Λαγος 2013

Απάντηση
istriano ®

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από istriano ® »

Αζουληες
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από kyriakos304 »

sotiris!129 έγραψε:
beaglemania έγραψε:3 μαλαες σημερα 2 σηκωματα βασικα επροσηκωστηκαν καμια 10 μετρα που τους σκυλους αλλα παρατηρησα οτι εν καμνουν μεγαλο κυκλο καταδιωξη και στρεφουνται πολλα γριορα που εκει που ηταν η μονη τους εν που την ζεστη εν ξερω παντος εκαμναν ενα μικρο κυκλο και στρεφουνταν πισω
φιλε μην με παρεξηγησεις αλλα ξερω ενα καλο ασφαλιστη, που ειναι και μεσα στο φορουμ με το δευτερο επαγγελμα του για Nickname, γιατι δεν ασφαλιζεις τα σκυλια σου?
λεω μπας και παθουν κατι μεχρι την αρχη της σεζον, χτυπα ξυλο δηλαδη μην με παρεξηγησεις απλα μου εχουν μεινει τραυματα απο ενα φιλο του κ.Δημητρη Σαββα που η αρχη της ιστοριας του στην σελιδα μου θυμισε εσενα...
στο τελος μαζι με τα σκυλια του κοντεψε να παει και αυτος απο φολα αφου απο τα 2 αγαπημενα του σκυλια πεθαναν τα 7 και σταματησε να γραφει στο φορουμ ! :(
Εγώ λέω σου ότι γράφει ακόμα. ..
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από kyriakos304 »

GRIGORIS έγραψε:
beaglemania έγραψε:φιλε μου εγω φετος βλεπω πολλα ανεβασμενο το λαγο σε περιοχες που περσι δεν εβρισκα ουτε ενα φετος ειδα αρκετους γενικα εν ανεβασμενος ο αριθμος τους βερκολαουα παραπανω αλλα εχει αρκετους λαγους και πιστευκω θα χτυπηθουν πολλοι στο κυνηγι φετος κατα την γνωμη μου και τις περιοχες μου

Μετά και απο αυτό το παρασκευο-σαββατο-κυρίακο ακόμα συνεχίζω να πιστέυω ότι ο λαγός είναι μειωμένος απο πέρσι. Σε δασώδες παραδωσιακούς λαγότοπους με νερά δεν υπάρχουν ίχνη απο τον τριχοτό μας φίλο, όυτε κόπρανα ούτε τίποτα. Οι εντυπώσεις συνεχίζουν να είναι απαγοητευτικές!! :cry:
Φίλε Γρηγόρη συμφωνώ μαζί σου δυστυχώς. ..
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Φιλε μου σημερα πηγα σε περιοχη επαρχιας λεμεσου γιατι ηθελε ενας φιλος να αγορασει ενα σκυλο απο ενα εκτροφεα και ηθελε να παρω και τη γασκωνας μου να συγκρινει βρηκαμε 2 μαλαες σηκωσαμεν τους και τους 2 ειχε κοπρανα χαμε ειχε κυλιστρες οι λαγοι ηταν ευκολοι σχετικα εν ξερω αν μας πηρε σε απαγορευμενη παντος το σκυλο δεν το αγορασε υστερουσε πολλα στο finish για σκυλος 4χρονων
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από Anthimos »

beaglemania έγραψε:Φιλε μου σημερα πηγα σε περιοχη επαρχιας λεμεσου γιατι ηθελε ενας φιλος να αγορασει ενα σκυλο απο ενα εκτροφεα και ηθελε να παρω και τη γασκωνας μου να συγκρινει βρηκαμε 2 μαλαες σηκωσαμεν τους και τους 2 ειχε κοπρανα χαμε ειχε κυλιστρες οι λαγοι ηταν ευκολοι σχετικα εν ξερω αν μας πηρε σε απαγορευμενη παντος το σκυλο δεν το αγορασε υστερουσε πολλα στο finish για σκυλος 4χρονων
Τους 2 λαγους τους εβγαλε η Γασκωνα σου???
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από beaglemania »

Τον εναν ναι ηταν πιο γρηγορος της ο σκυλος ο αλλος πηγε κοντα στο λαγο η γασκωνα ηταν πισω μακρια εκλαιν την μαλαης αλλα εν εμπορουσεν να τον σηκωσει πηγε η γασκωνα κοντα και εμουνταρεν το που εκει που επερασεν ο αλλος σκυλος ο αλλος λαγος σηκωστηκε καμια 30 μετρα που τους σκυλους μονοπαθκιασεν την η γασκωνα ο αλλος σκυλος ηταν πιο πισω και εκλαιν την μαλαης πας τα παραπλανηματα που τζιαμε που την εμονοπαθκιασε η γασκωνα αλλα για σκυλος 4 χρονων θυληκος σεγκουτσι εν αξιζει 2χιλιαδες και να μεν μπορει να συγκοψει
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kyriakos304 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
beaglemania έγραψε:3 μαλαες σημερα 2 σηκωματα βασικα επροσηκωστηκαν καμια 10 μετρα που τους σκυλους αλλα παρατηρησα οτι εν καμνουν μεγαλο κυκλο καταδιωξη και στρεφουνται πολλα γριορα που εκει που ηταν η μονη τους εν που την ζεστη εν ξερω παντος εκαμναν ενα μικρο κυκλο και στρεφουνταν πισω
φιλε μην με παρεξηγησεις αλλα ξερω ενα καλο ασφαλιστη, που ειναι και μεσα στο φορουμ με το δευτερο επαγγελμα του για Nickname, γιατι δεν ασφαλιζεις τα σκυλια σου?
λεω μπας και παθουν κατι μεχρι την αρχη της σεζον, χτυπα ξυλο δηλαδη μην με παρεξηγησεις απλα μου εχουν μεινει τραυματα απο ενα φιλο του κ.Δημητρη Σαββα που η αρχη της ιστοριας του στην σελιδα μου θυμισε εσενα...
στο τελος μαζι με τα σκυλια του κοντεψε να παει και αυτος απο φολα αφου απο τα 2 αγαπημενα του σκυλια πεθαναν τα 7 και σταματησε να γραφει στο φορουμ ! :(
Εγώ λέω σου ότι γράφει ακόμα. ..
πονηρουλη ολα τα καταλαβενεις :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από pai »

φιλε δεν ασχολουμαι με τριχες ... :lol:[/quote]
ναι εκαταλαβα το εσυ εισαι του κουτσομπολιου!!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Λαγος 2013

Δημοσίευση από sotiris!129 »

pai έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:φιλε δεν ασχολουμαι με τριχες ... :lol:
ναι εκαταλαβα το εσυ εισαι του κουτσομπολιου!!! :lol: :lol:
με νιωθεις :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Κοπελια βρίσκετε μαλαές; Οι σκυλοι σας τελειώνοντας τες; Είσαστε happy με την απόδοση τους; Βασικα ρωτώ έχει και αλλους απελπισμενους απογοητευμένους λαγοκυνηγους ή είμαι μόνος μου;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ”