Browning B725 vs C725

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
valperik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 13 Αύγ 2013, 15:47
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από valperik »

Athos 1978 έγραψε:
valperik έγραψε:
Athos 1978 έγραψε:http://www.browning.com/products/catalo ... 531#center

Αν ειναι made in JAPAN οπως τα αμερικανικα C725 θα παω να το πιαω βουριτος.

Φίλε Άθω και τα δυο μοντέλα είναι made in Japan αν δεν κάνω λάθος. :D

το B725 is made in BELGIUM .

Φίλε Άθω εσύ ποια προτιμάς τα browning made in Japan η τα made in Belgium? Πάντα μιλώ για τη σειρά 725.
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Εγώ προτιμώ το όπλο να κατασκευάζετε και να συναρμολογείτε σε ένα εργοστάσιο , από ότι ξέρω το b725 κάποια μέρη κατασκευάζονται στη Ιαπωνία και κάποια στο Βέλγιο όπως και η τελική συναρμολόγηση.
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από mouzouris »

Που θα βρούμε τα στοιχεία για το που κατασκευάζονται τα όπλα ; Από ποιες πηγές τα βρίσκετε εσείς που ασχολείστε με το διαδυκτιο ;
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Athos 1978 έγραψε:Εγώ προτιμώ το όπλο να κατασκευάζετε και να συναρμολογείτε σε ένα εργοστάσιο , από ότι ξέρω το b725 κάποια μέρη κατασκευάζονται στη Ιαπωνία και κάποια στο Βέλγιο όπως και η τελική συναρμολόγηση.
Σε αυτό θα συμφωνήσω αν και πάνω στα χαρτιά έγγραφης γράφει japan άλλα όντος κάποια μέρη κατασκευάζονται στο Βέλγιο
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από mouzouris »

Αν η τελική συναρμολόγηση γίνετε στο Βέλγιο θα υπάρχουν οι σφραγίδες δοκιμής του Βελγίου. Υπάρχουν ;
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

mouzouris έγραψε:Αν η τελική συναρμολόγηση γίνετε στο Βέλγιο θα υπάρχουν οι σφραγίδες δοκιμής του Βελγίου. Υπάρχουν ;
ναι εχει ενα σημα επανω BLE η BLB δεν μπορω να διακρινω δεν φενεται καλα
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από titosblaser »

γνωμη απο ενα επαγγελματια
BROWNING 725

κυριε Νικητα θελω να μου πεις τη γνωμη σου για το συγκεκριμενο οπλο ενδιαφερομαι να το αγορασω σε εκδοση 30'' σπορτερ για το κυνηγι φασσας και τσιχλας και για τον αυλό 18,8

απο κυπρο

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Στην δοκιμή με το 725 Sporting έμεινα έκπληκτός από το ελάχιστο κλώτσημα του όπλου και τις πολύ καλές τουφεκιές στον πίνακα. Είναι λίγο βαρύ, στα 3400 αλλά για καρτέρι είναι ότι πρέπει ενώ θα εξπυρετεί και στο σκοπευτήριο αν θελήσετε να ρίξετε Σπόρτινγκ ή Σκητ. Είναι καλό όπλο.
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

titosblaser έγραψε:γνωμη απο ενα επαγγελματια
BROWNING 725

κυριε Νικητα θελω να μου πεις τη γνωμη σου για το συγκεκριμενο οπλο ενδιαφερομαι να το αγορασω σε εκδοση 30'' σπορτερ για το κυνηγι φασσας και τσιχλας και για τον αυλό 18,8

απο κυπρο

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Στην δοκιμή με το 725 Sporting έμεινα έκπληκτός από το ελάχιστο κλώτσημα του όπλου και τις πολύ καλές τουφεκιές στον πίνακα. Είναι λίγο βαρύ, στα 3400 αλλά για καρτέρι είναι ότι πρέπει ενώ θα εξπυρετεί και στο σκοπευτήριο αν θελήσετε να ρίξετε Σπόρτινγκ ή Σκητ. Είναι καλό όπλο.
το 725 sporting 30'' εχω εγω και οντος ειναι ενα πολυ καλο οπλο!
ο αυλος ειναι 18,7 ;)
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από virtualgreek »

mouzouris έγραψε:Αν η τελική συναρμολόγηση γίνετε στο Βέλγιο θα υπάρχουν οι σφραγίδες δοκιμής του Βελγίου. Υπάρχουν ;
Και όχι μόνο.

Πάνω στις κάννες θα δείτε ότι γράφει "Browning S.A" που σημαίνει "Browning Societe Anonymous" δηλαδή Ανώνυμος Εταιρεία.

Τα Ιαπωνικά γράφουν B.C Miroku Kochi Japan και δεν έχουν σφραγίδες δοκιμής του Βελγίου.

Αυτά σε γενικές γραμμές για τα τελευταία μοντέλα. Όχι να αρχίζετε να κοιτάζετε τα όπλα σας και να βλέπετε σφραγίδες και να αρχίσετε "εμένα γράφει άλλα, εμένα γράφει έτσι και εμένα γράφει αλλιώς".

:lol: :lol: :lol:
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Browning B725 vs C725

Δημοσίευση από zakos85 »

Ξερει κανενας τη διαφορα του κυνηγετικου και τοu σπορτερ 725 στις 30" και τα δυο; Ενα δυο site αναφερουν οτι ειναι καλυτερα να αποφυγεις το κυνηγετικο στην εκδοση των 30" και να πας για 28αρη!


Sent from my iPhone using Tapatalk
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”