Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού 2012

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Οταν η περιοχη που κυνηγας εσιει τζιαι τρυονια το 7 1/2 εν πολλα καλη επιλογη (τουλαχιστον για πρωτη ντουφεκια) αλλα και για φασσες σε λογικες αποστασεις 25-30 μετρα θα εχεις και καλη κατανομη.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από kypros »

Ne milo για την ολιμπια σουπερ τραπ 32 γρ 7,5 μπλε. Οσπου φενετε πεζετε. Δεν ειναι θεμα το ψηλο σκαι πραγματικα εγω τις εχω τπολλη εμπιστοσυνη στο λιοπυρη

Επεξα φασσα παιδες με σκεετ τσιοκ compak 24 γρ νο 9 στα 30 metra kai μες το καυσονα εκρεπαρε την.

Το καλοκαιρι μες την ατμοσφαιρα τουτι μην ιποτιματε ουτε τα λια γραμαρια ουτε το ψηλο σκαι.

Εκινοι που κατεβαινουν με 36 αρες 3 νο εχουν πολλα λιγοτερες πιθανοτητες να χτυπουν ψηλα πουλια στο λυοπηρη απο εναν που θα δουλεψει το τσιοκ του με ενα καλο καλοκαιρινο φυσιγγιο ελαφριας γομωσης
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Hlias »

kypros έγραψε:Ne milo για την ολιμπια σουπερ τραπ 32 γρ 7,5 μπλε. Οσπου φενετε πεζετε. Δεν ειναι θεμα το ψηλο σκαι πραγματικα εγω τις εχω τπολλη εμπιστοσυνη στο λιοπυρη

Επεξα φασσα παιδες με σκεετ τσιοκ compak 24 γρ νο 9 στα 30 metra kai μες το καυσονα εκρεπαρε την.

Το καλοκαιρι μες την ατμοσφαιρα τουτι μην ιποτιματε ουτε τα λια γραμαρια ουτε το ψηλο σκαι.

Εκινοι που κατεβαινουν με 36 αρες 3 νο εχουν πολλα λιγοτερες πιθανοτητες να χτυπουν ψηλα πουλια στο λυοπηρη απο εναν που θα δουλεψει το τσιοκ του με ενα καλο καλοκαιρινο φυσιγγιο ελαφριας γομωσης
εμεις και φετος θα την γορασουμε και αν μας φοτησει ο θεος θα την βαλουμε κ μεστες καννες :lol: αν εχει και κανενας αλλος καμια αποψη η καμια προταση ας μας πει
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Θα την δοκιμασω τζιαι γω την Ολυμπια και στο χαρτονι πριν το κυνηγι.

Περσυ αλλα και φετος επαιξα και θα παιξω και την Τortora της Nobel Sport 33gr 7/8 No αναμεικτα με αρκετα καλα αποτελεσματα και με χτυπηματα σε φασσες σε κανονικες αποστασεις.(S4 μπαρουτι)
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Hlias »

[quote="Breda Pegaso"]Θα την δοκιμασω τζιαι γω την Ολυμπια και στο χαρτονι πριν το κυνηγι.

Περσυ αλλα και φετος επαιξα και θα παιξω και την Τortora της Nobel Sport 33gr 7/8 No αναμεικτα με αρκετα καλα αποτελεσματα και με χτυπηματα σε φασσες σε κανονικες αποστασεις.(S4 μπαρουτι)[/qu
ρε φιλε εμενα ειπαν μου για κατι B&P Mythos Valle steel. εν και κσερω τες αλλα θα τις δοκιμασω αλοπως. κσερεις τες?
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Οχι φιλε δεν τις εξαναπαιξα. Γενικα προσπαθω να καμω μια στροφη προς τα κυπριακα φυσιγγια.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από Hlias »

Breda Pegaso έγραψε:Οχι φιλε δεν τις εξαναπαιξα. Γενικα προσπαθω να καμω μια στροφη προς τα κυπριακα φυσιγγια.
σωστη σκεψη. ατε και αλοπως θα κυνηγησουμε εξολοκληρου με ολυμπια σουπερ τραπ :lol: ατε παιδες εν ορα για ιπνο. αυριο παλε :lol: καλινιχτα
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από 'petros' »

spidis έγραψε:
APOLLON_1 έγραψε:δοκιμασε τις ευροπα τις κοκκινες 30γ 6νουμερο
ΑΜΑ ΠΙΡΟΣΕΙ ΚΑΛΑ ΘΕΡΙΖΟΥΝ
Θεριζουν δεν λαλει τιποτα ;)
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από 'petros' »

kypros έγραψε:Ne milo για την ολιμπια σουπερ τραπ 32 γρ 7,5 μπλε. Οσπου φενετε πεζετε. Δεν ειναι θεμα το ψηλο σκαι πραγματικα εγω τις εχω τπολλη εμπιστοσυνη στο λιοπυρη

Επεξα φασσα παιδες με σκεετ τσιοκ compak 24 γρ νο 9 στα 30 metra kai μες το καυσονα εκρεπαρε την.

Το καλοκαιρι μες την ατμοσφαιρα τουτι μην ιποτιματε ουτε τα λια γραμαρια ουτε το ψηλο σκαι.

Εκινοι που κατεβαινουν με 36 αρες 3 νο εχουν πολλα λιγοτερες πιθανοτητες να χτυπουν ψηλα πουλια στο λυοπηρη απο εναν που θα δουλεψει το τσιοκ του με ενα καλο καλοκαιρινο φυσιγγιο ελαφριας γομωσης
Φιλε Κυπρο πραγματι ημουν και εγω της ιδεας ''δυσκολα μεχρι αποκλειεται να πεσει φασσα με Νο.7 28-30g'' μεχρι περσι που μου δανησε ενας φιλος γιατι αυτες που ειχα No.5-6 35g ουτε καθοντα στα 20-25μ δεν επεφταν και οταν μου ειπε οταν φυγαμε οτι ηταν Νο.7 28g με D20 παλι δεν πιστευα μεχρι που μου ανοιξε μια και ειδα τα σκαγια.Βολες στα 30μ + πατσιαουρι
Για αυτο αγορασα και D20 να μου γεμωσει φετος για μετα που θα βγει η θερμοκρασια ψηλα
Τελικα ειναι ολα θεμα της ψυχολογιας μας αλλα τι να καμουμε μπορει παλι φετος να εχουμε τις ιδιες αμφιβολιες και να ριχνουμε το μεσημερι παλι 40g και να μας φταινε ολα απο το οπλο τα φυσιγγια μεχρι και την μουγια που εκαθετουν πανω στη ριγα του οπλου την ωρα που θα στοχευαμε
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κυνήγι Φάσας, Τρυγονιού και Ορτυκιού 2012

Δημοσίευση από marinos.a »

καλημέρα και από μένα

http://www.youtube.com/watch?v=n0mzD16R ... ure=relmfu
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”