fabarm

DUKDUK
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 09 Αύγ 2011, 20:34

Re: fabarm

Δημοσίευση από DUKDUK »

k23s έγραψε:
ANDY έγραψε:file K23s skeftome k go na paro auto to montelo. Osous rotisa gia ta fabarm oli euxaristimenoi! enas m ipe oti xrisimopia olympia skeet kitrines k den tis allazi! esena pos sou fanike to oplo? to varos tou ti lei? k episis kapios mu ipe oti epidi exoun tis kannes 18,4 18,6 18,8 prepi na pezis mono megala grammaria xartoutsies. eine alithia?

Φίλε Andy, έκαμα αρκετά καλή έρευνα αγοράς αλλά διέθετα ένα συγκεκριμμένο μπάτζετ για την αγορά όπλου, μέχρι 1,600 , 1,700 ευρώ..Πήγα στο Φρίξο στα Browning, και απογοητεύτηκα διότι ο άνθρωπος δεν ήξερε να μου εξηγήσει τα όπλα και μου έλεγε συνέχεια σε κάθε ερώτηση μου για το πόσο καλά όπλα ειναι τα browning και πως ο κόσμος του είναι ευχαριστημένος. Τα δε Beretta εν θέλω να τα δω μπροστά μου λόγω πολυδιαφησμιένων όπλων και που είδα κάτι παρεες που εχουν ετσι όπλα, δεν μου πολυκάτσαν στο μάτι μου. Αποφάσισα να πάω στον Αντρο στα Fabarm (οποίο ρώτησα και γω για τα Fabarm ήταν ενθουσιασμένος) , είπα του ανθρώπου ότι κυνηγω φτερό κυρίως τσίκλες, και σε περάσματα δειλινά. Έδωσε μου τουτο το μοντέλο που προανέφερα και λαλει μου πιαστο και θα με θυμηθείς..Επροβλημάτισε με λίγο το ότι ειναι 27" το όπλο αλλά επαιξα και ψηλα πουλία με την bellchock και ήρταν κάτω όπως την μάππα..Γενικά ειμαι ευχαριστημένος, αλλά θέλω να μαθω τις χαρτουτσιες του και σε ευχαριστώ για την πληροφορία.. Όσο για το βάρος του όπλου είναι πανάλαφρο...Στις φάσσες που επεία επαιζα 36 gr, ουτε λάκτισμα,ουτε τπτ..Παίζει ως τα 52 gr αλλά ειπαμε στα πλαίσια της λογικής.. :D
Στα υπόλοιπα κυνηγια που επεία λόγω του θηράματος ( τρυγόνια και ορτύκια) έπαιζα χαμηλά γραμμάρια..
Φιλε αν εχει καπιο που ειναι γνωστης το θεματος αυτος ειναι ο Φριξος. Δισκολευομε να πιστεψω οτι ο άνθρωπος δεν ήξερε να σου εξηγησει.
Άβαταρ μέλους
k23s
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 15 Σεπ 2011, 11:08

Re: fabarm

Δημοσίευση από k23s »

DUKDUK έγραψε:
k23s έγραψε:
ANDY έγραψε:file K23s skeftome k go na paro auto to montelo. Osous rotisa gia ta fabarm oli euxaristimenoi! enas m ipe oti xrisimopia olympia skeet kitrines k den tis allazi! esena pos sou fanike to oplo? to varos tou ti lei? k episis kapios mu ipe oti epidi exoun tis kannes 18,4 18,6 18,8 prepi na pezis mono megala grammaria xartoutsies. eine alithia?

Φίλε Andy, έκαμα αρκετά καλή έρευνα αγοράς αλλά διέθετα ένα συγκεκριμμένο μπάτζετ για την αγορά όπλου, μέχρι 1,600 , 1,700 ευρώ..Πήγα στο Φρίξο στα Browning, και απογοητεύτηκα διότι ο άνθρωπος δεν ήξερε να μου εξηγήσει τα όπλα και μου έλεγε συνέχεια σε κάθε ερώτηση μου για το πόσο καλά όπλα ειναι τα browning και πως ο κόσμος του είναι ευχαριστημένος. Τα δε Beretta εν θέλω να τα δω μπροστά μου λόγω πολυδιαφησμιένων όπλων και που είδα κάτι παρεες που εχουν ετσι όπλα, δεν μου πολυκάτσαν στο μάτι μου. Αποφάσισα να πάω στον Αντρο στα Fabarm (οποίο ρώτησα και γω για τα Fabarm ήταν ενθουσιασμένος) , είπα του ανθρώπου ότι κυνηγω φτερό κυρίως τσίκλες, και σε περάσματα δειλινά. Έδωσε μου τουτο το μοντέλο που προανέφερα και λαλει μου πιαστο και θα με θυμηθείς..Επροβλημάτισε με λίγο το ότι ειναι 27" το όπλο αλλά επαιξα και ψηλα πουλία με την bellchock και ήρταν κάτω όπως την μάππα..Γενικά ειμαι ευχαριστημένος, αλλά θέλω να μαθω τις χαρτουτσιες του και σε ευχαριστώ για την πληροφορία.. Όσο για το βάρος του όπλου είναι πανάλαφρο...Στις φάσσες που επεία επαιζα 36 gr, ουτε λάκτισμα,ουτε τπτ..Παίζει ως τα 52 gr αλλά ειπαμε στα πλαίσια της λογικής.. :D
Στα υπόλοιπα κυνηγια που επεία λόγω του θηράματος ( τρυγόνια και ορτύκια) έπαιζα χαμηλά γραμμάρια..
Φιλε αν εχει καπιο που ειναι γνωστης το θεματος αυτος ειναι ο Φριξος. Δισκολευομε να πιστεψω οτι ο άνθρωπος δεν ήξερε να σου εξηγησει.
Φίλε τι να σου πω;;;Και μένα ετσι μου είχαν πει..Αμα δεν παιρνεις απαντήσεις που θέλεις , φεύγεις..
Άβαταρ μέλους
vas.vas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010, 07:12
Τοποθεσία: ΑΓΛΑΝΤΖΙΑ , ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: fabarm

Δημοσίευση από vas.vas »

Δηλαδή φίλε σαν τη ρώτησες και δεν ήξερε να σου απαντήσει ο Φρίξος ?

Αν θες να δεις και τα BETTINSOLI ίσως είναι αυτο που ψάχνεις...

Εγω έχω 4 όπλα και κυνηγώ με Bettinsoli , τα όπλα παραγγέλονται
απο τον αντιπρόσωπο με συγκεκριμένες κλίσεις στα κοντάκια
και θα έχει μεγάλες πιθανότητες να πετύχεις...
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: fabarm

Δημοσίευση από 'petros' »

ρε παιδκια για μενα ο καλυτερος και πιο γρηγορος τροπος να βρεις ενα οπλο ειναι οπως μου εκαναν εμενα οταν ηθελα να αγορασω οπλο.
1. με εβαλε στη μηχανη και μετρησε το χερι για το κοντακι.
2. με ρωτησε ποσα τραβα η πουγκα μου
3.τι θα κυνηγω και που
του ειπα οτι θα πηγαινω και σκοπευτηριο.
4.μου εβαλε 5-6 οπλα που ειχε στα μετρα μου και μου ειπε χωρις να δω τι μαρκα ειναι το καθε οπλο να του πω πιο κατα τη γνωμη μου μου καθετε καλυτερα και κατεληξα στο οπλο που κραταω σημερα whinchester select και ειχε διαφορα επωνυμα αλλα οπλα αλλα εκαθετουν μου μονο τζινο και μου το εδωσε και εκανα και δοκιμη πριν το αγορασω στο σκοπευτηριο.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: fabarm

Δημοσίευση από kyriakos304 »

'petros' έγραψε:ρε παιδκια για μενα ο καλυτερος και πιο γρηγορος τροπος να βρεις ενα οπλο ειναι οπως μου εκαναν εμενα οταν ηθελα να αγορασω οπλο.
1. με εβαλε στη μηχανη και μετρησε το χερι για το κοντακι.
2. με ρωτησε ποσα τραβα η πουγκα μου
3.τι θα κυνηγω και που
του ειπα οτι θα πηγαινω και σκοπευτηριο.
4.μου εβαλε 5-6 οπλα που ειχε στα μετρα μου και μου ειπε χωρις να δω τι μαρκα ειναι το καθε οπλο να του πω πιο κατα τη γνωμη μου μου καθετε καλυτερα και κατεληξα στο οπλο που κραταω σημερα whinchester select και ειχε διαφορα επωνυμα αλλα οπλα αλλα εκαθετουν μου μονο τζινο και μου το εδωσε και εκανα και δοκιμη πριν το αγορασω στο σκοπευτηριο.

