Φυσίγγια Φραγκολίνας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ASSIELIAS έγραψε:καλα ρε φιλε εσυ με 8 κ 9 νουμερο και με ανοιχτο τσοκ παιζεισ πανω απο 15 μετρα αυτα τα πουλια?δεν λυπασε που τα χτυπας και και δεν πεθαινουν. . .εγκλημα..... δεν ειρωνευομαι αλλα μην μασ κοροιδευετε κιολας
ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ......ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ Ν9 ΚΑΙ Ν8.....ΛΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ...ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ :roll:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

η δικη μου προταση για το κυνηγι της φραγκολινας ειναι OLYMPIA SCATTER N.9!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 682 GOLD E την 09 Οκτ 2013, 22:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από giorgos80 »

φιλε Σολων σε σεβομαι και λογω του οτι εισαι μεγαλυτερης ηλικιας αλλα και γιατι απεδειξες οτι εισαι κυνηγος με ΟΟ
στο κυνηγι που κανεις,.... αλλα αυτο το χωρις τσοκακια στο οπλο με το διαφημιζεις

εντελως φιλικα
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από kypros »

giorgos80 έγραψε:φιλε Σολων σε σεβομαι και λογω του οτι εισαι μεγαλυτερης ηλικιας αλλα και γιατι απεδειξες οτι εισαι κυνηγος με ΟΟ
στο κυνηγι που κανεις,.... αλλα αυτο το χωρις τσοκακια στο οπλο με το διαφημιζεις

εντελως φιλικα
Συμφωνω με τον γιωργο. Χωρις τσιοκ μπορει να μην παθεις τιποτε, μπορει ομως και να καταστρεψεις μια καννη.

Οσο αφορα την φραγγολινα σωτηρη.... Δεν ειναι παντα μες τα μουτρα μας. Ειδικα εσυ που ο σκυλος σου μπορει να της σηκωσει και στα 25 και στα 30 μετρα απο εσενα. Εγω δεν συμπαθω τα φυσιγγια με διασπορεα αρα δεν θα σου τα προτινω. Ομως μπορεις να βαλεις 4 τσιοκ και να μικρανεις λιγο το σκαι σου με μια μαλλινη ταπα. Για μενα η φραγγολινα θελει μαλινη ταπα και νουμερο 7 η 8 και τσιοκ 4.

Η περδικα εξαρτατε απο το που και πως την κυνηγας. Περδικι κυνηγω με 4,2 πρωτη μαλλινη και δευτερη πιστονη νο 7 και 6. Αν κυνηγησω πιο ανοικτα κυνηγω με 3,2 και τα δυο πιστονια και τα δυο 6 αρια.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από Artemis G. »

παλιοφιλε 129 την saga 28γρ dispersante εν την εδοκιμασες ?
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Νομιζω η πιο καλες επιλογες ειναι κυλινδρος ή 4* με ταππα ή πιστονι οχι συγκεντρωτικα.

Εχεις το ανοιγμα σου αλλα σε καλυφκουν παραπανω απο το διασπορας.

Για μενα αν για την περδικα το ιδανικο σκαι ειναι το 7 για την φραγκολινα ειναι το 8.

Και για να μεν βασανιζεσαι βαλε κυλινδρο τζιαι μια κυπριακη οτιδηποτε 32γρ Νο 8 και τελιωσε!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από marinos.a »

Σωτ, εγώ δεν αλλάζω σε συγκεκριμένο φυσίγγι στις φραγκολινες. Με serie oro fiber 7αρι πέρσι εκαμνα τες καλά μια χαρά.

Οι Λαμπρο ντιρεκτ δεν μου εκατσαν.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από Artemis G. »

Ρε 129 εν ηβρες καμια ΚΚκκολουμπια με ταππα ? Παντως εν οι μονες που καμνουν θραυσεις πανω στο μπερεττα σου.
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Δεν τιθεται θεμα για το 3-2 , δεν εχω προβλημα στην σκοπευση μου !
Θελω να μην καταστρεφω το θηραμα οσο γινεται με τες ντουφεκιες μου !
Αλλα την ιδια ωρα οι βολες μου να ειναι 100% θανασημες δλδ περαν των 5-8 σκαγιων στο θηραμα, οχι 28 αλλα οχι και 2 ! Δεν ξερω ποσοι απο εσας ειχαν την τυχη να δουν φραγκολινα κουτσοφτερη να τρεχει ... η κορη του ανεμου! και στο τοπο που θα κυνηγισω φετος φραγκολινα κουτσοφτερη = φραγκολινα χαμενη (βατα)! καλητερα να καμω ενα καλιζι παρα να χασω μια φραγκολινα στους βατους ... γιατι μετα θα χασω την μερα μου ζιαμε να την ψαχνω ! ενω το καλιζην διορθωνετε παρακατω στην επομενη

Κυπρο ο σκυλος βγαζει τα πουλια σε ποσταση λιγοτερη των 15 μετρων αρα αν ανοιξω και λιγο την ντουφεκια μου χωρις να αλλαξω τα chock μου ακομα καλητερα !
και επειδη oι καλαμαραες εκαμαν την φαρμαζην ως τα 20 μετρα ελπιζω να εχω και κανενα καλητερο αποτελεσματα ...

Αρτεμη GGG λογο ελλειψης χρονου δεν καταφερα να περασω απο το οπλοστασιο της εταιρειας για να δω την καινουρια ΚΚολεξιον "φραγκολινα 2013-14"
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Φυσιγγια Φραγκολινας

Δημοσίευση από sotiris!129 »

marinos.a έγραψε:Σωτ, εγώ δεν αλλάζω σε συγκεκριμένο φυσίγγι στις φραγκολινες. Με serie oro fiber 7αρι πέρσι εκαμνα τες καλά μια χαρά.

Οι Λαμπρο ντιρεκτ δεν μου εκατσαν.
ε Μαρινο ποιες εν τουτες εν τες εξαναακουσα... βαλε καμια φωτο να δω το πακετο !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑΣ”