Διευρυμένοι αυλοί

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από Anthimos »

LAGOS έγραψε:Φίλε άποψη μου είναι οτι αν το όπλο είναι στα μέτρα σου να μην σε απασχολεί το θέμα των αυλών. Και στο κάτω κάτω εν εδοκίμασες 3 φυσίγγια και εδοκίμασες 5! Εγώ τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγώ με 2 όπλα με διευρυμένους αυλούς και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα! Η μοναδική παρατήρηση που έκανα είναι ότι χρείαζοντε λίγο περισσοτερο σκάι.
+1000
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια, μάλλον θα παραμείνω στους κανονικούς προς το παρόν και στο μέλλον μπορεί να προσθέσω ένα όπλο με διευρυμένους όταν τα οικονομικά μου το επιτρέπουν. Ευχαριστώ ξανά σε όλους που συνέβαλαν με την γνώμη και εμπειρία τους. Καλή σας μέρα. :) :)
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από canastas »

LAGOS έγραψε:Φίλε άποψη μου είναι οτι αν το όπλο είναι στα μέτρα σου να μην σε απασχολεί το θέμα των αυλών. Και στο κάτω κάτω εν εδοκίμασες 3 φυσίγγια και εδοκίμασες 5! Εγώ τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγώ με 2 όπλα με διευρυμένους αυλούς και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα! Η μοναδική παρατήρηση που έκανα είναι ότι χρείαζοντε λίγο περισσοτερο σκάι.
Συμφωνώ με τον φίλο κυνηγώ και έγω με διευρένους αυλούς τα τελευταία 5 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να βάζεις είναι ψιλά γραμμάρια χώρις υπερβόλες ομώς.
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
browning gp
Full Member
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 08 Ιαν 2013, 09:59
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από browning gp »

canastas έγραψε:
LAGOS έγραψε:Φίλε άποψη μου είναι οτι αν το όπλο είναι στα μέτρα σου να μην σε απασχολεί το θέμα των αυλών. Και στο κάτω κάτω εν εδοκίμασες 3 φυσίγγια και εδοκίμασες 5! Εγώ τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγώ με 2 όπλα με διευρυμένους αυλούς και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα! Η μοναδική παρατήρηση που έκανα είναι ότι χρείαζοντε λίγο περισσοτερο σκάι.
Συμφωνώ με τον φίλο κυνηγώ και έγω με διευρένους αυλούς τα τελευταία 5 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να βάζεις είναι ψιλά γραμμάρια χώρις υπερβόλες ομώς.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ BROWNING GP SPORTER ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ 18.7.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΙ ΑΥΛΟΙ ΔΙΟΥΝ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΜΕ ΑΜΕΛΗΤΕΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΥΣ ΑΥΛΟΥΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.ΕΔΟΚΙΜΑΣΜΑ ΤΟ ΦΕΤΟΣ ΣΕ 3 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕΧΡΙ 42 ΓΡ ΠΟΥ ΕΔΟΚΙΜΑΣΑ.ANYWAYS ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ''ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΕ" ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΝΕΙΣ ΣΩΣΤΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ,ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΥΛΛΑ ΕΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΙΣΤΕΥΚΩ...
ΦΙΛΙΚΑ ΠΕΤΡΟΣ
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από Sergios »

Εγώ πιστεύω σε ενα πραμα που μου είπε ο φίλος μου ο Κύπρος....το μυστικό της επιτυχίας μου εμένα που άλλαξα 15 όπλα είναι το εξής....1ο πρέπει να πιάσεις όπλο με κοντάκι στα μέτρα σου 2ο το κάθε όπλο έχει τη χρήση του ανάλογα στο είδος κυνηγίου που κάνεις π.χ μπεκατσοντουφεκο καρτέρι περπατητο 3ο πιάνεις το και ξεκινάς προπόνηση

Θέλει χρόνο κόπο χρήμα να προσαρμοστείς πάνω του και δεν το αλλάζεις

Να λύσω ακόμα μια απορία οταν ανοίγεται θέμα για φυσίγγια γιατί υπάρχουν πολλά και διάφορα φυσίγγια στις προτιμήσεις ολων μας? Η απάντηση είναι η εξής ο καθένας από μας στις δοκιμές του πάνω σε πουλιά έχει βάλει μες το νου του απο τα 5 είδη τα 2-3 φυσίγγια του έδωσαν πουλιά γι αυτό ο καθένας μας απόκτησε ψυχολογία πάνω σε συγκεκριμένα φυσίγγια γι αυτό τα προτείνει.....

Συμπερασματικα ολα είναι θέμα προπόνησης ψυχολογίας και εμπειρίας την οποία αποκτούμε με το χρόνο....

Πάντα φιλικά.....
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: Διευρυμένοι αυλοί

Δημοσίευση από Panmoy »

Sergios έγραψε:Εγώ πιστεύω σε ενα πραμα που μου είπε ο φίλος μου ο Κύπρος....το μυστικό της επιτυχίας μου εμένα που άλλαξα 15 όπλα είναι το εξής....1ο πρέπει να πιάσεις όπλο με κοντάκι στα μέτρα σου 2ο το κάθε όπλο έχει τη χρήση του ανάλογα στο είδος κυνηγίου που κάνεις π.χ μπεκατσοντουφεκο καρτέρι περπατητο 3ο πιάνεις το και ξεκινάς προπόνηση

Θέλει χρόνο κόπο χρήμα να προσαρμοστείς πάνω του και δεν το αλλάζεις

Να λύσω ακόμα μια απορία οταν ανοίγεται θέμα για φυσίγγια γιατί υπάρχουν πολλά και διάφορα φυσίγγια στις προτιμήσεις ολων μας? Η απάντηση είναι η εξής ο καθένας από μας στις δοκιμές του πάνω σε πουλιά έχει βάλει μες το νου του απο τα 5 είδη τα 2-3 φυσίγγια του έδωσαν πουλιά γι αυτό ο καθένας μας απόκτησε ψυχολογία πάνω σε συγκεκριμένα φυσίγγια γι αυτό τα προτείνει.....

Συμπερασματικα ολα είναι θέμα προπόνησης ψυχολογίας και εμπειρίας την οποία αποκτούμε με το χρόνο....

Πάντα φιλικά.....
Πολλα σωστος, +10000000000!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”