Διευρυμένοι αυλοί

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Καλησπέρα σας παιδιά, σκέφτουμαι αρκετά να πιάσω ένα Μιρόκου Sporting που είδα στην ιστοσελίδα του Φρίξου με 4/2 σταθερά τσιοκκαρίσματα (ώστε να πνάσω που το φκάλε/βάλε/γράσαρε κτλ), αλλά κάνω δεύτερες σκέψεις διότι είναι backbored (18.7?) οι αυλοί του. Έχω διαβάσει 984923498237498 άρθρα για το θέμα αλλά θα ήθελα την γνώμη σας από τις δικές σας εμπειρίες. Καταλάβετε κάποια διαφορά όσο αφορά βολές ή επιτυχίες με διευρυμένους αυλούς; Το θέμα λάκτισμα δεν είναι πρόβλημα για μένα καθώς είμαι εύσωμος τύπος και κατά πόσο μειώνεται δεν το θεωρώ σαν πλεονέκτημα για μένα αφού ουσιαστικά δεν θα καταλάβω διαφορά. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας εκ των προτέρων.

Σπύρος.
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από zakos85 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Καλησπέρα σας παιδιά, σκέφτουμαι αρκετά να πιάσω ένα Μιρόκου Sporting που είδα στην ιστοσελίδα του Φρίξου με 4/2 σταθερά τσιοκκαρίσματα (ώστε να πνάσω που το φκάλε/βάλε/γράσαρε κτλ), αλλά κάνω δεύτερες σκέψεις διότι είναι backbored (18.7?) οι αυλοί του. Έχω διαβάσει 984923498237498 άρθρα για το θέμα αλλά θα ήθελα την γνώμη σας από τις δικές σας εμπειρίες. Καταλάβετε κάποια διαφορά όσο αφορά βολές ή επιτυχίες με διευρυμένους αυλούς; Το θέμα λάκτισμα δεν είναι πρόβλημα για μένα καθώς είμαι εύσωμος τύπος και κατά πόσο μειώνεται δεν το θεωρώ σαν πλεονέκτημα για μένα αφού ουσιαστικά δεν θα καταλάβω διαφορά. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας εκ των προτέρων.

Σπύρος.
Φιλε Σπυρο χωρις να ειμαι κανενας ειδικος, και με λιγη εμπειρια στους διευρυμενους ( εχω Β725 18.7 αυλοι) να σου πω κατι που αν δεν μου το ελεγε και μενα φιλος πρωην μελος σκοπευτικης ομαδας κυπρου, με προπονητη δικο του με δεκαδες χιλιαδες φυσιγγια στο ενεργητικο του μπορει και να μην το προσεχα και να ελεγα μαλλον οφειλεται στους αυλους. ο ιδιος μου προτεινε πιο αργα φυσιγγια διοτι λογω της διευρυνσης, φυσιγγια high velocity, αποκτουν υπερβολικα ψηλες ταχυτητες που διαπερνουν το θηραμα με αποτελεσμα αυτο να συνεχιζει την πορεια του, να κρεμαει ποδια και να πεφτει πολυ πιο κατω. Ισως οι ειδικοι να μπορουν να επεκταθουν περισσοτερο σε τουτο. Οντως κοιταζοντας πισω μου ετυχε 2 φορες σε περδικια φετος και αρκετες φορες σε τζικλες. Βεβαια θα μου πεις γινεται τουτο και με συμβατικους αυλους. Δεν ξερω ομως την συχνοτητα, δηλαδη ποσο πιο πολυ συμβαινει με τους διευρυμενους. απο κει και περα ομως εγω δεν βρηκα καποια ουσιαστικη διαφορα στην αποτελεσματικοτητα, στο κλωτσημα ομως υπαρχει ελαχιστη.
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από Athos 1978 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Καλησπέρα σας παιδιά, σκέφτουμαι αρκετά να πιάσω ένα Μιρόκου Sporting που είδα στην ιστοσελίδα του Φρίξου με 4/2 σταθερά τσιοκκαρίσματα (ώστε να πνάσω που το φκάλε/βάλε/γράσαρε κτλ), αλλά κάνω δεύτερες σκέψεις διότι είναι backbored (18.7?) οι αυλοί του. Έχω διαβάσει 984923498237498 άρθρα για το θέμα αλλά θα ήθελα την γνώμη σας από τις δικές σας εμπειρίες. Καταλάβετε κάποια διαφορά όσο αφορά βολές ή επιτυχίες με διευρυμένους αυλούς; Το θέμα λάκτισμα δεν είναι πρόβλημα για μένα καθώς είμαι εύσωμος τύπος και κατά πόσο μειώνεται δεν το θεωρώ σαν πλεονέκτημα για μένα αφού ουσιαστικά δεν θα καταλάβω διαφορά. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας εκ των προτέρων.

