• Ο νικητής χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ τους Γιώργο Κλεάνθους και Ανδρέα Μάστρου, με τους οποίους βρέθηκε ισόβαθμος στον κανονικό αγώνα με 97/100!

Με το … δεξί, μπήκε στο φετινό Παγκύπριο Πρωτάθλημα Κόμπακ, ο πρωταθλητής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Ντίνος Κωνσταντίνου, ο οποίος ήταν ο νικητής του πρώτου πρωταθληματικού αγώνα για το «Κύπελλο Αμμοχώστου», που έγινε στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο “Λάκης Ψημολοφίτης”, περασμένη Κυριακή 19 Φεβρουαρίου. Βέβαια για να φτάσει στη νίκη ο σκοπευτής της Πάφου, χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ τους Γιώργο Κλεάνθους της ΣΚΟΛΕΥ και Ανδρέα Μάστρου της ΣΚΟΕΠΑ, με τους οποίους βρέθηκε ισόβαθμος στους 100 δίσκους του κανονικού αγώνα με 97 επιτυχίες. Στον αγώνα μπαράζ που οδηγήθηκαν οι τρεις αθλητές, Κωνσταντίνου πήρε τη νίκη με 24/25, έναντι 22/25 των δυο αντιπάλων του, οι οποίοι για να ξεκαθαρίσουν την κατάταξη οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου», όπου ο Κλεάνθους εξασφάλισε τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη με 4 επιτυχίες έναντι 3 του Μάστρου.

Με το 97/100 που πέτυχαν οι Μάστρου και Κλεάνθους εξασφάλισαν και την πρώτη θέση, ο πρώτος στην Γ’ κατηγορία και ο δεύτερος στην Δ’ κατηγορία. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Σάββας Ιωάννου της ΣΚΟΚΕΡ με 94/100, ενώ ο νεαρός Γιώργος Παναγή της ΣΚΟΛΑΡ πήρε την πρώτη θέση στους Έφηβους με 88/100. Στις άλλες κατηγορίες, ο Κωστάκης Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΑΡ ήταν ο νικητής στους Σίνιορς με 95/100, ο Ανδρέας Κατζιανής στους Βετεράνους με 89/100 και ο Δημήτρης Λόρδος στους Μάστερς με 81/100. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πρώτου αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Αμμοχώστου», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: