Στον πέμπτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ ο Χάρης Κωνσταντίνου κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού»!

Ο νικητής αγωνίζεται στην Δ’ κατηγορία, ενώ στην Α’ κατηγορία πρώτευσε ο Πάμπος Χατζημιχαήλ, στη Β’ κατηγορία ο Κωνσταντίνος Ονησιφόρου και στη Γ’ κατηγορία ο Αγαθοκλής Κωνσταντίνου. Νικητής στους σίνιορς ο Φάνος Μιχαήλ, στους βετεράνους ο Ανδρέας Κατζιανής και στους έφηβους ο νεαρός Ιάκωβος Αβρααμίδης.

Με 93 επιτυχίες στους 100 δίσκους, ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Χάρης Κωνσταντίνου «καθάρισε» με σχετική άνεση τον πρωταθληματικό αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Λεμεσού», αφού τερμάτισε με τρεις δίσκους διαφορά πάνω από το δεύτερο στη γενική κατάταξη Πάμπο Χατζημιχαήλ της ΣΚΟΑΜ, που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 90/100!  Ο νικητής αγωνίζεται στη Δ’ κατηγορία, ενώ ο αθλητής της Αμμοχώστου, με το 90/100 πήρε την πρώτη θέση στην Α’ κατηγορία.

Ο αγώνας, που ήταν ο πέμπτος του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, έγινε την περασμένη Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου στο διεθνές σκοπευτήριο Λεμεσού, με αθλοθέτη την εταιρία ROBO MARKETS. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Κωνσταντίνος Ονησιφόρου της ΣΚΟΛΕΜ με 97/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Αγαθοκλής Κωνσταντίνου του ΣΚΟΠΑΦ με 83/100. Ο Φάνος Μιχαήλ της ΣΚΟΛΕΥ, με 85/100 πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ ο νεαρός Ιάκωβος Αβρααμίδης της ίδιας Οργάνωσης ήταν ο νικητής στους έφηβους με 56/100 και ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ, ο νικητής στους βετεράνους με 71/100.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του πέμπτου αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ για το «Κύπελλο Λεμεσού», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

1. -  1Γ. Ο νικητής του αγώνα Χάρης Κωνσταντίνου

2. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο και τον αντιπρόεδρο της ΣΚΟΛΕΜ, Γιώργος Έλληνα και Μιλτιάδη Καραολή

3. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΑΜ Λουκά Χάματσο

4. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον τέως πρόεδρο της ΣΚΟΚ Δημητρη Λόρδο

5. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων, μετά βράβευσή τους, μαζί με τον Κώστα Μιχαηλίδη, μέλος του Δ.Σ της ΣΚΟΛΕΜ

6. Οι νικητές της Δ’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον γ. γραμματέα της ΣΚΟΚ Μιχάλη Διάκο