Σπύρος.
Φίλε Σπύρο αν είσαι εύσωμος λόγου σωματότυπου δεν σου συστήνω καθόλου τους διευρυμένους αυλούς από την άλλη αν είσαι εύσωμος λόγο περιττών κιλών όπως είμαι εγώ σου τους συστήνω ανεπιφύλακτα συνδυάζεις κυνήγι και τρέξιμο μαζί με επακόλουθο να αποκτήσεις ένα τέλειο σώμα .
Ήμουν 130 κιλά τώρα 100 .
MIROKU MK 10 SPORT (SHOOT&RUN )
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από Rai »

Athos 1978 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Καλησπέρα σας παιδιά, σκέφτουμαι αρκετά να πιάσω ένα Μιρόκου Sporting που είδα στην ιστοσελίδα του Φρίξου με 4/2 σταθερά τσιοκκαρίσματα (ώστε να πνάσω που το φκάλε/βάλε/γράσαρε κτλ), αλλά κάνω δεύτερες σκέψεις διότι είναι backbored (18.7?) οι αυλοί του. Έχω διαβάσει 984923498237498 άρθρα για το θέμα αλλά θα ήθελα την γνώμη σας από τις δικές σας εμπειρίες. Καταλάβετε κάποια διαφορά όσο αφορά βολές ή επιτυχίες με διευρυμένους αυλούς; Το θέμα λάκτισμα δεν είναι πρόβλημα για μένα καθώς είμαι εύσωμος τύπος και κατά πόσο μειώνεται δεν το θεωρώ σαν πλεονέκτημα για μένα αφού ουσιαστικά δεν θα καταλάβω διαφορά. Ευχαριστώ για τις απόψεις σας εκ των προτέρων.

Σπύρος.
Φίλε Σπύρο αν είσαι εύσωμος λόγου σωματότυπου δεν σου συστήνω καθόλου τους διευρυμένους αυλούς από την άλλη αν είσαι εύσωμος λόγο περιττών κιλών όπως είμαι εγώ σου τους συστήνω ανεπιφύλακτα συνδυάζεις κυνήγι και τρέξιμο μαζί με επακόλουθο να αποκτήσεις ένα τέλειο σώμα .
Ήμουν 130 κιλά τώρα 100 .
MIROKU MK 10 SPORT (SHOOT&RUN )

:lol: :lol: +1
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Athos 1978 έγραψε:
Φίλε Σπύρο αν είσαι εύσωμος λόγου σωματότυπου δεν σου συστήνω καθόλου τους διευρυμένους αυλούς από την άλλη αν είσαι εύσωμος λόγο περιττών κιλών όπως είμαι εγώ σου τους συστήνω ανεπιφύλακτα συνδυάζεις κυνήγι και τρέξιμο μαζί με επακόλουθο να αποκτήσεις ένα τέλειο σώμα .
Ήμουν 130 κιλά τώρα 100 .
MIROKU MK 10 SPORT (SHOOT&RUN )
Εννοείς πέφτουν ούλλα κουτσόφτερα τζιαι βουράς τα που πιίσω :?
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από giorgos80 »

εγω λεω να παραδεχτουμε οτι εν κουτσιουμε και τες δικαιολογιες για οβερκιλλινγκ και κουρουφεξαλα να τες αφησουμε στην παντα
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από zakos85 »

giorgos80 έγραψε:εγω λεω να παραδεχτουμε οτι εν κουτσιουμε και τες δικαιολογιες για οβερκιλλινγκ και κουρουφεξαλα να τες αφησουμε στην παντα
ρε παρεα εν σου τυχε να πεξεις πουλλι τζαι να παεννει να παεννει και μετα να το δεις να ππεφτει ξαφνικα?? Για τουτο μιλω εγω. δεν λεω για τζινα που δεν τα πετυχαινεις και ταχα τζαι καλα ετρυπησεν το. εν τζαι ημαστε μωρα. δοξα σοι ο θεος καλλιτζια παραπανω απο επιτυχιες
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από giorgos80 »

ειδα πιο παραξενο πραμα τη τεταρτη.επαιξα τζικλα πισωκωλι στα 15 μετρα και ειδα το πιστονακι να περνα 20 ποντους διπλα της και να την προσπερνα.ακομα να πεσει ομως.τουτο που λες συμβαινει αλλα δεν ειναι κανονας.
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από zakos85 »

giorgos80 έγραψε:ειδα πιο παραξενο πραμα τη τεταρτη.επαιξα τζικλα πισωκωλι στα 15 μετρα και ειδα το πιστονακι να περνα 20 ποντους διπλα της και να την προσπερνα.ακομα να πεσει ομως.τουτο που λες συμβαινει αλλα δεν ειναι κανονας.
Σιγουρα συμφωνουμε. :!:
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εχτες μου ετυχε σε 2 πουλια (βολες των 25-30 μετρων). Το ενα εγυριζε και επεσε μετα που 80 μετρα ζωντανο. Το αλλο επεσε σεκκο μετα που 100 μετρα.

Κανονικα επρεπε να φταιξω τες χαρτουτσιες! Ή μαλλον τον τζιαιρο ή τον αερα και τους αυλους και τους κωνους! Γιατι να φταιω εγω αφου ημουν πανω τους και κεντρο μαλιστα αποκλειεται να καλλικωσω! :?


Εκαθαρισα τες την ιδιαν ωρα! Η πρωτη εφαε ενα σκαι στο ματι, και η δευτερη 2 σκαγια ενα στον κωλο και ενα της εσπασε το ποδι.

ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΗ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ.

Το 90-95% εμεις φταιμε.

Και ειναι και θεμα τυχης που θα φαει τα σκαια το θηραμα.

Αν καθε λιο σκεφτουμαστε μα τωρα φυσα τζιαι εν επεσε σεκκα και εβγαλε αιμα κλπ θα χαθουμε.,
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”