Φίλε μου καλημέρα σου. Σε ποιο οπλοπώλη επίες και είχες έτσι εξυπηρέτηση;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
chrysanthos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 18 Οκτ 2010, 11:50

Re: fabarm

Δημοσίευση από chrysanthos »

vas.vas έγραψε:Δηλαδή φίλε σαν τη ρώτησες και δεν ήξερε να σου απαντήσει ο Φρίξος ?

Αν θες να δεις και τα BETTINSOLI ίσως είναι αυτο που ψάχνεις...

Εγω έχω 4 όπλα και κυνηγώ με Bettinsoli , τα όπλα παραγγέλονται
απο τον αντιπρόσωπο με συγκεκριμένες κλίσεις στα κοντάκια
και θα έχει μεγάλες πιθανότητες να πετύχεις...
Aκουσε λιο το φιλο το vas.vas το Bettinsoli αξιζει το κοπο, τζαι ωραιον οπλον τζαι δοκοιμασμενο αν το καμνου τζαι με παραγγελια ακομη καλυτερα, αλλα τζαι η περιπτωση του petros ειναι καλη αν δεν ψαχνεις συγκεκριμενη μαρκα αλλα το οπλο που θελεις να σε εξυπηρετα.
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: fabarm

Δημοσίευση από 'petros' »

kyriakos304 έγραψε:
'petros' έγραψε:ρε παιδκια για μενα ο καλυτερος και πιο γρηγορος τροπος να βρεις ενα οπλο ειναι οπως μου εκαναν εμενα οταν ηθελα να αγορασω οπλο.
1. με εβαλε στη μηχανη και μετρησε το χερι για το κοντακι.
2. με ρωτησε ποσα τραβα η πουγκα μου
3.τι θα κυνηγω και που
του ειπα οτι θα πηγαινω και σκοπευτηριο.
4.μου εβαλε 5-6 οπλα που ειχε στα μετρα μου και μου ειπε χωρις να δω τι μαρκα ειναι το καθε οπλο να του πω πιο κατα τη γνωμη μου μου καθετε καλυτερα και κατεληξα στο οπλο που κραταω σημερα whinchester select και ειχε διαφορα επωνυμα αλλα οπλα αλλα εκαθετουν μου μονο τζινο και μου το εδωσε και εκανα και δοκιμη πριν το αγορασω στο σκοπευτηριο.

Φίλε μου καλημέρα σου. Σε ποιο οπλοπώλη επίες και είχες έτσι εξυπηρέτηση;
δεν αναφερα το ονομα του για ανταγωνιστικους λογους και επετρεψε μου να μην το κανω
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Stelios K.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 06 Αύγ 2010, 11:08

Re: fabarm

Δημοσίευση από Stelios K. »

Τα δε Beretta εν θέλω να τα δω μπροστά μου λόγω πολυδιαφησμιένων όπλων και που είδα κάτι παρεες που εχουν ετσι όπλα, δεν μου πολυκάτσαν στο μάτι μου.

ΦΙΛΕ Κ23s ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΚΑΤΣΑΝ ΤΑ BERETTA ΣΤΟ ΜΑΤΙ.......... ΔΕΝ ΦΤΕΜΕ ΕΜΕΙΣ.........
ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ..... ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ ΟΠΛΩΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΚΑΤΣΑΝ ΣΤΟ ΜΑΤΙ?
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: fabarm

Δημοσίευση από WAFFEN »

οταν ασχολεισαι με fabarm, bettinsoli και απορρηπτεις beretta, browning τοτε σου ευχομαι καλη τυχη φιλε. σου συστηνω φιλικα να ρωτησεις και μερικους καλους οπλουργους.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: fabarm

Δημοσίευση από Anthimos »

Επειδη εχω και Berretta και Fabarm, η Beretta ειναι η βασιλισσα των όπλων αδιαμφισβητητα αλλα και το Fabarm εχει εξαιρετικα οπλα ειδικά τα τελευταια χρονια η δουλεια που κανουν ειναι φοβερη.....τα περαιτερω ειναι θεμα γουστου πιστευω .....αμα δεν γουσταρεις μια μαρκα απ οτι δηποτε τι να πει καποιος...." περι ορεξεως...." :)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”