Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Απάντηση
BAIKAL 1980

Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

Το κυνηγι της φασσας για μενα ειναι ολοχρονο...υπαρχουν και αλλοι που κυνηγανε τη φασσα και το χειμωνα με το ιδιο παθος οπως το καλοκαιρι?ωραια θα ηταν να ανταλλασαμε και 1-2 κουβεντες εμεις οι ορκισμενοι φασσαριδες και για τα χειμερινα κυνηγια...και κυριως που τις κυνηγαμε...φραχτες?βουνα?ημιορινα?...προσωπικα εγω και ο diamond σχεδον ολοχρονα τις κυνηγαμε κοντα σε ευκαληπτους διπλα απο φραχτη...τα πουλια βρισκουν καταφυγιο σε αυτα τα δεντρα και χωρις καμμια προειδοποιηση μπορουν να κανουν την εμφανηση τους απο το πουθενα...μπορει ομως να μεινουμε και με 2 χειλη καμενα ολη μερα...!δυνατοι ανεμοι και παλιοκαιρος για καποιους ειναι καταστροφη της κυνηγετικης τους εξορμισης...για μας ομως μπορει να ειναι και η μερα που περιμεναμε...οποτε με τις οποιες καιρικες συνθηκες, ειμαστε εκει στο ποστο σχεδον ολη μερα...
PB687 Diamond Pigeon

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από PB687 Diamond Pigeon »

Πάνω σου σύντροφε!!!

Εν να μην έρθει εκείνη η μέρα μες τον Νοέμβριο? Για εμένα ρε φίλε το κυνήγι της Φάσσας τον χειμώνα εν πολλά πιο ωραίο παρά το καλοκαίρι.

Τώρα να δούμε αν υπάρχουν άλλοι που αγαπούν την φάσσα όπως εμείς....

εντ πι δει γουει, μι ναιμ ις ντιαμοντ πιτζεον αντ νοτ σκεττο ντιαμοντ !!!! :D
huntingismylife
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 16 Σεπ 2013, 16:38

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από huntingismylife »

Φιλε βαικαλ εγω δεν ειμαι ορκισμενος φασαρης...αλλα παρολα αυτα κυνηγω αρκετα αυτο το πουλι..Θεωρω οτι μεσα στο xειμωνα ειναι πολυ πολυ καλυτεραα!και εγω φιλε κυνηγω περισσοτερο οσο πιουκοντα γινεται σε φραxτες!δεν xτυπαω παντα πουλια ομως!οι καλυτεροι μου αριθμοι xειμωνα ειναι 12 πουλια....αλλα παρολα τα αυτα κυνηγω και τα αλλα θηραματα τον xειμωνα..συνηθως το προι μεxρι τες 7 και 30 κανω μια μικρη παγανια..μετα στες φασσες ως το μεσημερι..
BAIKAL 1980

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

@ρε θκιαμαντοπεζουνο.....πανω σουουουουουουου!!!!!!!τζαι φετος θυμηθου να πιαμε κανα ζεφκαρι γαντια της προκοπης μεν εχουμε τα ιδια με περσι που εμαγκωναν τα δαχτυλα μας τζαι οσπου να πατησουμε σκανδαλη επιαινε 3 χωρκα παρακατω η φασσα!!! :lol:

@φιλε μου huntingismylife ο καθενας κυνηγα οπως του αρεσει και τον ευχαριστει....γιαυτο αλλωστε ασχολουμαστε με αυτο το σπορ - χομπυ...και πιστεψε με ειναι πιο πολλες οι φορες που φευγουμε απογοητευμενοι με την καρπωση αλλα τουλαχιστο καμνουμε αυτο που αγαπαμε και τρωμε και κανενα παστουρμα ενδιαμεσα...!!!!τωρα κυριως κοντα σε φραχτες οπου η υγρασια το πρωι ειναι στα υψη υπαρχει καποιο θεμα με τα φυσιγγια...και αμα τυχει και καμμια πρασινοκεφαλη τζαι πιαει σου την μισοπεθαμενη ο παρακατω τοτε θελεις να δωκεις μεσα στον φραχτη...δοκιμες πολλες γινονται και θα συνεχισουν να γινονται μεχρι να βρουμε αυτα που μας ταιριαζουν..

παραθετω και μια φωτο απο μια τυχερη μας εξορμηση περσι με τον θκιαμαντοπεζουνο...εκει που περιμεναμε φασσες στις 11 το πρωι εδωκαν πανω μας 4 παπιες απο τις οποιες καρπωθηκαμε τις 3 και την 4η μας την πηραν αλλοι σχεδον μισοπεθαμενη...χαλαλι τους ομως...

Εικόνα
huntingismylife
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 16 Σεπ 2013, 16:38

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από huntingismylife »

Φιλε μπαικαλ μονο και.μονο που καρπωθηκατε 3 παπιες μια εξορμηση!xιλιαμπραβο!μια φορα εδωκεμ.μου σιερι παπιρα και γμτ εκαλλικοσα την...θωρω τες αλλα τες παραπνω φορε; για εν ψηλα για εν μακρια!
BAIKAL 1980

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

νασαστε καλα για τα ωραια σας σχολια...πραγματικα...θελει μεγαλη κραση αλλα εστω και μια ευκαιρια εντος βολης...αξιζει να περιμενεις ολη μερα...!το ιδιο και οι φασσες...ενα μπουλουκι...μια ευκαιρια απο το πρωι μεχρι το βραδυ...σε κανει να ξεχνας ολη σου την κουραση...
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

BAIKAL 1980 έγραψε:Το κυνηγι της φασσας για μενα ειναι ολοχρονο...υπαρχουν και αλλοι που κυνηγανε τη φασσα και το χειμωνα με το ιδιο παθος οπως το καλοκαιρι?ωραια θα ηταν να ανταλλασαμε και 1-2 κουβεντες εμεις οι ορκισμενοι φασσαριδες και για τα χειμερινα κυνηγια...και κυριως που τις κυνηγαμε...φραχτες?βουνα?ημιορινα?...προσωπικα εγω και ο diamond σχεδον ολοχρονα τις κυνηγαμε κοντα σε ευκαληπτους διπλα απο φραχτη...τα πουλια βρισκουν καταφυγιο σε αυτα τα δεντρα και χωρις καμμια προειδοποιηση μπορουν να κανουν την εμφανηση τους απο το πουθενα...μπορει ομως να μεινουμε και με 2 χειλη καμενα ολη μερα...!δυνατοι ανεμοι και παλιοκαιρος για καποιους ειναι καταστροφη της κυνηγετικης τους εξορμισης...για μας ομως μπορει να ειναι και η μερα που περιμεναμε...οποτε με τις οποιες καιρικες συνθηκες, ειμαστε εκει στο ποστο σχεδον ολη μερα...
καλησπερα!
και για μενα ειναι ολοχρονο κυριακη τεταρτη μεχρι τελος φλεβαρη.... εν γυριζω να δω τζικλα!!
το καιρο της τζικλας το κυνηγι της το καμνω κυριως σε μερη που εχει βαλανιδιες!! το αγαπημενο της φαι!!
ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑ
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
BAIKAL 1980

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:Το κυνηγι της φασσας για μενα ειναι ολοχρονο...υπαρχουν και αλλοι που κυνηγανε τη φασσα και το χειμωνα με το ιδιο παθος οπως το καλοκαιρι?ωραια θα ηταν να ανταλλασαμε και 1-2 κουβεντες εμεις οι ορκισμενοι φασσαριδες και για τα χειμερινα κυνηγια...και κυριως που τις κυνηγαμε...φραχτες?βουνα?ημιορινα?...προσωπικα εγω και ο diamond σχεδον ολοχρονα τις κυνηγαμε κοντα σε ευκαληπτους διπλα απο φραχτη...τα πουλια βρισκουν καταφυγιο σε αυτα τα δεντρα και χωρις καμμια προειδοποιηση μπορουν να κανουν την εμφανηση τους απο το πουθενα...μπορει ομως να μεινουμε και με 2 χειλη καμενα ολη μερα...!δυνατοι ανεμοι και παλιοκαιρος για καποιους ειναι καταστροφη της κυνηγετικης τους εξορμισης...για μας ομως μπορει να ειναι και η μερα που περιμεναμε...οποτε με τις οποιες καιρικες συνθηκες, ειμαστε εκει στο ποστο σχεδον ολη μερα...
καλησπερα!
και για μενα ειναι ολοχρονο κυριακη τεταρτη μεχρι τελος φλεβαρη.... εν γυριζω να δω τζικλα!!
το καιρο της τζικλας το κυνηγι της το καμνω κυριως σε μερη που εχει βαλανιδιες!! το αγαπημενο της φαι!!
ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑ

...ετον αλλο ενα δικο μας...ουτε μεις παμε τζικλες εκτος απο τις 1-2 τελευταιες κυριακες οπου και σταματα η φασσα...και εκτος απο κατι τζιθκιαστρα το Γενναρη μετα απο το πρωινο στη φασσα...ο καθε ενας εχει τον τοπο του...βαλανιθκια σιγουρα ε το φαι της...οπως και τα κουτσια...υπαρχουν πολλες περιοχες που εν τις συγκοφκεις αλλα αμα τους δωσεις ευκαιρια εχει αρκετο θηραμα...φυσικα θελει πολλη υπομονη και οχι παω η ωρα 6 και φευγω η ωρα 6:25 επειδει εν εσιει τιποτε...η φασσα θελει κραση και ποτε δεν ξερεις ποτε θα κανει την εμφανηση της...αν την κανει...

οποτε θα τα λεμε στο ενδυμικο φιλε
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

BAIKAL 1980 έγραψε:
WOODPIGEONHUNTER έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:Το κυνηγι της φασσας για μενα ειναι ολοχρονο...υπαρχουν και αλλοι που κυνηγανε τη φασσα και το χειμωνα με το ιδιο παθος οπως το καλοκαιρι?ωραια θα ηταν να ανταλλασαμε και 1-2 κουβεντες εμεις οι ορκισμενοι φασσαριδες και για τα χειμερινα κυνηγια...και κυριως που τις κυνηγαμε...φραχτες?βουνα?ημιορινα?...προσωπικα εγω και ο diamond σχεδον ολοχρονα τις κυνηγαμε κοντα σε ευκαληπτους διπλα απο φραχτη...τα πουλια βρισκουν καταφυγιο σε αυτα τα δεντρα και χωρις καμμια προειδοποιηση μπορουν να κανουν την εμφανηση τους απο το πουθενα...μπορει ομως να μεινουμε και με 2 χειλη καμενα ολη μερα...!δυνατοι ανεμοι και παλιοκαιρος για καποιους ειναι καταστροφη της κυνηγετικης τους εξορμισης...για μας ομως μπορει να ειναι και η μερα που περιμεναμε...οποτε με τις οποιες καιρικες συνθηκες, ειμαστε εκει στο ποστο σχεδον ολη μερα...
καλησπερα!
και για μενα ειναι ολοχρονο κυριακη τεταρτη μεχρι τελος φλεβαρη.... εν γυριζω να δω τζικλα!!
το καιρο της τζικλας το κυνηγι της το καμνω κυριως σε μερη που εχει βαλανιδιες!! το αγαπημενο της φαι!!
ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑ

...ετον αλλο ενα δικο μας...ουτε μεις παμε τζικλες εκτος απο τις 1-2 τελευταιες κυριακες οπου και σταματα η φασσα...και εκτος απο κατι τζιθκιαστρα το Γενναρη μετα απο το πρωινο στη φασσα...ο καθε ενας εχει τον τοπο του...βαλανιθκια σιγουρα ε το φαι της...οπως και τα κουτσια...υπαρχουν πολλες περιοχες που εν τις συγκοφκεις αλλα αμα τους δοσεις ευκαιρια εχει αρκετο θηραμα...φυσικα θελει πολλη υπομονη και οχι παω η ωρα 6 και φευγω η ωρα 6:25 επειδει εν εσιει τιποτε...η φασσα θελει κραση και ποτε δεν ξερεις ποτε θα κανει την εμφανηση της...αν την κανει...

οποτε θα τα λεμε στο ενδυμικο φιλε
α μπραβο
υπομονη και επιμονη!!! και κατι πολυ σημαντικο.... να ξερεις ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη να πεξεις!! κυνηγω μονο παφο εγω και σκοτεινα παω σκοτεινα φεφκω :D ευτυχως ακομα αντεχει η πουγγα μου τα πετρελαια διοτι αν δεν τα καταφερνω να πηεννω εν να θελω ζουρλομανδια χρωματος REALTREE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
BAIKAL 1980

Re: Χειμερινό κυνήγι Φάσσας

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

α μπραβο
υπομονη και επιμονη!!! και κατι πολυ σημαντικο.... να ξερεις ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη να πεξεις!! κυνηγω μονο παφο εγω και σκοτεινα παω σκοτεινα φεφκω :D ευτυχως ακομα αντεχει η πουγγα μου τα πετρελαια διοτι αν δεν τα καταφερνω να πηεννω εν να θελω ζουρλομανδια χρωματος REALTREE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]


..εχεις απολυτο δικαιο...χρονια κυνγουσα συνεχεια παφο...τελευταια 3 χρονια μενω Λευκωσια...μετα απο πολλες αναγνωρισεις...πολλες εξορμησεις χωρις να συρουμε σιηπεθκια βρηκαμε καλα ποστα και εδω...γιατι οπως ειπες και το οικονομικο ειναι ενα θεμα...δυστηχως
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”