ΑΠΟΡΙΑ

Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από virtualgreek »

kyriakos304 έγραψε:Δεν χρειάζεται να ανοίξω άλλο θέμα. Μια απορία μόνο.
Κάθε εξόρμιση εννοείται κατεβάζω το όπλο που το αυτοκίνητο. Αφήνω όμως μέσα στο αυτοκίνητο το γιλέκο και έχει μέσα φυσίγγια και πάω κανονικά δουλειά.Έχει περίπτωση τούτο το πράμα να είναι παράνομο;
Όχι δεν είναι παράνομο διότι είναι κυνηγετική περίοδος. Και την στιγμή που υπάρχουν καθημερινές περιοχές ανοικτές, είσαι καλυμμένος.

Παράνομο όμως θα ήταν εάν έχεις πέραν των 500 φυσιγγίων είτε στο αυτοκίνητο σου, είτε στο σπίτι σου.

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

kyriakos304 έγραψε:Δεν χρειάζεται να ανοίξω άλλο θέμα. Μια απορία μόνο.
Κάθε εξόρμιση εννοείται κατεβάζω το όπλο που το αυτοκίνητο. Αφήνω όμως μέσα στο αυτοκίνητο το γιλέκο και έχει μέσα φυσίγγια και πάω κανονικά δουλειά.Έχει περίπτωση τούτο το πράμα να είναι παράνομο;
Kοίταξε και το θέμα με τις θερμοκρασίες στο αυτοκίνητο
ίσως να μην πρέπει να είναι στο αυτοκίνητο για θέμα quality
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από panikos747712 »

Ακουσα πως εχει καποιες οπλοβιομηχανιες που κανουν τα οπλα τους να παιζει πρωτη η πανω βασικα καποιος φιλος μου ειπε οτι το οπλο του πατερα του και το προηγουμενο οπλο του επαιζε εργοστασιακα η πανω καννη πρωτα(laurona) και μου ειπε οτι εχει και αλλα οπλα που το κανουν.δεν ξερω αν ισχυη αυτο και δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που λεω παντος καπιος συναδελφος κυνηγος που κυνηγαμε μαζι εχει μοντελλο λαουρονα και παθζει κανονικα η κατω πρωτα
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από panikos747712 »

Α ο συναδελφος που μου το ειπε κυνηγαει με την πανω καννη πρωτη βολη οταν το ρωτησα γιατι παιζει την πανω πρωτα μου ειπε ετσι εμαθα και νομιζω με βολευει καλυτερα
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από nike powder »

panikos747712 έγραψε:Α ο συναδελφος που μου το ειπε κυνηγαει με την πανω καννη πρωτη βολη οταν το ρωτησα γιατι παιζει την πανω πρωτα μου ειπε ετσι εμαθα και νομιζω με βολευει καλυτερα

ετσι εμαθε δεν σημενη οτι ειναι και σωστο τουσ λογουσ τουσ εξηγησε αναλυτηκα ο κ μουζουρησ , και οι "μεγαλεσ" οπλοβιομηχανιεσ δεν εκαναν ποτε ετσι πραμα
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Ο παπάς μου για χρόνια έπαιζε την πάνω πρώτα τζαι μετά την κάτω. Μετά επρόσεξεν ότι η πάνω εν το *2 τζαι το κάτω το *4, τζαι έπαιζεν τες λάθος, με τον επιλογέα, άλλαξε, τζαι παίζει το *4 τζαι μετά το *2.
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από panikos747712 »

Δηλαδη ετσι επαιζε το οπλο με τον επιλογεα στη σωστη θεση η ειχε λαθος μερια τον επιλογεα?γιατι για να ηταν το 4η κατω και 2 η πανω μαλλον ειχε σε λαθος θεση τον επιλογεα
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Στο οπλο μου με εξαεριζομενες καννες(τρυπες) η πανω κανη εχει 7 τρυπες ενω η κατω 11.αυλοι και στις 2 ειναι 18.4. Τουτο τι σημαινει οτι η κατω κανη ειναι για "περισσοτερα γραμμαρια"?αρα ποια πρωτη?:)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

11 με 17 οπως κ να χει :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΡΙΑ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

panikos747712 έγραψε:Δηλαδη ετσι επαιζε το οπλο με τον επιλογεα στη σωστη θεση η ειχε λαθος μερια τον επιλογεα?γιατι για να ηταν το 4η κατω και 2 η πανω μαλλον ειχε σε λαθος θεση τον επιλογεα
Ήταν για πολλά χρόνια λάθος ο επιλογέας, νομιζόμενος ο παπάς μου ότι η πάνω εν το 4 τζαι η κάτω το 2 έπαιζεν τες έτσι μέχρι που ανακαλύψαμε το ότι το κάτω εν το ΧΧΧΧ τζιαι το πάνω το ΧΧ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”