχιουν για εμας τους αρωστους που μενουμε ολη μερα, αλλα οι παραπανω κυνηγοι φεφκουν πρην πυροσει και καμει υγρασια, αρα οι ωρες τους εν 5:30-9 που σχετικα εν ακομα δροσια, ουτε κομενοι ουτε κουρασμενοι ουτε τιποτε!
φιλε μου breda εγω πρωσοπικα σπανια γυριζω οπλο σε στοχο περαν τον 40-45 μετρον δεν αξιζει ιδικα στην φασα να προδοσεις το ποστο σου η στους αλλους κυνηγους η στα πουλια!
παρολα αυτα προπερσυ επαιξα φασα στα 80+ μετρα σεκα ηταν και καλοκαιρι οσπου να φκω πανω στο βουνο να την πιασω οσον επιενα τοσο πιο πολλα εσιουρεφκουμουν οτι ενεν εγω που την επαιξα αλλα καπιος αλλος που μπορει να ηταν ζιαμε και να μεν τον ειχα δει... σκεφτου αποσταση!
περσυ τον καιρο της ζικλας και ενω εξυφτεριζα φασες στα 30 μετρα επαιξα φασα στα αναθεμα ετον Rai να σας πει αποσταση γιατι ειμασταν μαζι εκεινη την ωρα γιατι εν να φανω λαφαζανης αν πω αποσταση!!!
ζε 2 φορες στα περτιζια επαιξα περτιζι σε αποσταση περαν τον 60-70 μετρον σεκο με victory 35γρ 5ρι!
ομως καμια φορα τουτα τα πραματα εν τυχη!

Εν ο Rai που την επαιξεν τζαι δουλεφκει σε για να παθεις ψυχολογικα :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΥΠΗΘΗΚΑ ΤΟΝ ΡΕ ΑΝΘΗΜΕ .....
ΕΠΑΙΞΕΝ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ Ο ΓΕΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΒΟΥΝΟΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΚΑΙ ΕΠΚΙΑΝ ΤΟΥ ΤΗΝ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΑΣ....
ΕΝΝΕΝ ΚΡΙΜΑΝ ΤΟ ΓΕΡΟΥΗΝ........ :lol: :lol: :lol:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
sotiris!129

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αθημιθου καλα ειμασταν πας την μουτη του βουνου, απεναντη εν ειχε αλλο βουνο ηταν οργομενο εδοκεν που ζιπανω πουταν επεσε 2 χωραφκια πιο κατω, για να καταλαβεις εχτως του οτι εν το πιστεφκαμε πως ηταν ακομα ζωντανη , μολις ηβραμε την φατσια της και ειδαμε που ειμασταν λαλουμε αποκλειεται εν αλλης τουτι φατσια! τοσο μακρια ηταν!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:αθημιθου καλα ειμασταν πας την μουτη του βουνου, απεναντη εν ειχε αλλο βουνο ηταν οργομενο εδοκεν που ζιπανω πουταν επεσε 2 χωραφκια πιο κατω, για να καταλαβεις εχτως του οτι εν το πιστεφκαμε πως ηταν ακομα ζωντανη , μολις ηβραμε την φατσια της και ειδαμε που ειμασταν λαλουμε αποκλειεται εν αλλης τουτι φατσια! τοσο μακρια ηταν!!! :lol:

Κανει ρε αφου ειπεν σου την αληθκεια ο ανθρωπος επιμενεις κομα οτι εσυ την επαιξες...λισιαρουι!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:αθημιθου καλα ειμασταν πας την μουτη του βουνου, απεναντη εν ειχε αλλο βουνο ηταν οργομενο εδοκεν που ζιπανω πουταν επεσε 2 χωραφκια πιο κατω, για να καταλαβεις εχτως του οτι εν το πιστεφκαμε πως ηταν ακομα ζωντανη , μολις ηβραμε την φατσια της και ειδαμε που ειμασταν λαλουμε αποκλειεται εν αλλης τουτι φατσια! τοσο μακρια ηταν!!! :lol:

Κανει ρε αφου ειπεν σου την αληθκεια ο ανθρωπος επιμενεις κομα οτι εσυ την επαιξες...λισιαρουι!!!
:lol: ε Ανθημε εν θωρεις επαιξεν την φασα σαν επιεναμε στο ποστο, εβαλεν την μες το γιλεκη και μολις εφτασαμε ζιαμε εφκαλεν την που το γιλεκη και εβαλεν την μες τα ποθκια του... μετα που λην ωρα αναστηθικε η φασα ειπεν του Χριστος ανεστη ζε εφιεν του :lol: :lol: :lol: εσυρεν της αλλο 1 χαρτουτσια για να την πιασει :lol: :lol: :lol: ζε να παιξει φασα μεσουρανα ??? :D
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Hlias »

re kopelia na ksigoumaste, ego leo pos to 682 en korifaio oplo. Min pareksigoumaste. Apla akoma na evro xartoutsia gia tin fassa. Ime iper euxaristimenos apo to 682. Ine san proextasi tou xeriou mu. K den ftei to oplo an sta prota kinigia tis fassas ego den koutsiw :D. Sorry gia ta agglika alla ine apo mob
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”