Browning

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Browning

Δημοσίευση από zakos85 »

Πηγα στον Φριξο να παρω το νεο μου οπλο Β725 με ευρωπαικες προδιαγραφες και τον ρωτησα αν το οπλο αυτο ειναι απο βελγιο (καποιος αλλος φιλος σε αλλη συζητηση ειπε οτι ειναι made in BELGIUM) και γελασε. μου ειπε οτι μονο το Β25 κατασκευαζεται στο βελγιο και το πιο φθηνο ειναι 9000 ευρω. Δεν ρωτησα αν εχει μερη απο βελγιο. Μου ειπε ολα τα browning εκτος από το Β25 ειναι ιαπωνικα. Βλεποντας το πιο κατω βιντεο απο το εργοστασιο της εταιρειας στο βελγιο οπου ενα οπλο θελει 2 χρονια να τελειωσει και ολα γινονται στο χερι, αμφιβαλλω αν μερη αλλων μοντελλων μαζικης παραγωγης κατασκευαζονται εκει. Αλλο ενδιαφερον στοιχειο στο 6:30 ειναι που ο υπευθυνος παραγωγης εκει αναφερει οτι το ξυλο ειναι κυριως απο τουρκια. Αυτο για να νιωσουν καλυτερα οι φιλοι της beretta :lol:

«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Browning

Δημοσίευση από nike powder »

zakos85 έγραψε:Πηγα στον Φριξο να παρω το νεο μου οπλο Β725 με ευρωπαικες προδιαγραφες και τον ρωτησα αν το οπλο αυτο ειναι απο βελγιο (καποιος αλλος φιλος σε αλλη συζητηση ειπε οτι ειναι made in BELGIUM) και γελασε. μου ειπε οτι μονο το Β25 κατασκευαζεται στο βελγιο και το πιο φθηνο ειναι 9000 ευρω. Δεν ρωτησα αν εχει μερη απο βελγιο. Μου ειπε ολα τα browning εκτος από το Β25 ειναι ιαπωνικα. Βλεποντας το πιο κατω βιντεο απο το εργοστασιο της εταιρειας στο βελγιο οπου ενα οπλο θελει 2 χρονια να τελειωσει και ολα γινονται στο χερι, αμφιβαλλω αν μερη αλλων μοντελλων μαζικης παραγωγης κατασκευαζονται εκει. Αλλο ενδιαφερον στοιχειο στο 6:30 ειναι που ο υπευθυνος παραγωγης εκει αναφερει οτι το ξυλο ειναι κυριως απο τουρκια. Αυτο για να νιωσουν καλυτερα οι φιλοι της beretta :lol:



εν και καταλαβω αγγλικα αλλα νομιζω το ξυλο του πρεπει να ειναι τουρκικι καρυδια
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Browning

Δημοσίευση από zakos85 »

nike powder έγραψε:
zakos85 έγραψε:Πηγα στον Φριξο να παρω το νεο μου οπλο Β725 με ευρωπαικες προδιαγραφες και τον ρωτησα αν το οπλο αυτο ειναι απο βελγιο (καποιος αλλος φιλος σε αλλη συζητηση ειπε οτι ειναι made in BELGIUM) και γελασε. μου ειπε οτι μονο το Β25 κατασκευαζεται στο βελγιο και το πιο φθηνο ειναι 9000 ευρω. Δεν ρωτησα αν εχει μερη απο βελγιο. Μου ειπε ολα τα browning εκτος από το Β25 ειναι ιαπωνικα. Βλεποντας το πιο κατω βιντεο απο το εργοστασιο της εταιρειας στο βελγιο οπου ενα οπλο θελει 2 χρονια να τελειωσει και ολα γινονται στο χερι, αμφιβαλλω αν μερη αλλων μοντελλων μαζικης παραγωγης κατασκευαζονται εκει. Αλλο ενδιαφερον στοιχειο στο 6:30 ειναι που ο υπευθυνος παραγωγης εκει αναφερει οτι το ξυλο ειναι κυριως απο τουρκια. Αυτο για να νιωσουν καλυτερα οι φιλοι της beretta :lol:



εν και καταλαβω αγγλικα αλλα νομιζω το ξυλο του πρεπει να ειναι τουρκικι καρυδια
Ναι φιλε μου ετσι ειναι
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Browning

Δημοσίευση από Phinix »

Stocks and forends are made of the finest quality walnut root from centuries-old trees...

στην τουρκια έχουν πολλά πολλά δέντρα (καρυδιες) πάνω από 100 χρονών
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
chfilip
Full Member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2013, 11:49

Re: Browning

Δημοσίευση από chfilip »

Πωλείτε συλεκτικό κομμάτι της Browning Β425 Sporter Grade 6 , 28άρης. Το όπλο είναι άπεκτο και είναι σκαλισμένο με χρυσό. Επίσης το όπλο έχει 6 τσοκαρίσματα και 3 χρυσές σκανδάλες. Εκτιμημένη αξία από την Browning 8000 + Φ.Π.Α. Γίνεται ανταλαγή με βάρκα ισάξια της τιμής του όπλου ή 6000 ευρό.
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013, 18:04
Τοποθεσία: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

Re: Browning

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

:o :o :o :shock:
"Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, τότε ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.!!!"
Albert Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”