Στον αγώνα σταθερού στόχου για το «Κύπελλο Λεμεσού»

1. Η νεάνιδα πρωταθλήτρια της ΣΚΟΛΕΥ πέτυχε το ψηλότερο αποτέλεσμα, από όλους τους διαγωνιζόμενους!
  2. Ο νεαρός Χάρης Χαρή ήταν ο νικητής μεταξύ ανδρών και εφήβων σκοπευτών, ενώ ο Ιωάννης Παπαϊωάννου πρώτευσε στην κατηγορία των παίδων και η Θέα Φράγκου στις κορασίδες

Η νεάνιδα πρωταθλήτρια Κατερίνα Χαρή της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, πέτυχε 611.3 πόντους στο αεροβόλο τουφέκι, που ήταν και το «τοπ σκορ» του αγώνα και κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού» στο συγκεκριμένο αγώνισμα! Ο αγώνας έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο στις εγκαταστάσεις σταθερού στόχου του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» και σε άλλη μια συνάντηση φάνηκε η συρρίκνωση (και η … καθίζηση) που υπέστησαν τα ολυμπιακά αγωνίσματα του σταθερού στόχου, μετά την αδικαιολόγητη απομάκρυνση της ομοσπονδιακής προπονήτριας από την ΣΚΟΚ και την παραμονή των αθλητών χωρίς προπονητή για δεύτερο συνεχόμενο χρόνο. Οι συμμετοχές στον συγκεκριμένο αγώνα για το αεροβόλο τουφέκι μόλις που ξεπέρασαν τον διψήφιο αριθμό (16), όταν τις παλιές καλές εποχές ξεπερνούσαν τις 60! Σήμερα έφτασαν στο σημείο να μην υπάρχει ο απαραίτητος αριθμός συμμετοχών για να διεξάγονται τελικοί και οι αθλητές μας στις διεθνείς τους υποχρεώσεις αισθάνονται σαν τα ψάρια έξω από το νερό…

Να παραμείνουμε όμως στον αγώνα, όπου στην κατηγορία των ανδρών – εφήβων, πρώτευσε ο νεαρός Χάρης Χαρή της ΣΚΟΛΕΥ (αδελφός της Κατερίνας) με 603.6, ενώ στους παίδες την πρώτη θέση πήρε ο Ιωάννης Παπαϊωάννου της ίδιας Οργάνωσης με 599.5 και στις κορασίδες η Θέα Φράγκου επίσης της ΣΚΟΛΕΥ με 514.2.

Η Σάββια Χριστοδούλου της ΣΚΟΛΑΡ ήταν η νικήτρια στο αεροβόλο τουφέκι κορασίδων με σταντ με 396.8, ο Γιώργος Τούμπας της ΣΚΟΛΕΜ στους παμπαίδες με 364.7 και η Χαρά Χριστοδουλίδου της ΣΚΟΛΕΥ στις παγκορασίδες με 361.8.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα στο αεροβόλο τουφέκι για το «Κύπελλο Λεμεσού» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: