ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13

Απάντηση
sotiris..
Full Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 20:56

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris.. »

andreasana210326 έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ(ΠΑΧΝΑ) ΕΙΔΑ 8 ΤΖΙΚΛΕΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ..............ΟΠΩΣ ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ ΕΦΚΑΛΑ ΤΕΣ :D ΕΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΕΚΟΨΑΜΕ ΛΙΓΑ ΞΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ :) Η ΩΡΑ 11 ΕΔΙΠΛΩΣΑΜΕ ΤΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΤΥΠΗΣΑΝ ΜΕΡΙΚΑ ΠΟΥΛΙΑ.....ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΚΑΡΠΩΘΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΤΖΙΚΛΕΣ.
εφτηχος εν μας εμηνε το περπατημα :)
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

2 φασσες 8 τσικλεσ επερασαμε τσιε σημερα τεταρτη παλε το καλο εφανικαν λια πουλια τοπους τοπους και εν σικονουντε ευκολα!!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

sotiris.. έγραψε:σημερα μια ωραια μερα ...εφαμεν τα νερουθκια μας αλλα αξιζε ... επεξαμε 19 τζικλους περπατητο 8 φασσουες τζε 4 κορονους στο πρωινο ποστο 2οπλα ... ειχαμε και μια ωραια συναντηση στο περπατητο για τζικλες με 2 λαγους με τους οποιους κλεισαμε ραντεβου αρχες του Νοεμβρη... εγω θα ειμαι εκει τωρα να δουμε αν δεν θα με στησουν :lol: :lol:
εννα σε στησουν ρε φιλε :D παντα ετσι καμνουν ! περσι στες τσικλεσ εσικοσα 5 σινολο τον καιρο τους εν ιβρα κανενα που τσινους :lol:
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

και μερικα απο τα video που ο τροπος ληψης επιτρεπει την δημοσιοποιηση τους
σε αυτες της βολες ολα τα πουλια που πυροβοληθικαν αφησαν πισω τους φτερα και μαλιστα πολλα, δυστιχος η αποσταση και ο φακος δεν καταφερε να παρει τετειες λεπτες λεπτομεριες...
http://www.youtube.com/watch?v=JaKG2wq- ... e=youtu.be
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από marios10 »

Μπραβο φιλε μ σοτηρι ωραιες βολες...μπραβο και για το θηραμα που επαιξες......
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

sotiris!129 έγραψε:και μερικα απο τα video που ο τροπος ληψης επιτρεπει την δημοσιοποιηση τους
σε αυτες της βολες ολα τα πουλια που πυροβοληθικαν αφησαν πισω τους φτερα και μαλιστα πολλα, δυστιχος η αποσταση και ο φακος δεν καταφερε να παρει τετειες λεπτες λεπτομεριες...
http://www.youtube.com/watch?v=JaKG2wq- ... e=youtu.be
ΑΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΑΝΑ ΜΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΚΑΧΗΓΗΤΗΣ. ΚΑΧΗΓΗΤΗΣ.
ΑΜΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΕΝΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΡΟΦΕΣΟΡΟΣ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από 635marios »

φιλε σωτηρι το προβλημα σουειναι οτι τα φυσσιγια που παιζεισ ειναι πολυ γρηγορα και κανουν υπερδιατριση γιαυτο τα πουλια πανε σε μεγαλη αποσταση να πεσουν .δεν πιστευω οτι δεν εισαι κεντρο στεσ σιηπεθκιεσ σου οπωσ ποιο παλια σου ειπαν στο φορουμ ξανα για το ιδιο θεμα διοτι αποτι βλεπω εχεισ επιτυχιεσ με τεσ τζικλεσ περπατιτο πυ αν ειχε το κοντακι σου λαθοσ θα το ευλεπεσ ειδικα στο περπατιτο τησ τζικλασ δεν θα επιανεσ μια. εχει μια χαρτουτσια rc28 με ταππο 6 νουμερο η 5 νουμερο κοκκινεσ δοκιμασε τεσ χωρισ να σου καμνω το καθηγιτη και την 28 γρ game 6νουμερο victory κατι πρασινεσ ειμαι σιγουροσ οτι θα λισεισ το προβλημα και τσιοκ φισικα 3 αστρα και κατω .ετυχε μου και μενα παλια πριν πολλα χρονια ερκετουν μου να πεταξω το σιηπετο που το κακο μου .μην δεχεσε συβουλεσ που ανθροποθσ ποθ δεν τουσ ετυχε το ιδιο πραμα γιατι θα περνανε τα χρονια και θα υπαρχει το ιδιο προβλημα .περσι παλι ειχεσ το ιδιο προβλημα ..μια φορα πριν πολλα χρονια στη παφο ετσι καιρο επιαινατο πρωι στεσ φασσεσ και μετε στεσ τζικλεσ .οι φασσεσ ηταν κοπεσ μεγαλεσ και χαμιλοπετουσαν πανω που μια καρα , πουπανω που τζιαμε που στεκουμουν εστεκετουν ενασ παφιτησ .ειμαστε δυο ατομα μονον μιλω σου για το 1991 .ερκουνταν οι φασσεσ πασ τη κχελε μου παιξε και και να παιξεισ επιανα 4-5 φασσεσ και κεινεσ ευουρουν τεσ χαμε. αλλαξα πολλεσ χαρτουτσιεσ τιποτα το ιδιο πραμα .μα αλλασα χαρτουττσιεσ αλλα τα παρουδκια ενα περιπου ηταν τα ιδια που επαιζα η διαφορα ηταν στα γραμμαρια και στο τροπο κλεισιματοσ .ενα πρωι υστερα που 3 εξορμισεισ λαλει μου ο παφιτησ ο οποιοσ επαιζε γυρω στα 15 -20 πουλια την εξορμυση για 1 με 2 ωρεσ το πρωι ελα τουτεσ τεσ χαρτουτσιεσ γιατι σε βλεπω οτι κτυπασ τα πουλια αλλα δεν πεφτουν παιξε τεσ και αν σου κανουν να πιανησ ποτουτεσ .επεξα 22 φασσεσ ψοφισμενεσ στον αερα .και επαιζα και φασσεσ που περνουσαν αριστερα και δεξια μου 20 -30 μετρα πουπρωτα δεν τεσ επαιζα .νανε καλα ο ανθρωποσ ηταν ενασ κυριοσστο κυνηγι του ηταν δασκαλοσ που αφιπυρετισε και αρεσκε του το κηνυγι πολλα εδωσε μουπολλεσ συμβουλεσ σαν νεοσ κυνηγοσ τοτε 25 χρονων .οι χαρτουτσιεσ που μου εδωσε και που μετα αγοραζα ηταν rotwiler 30 gr mk ii.ετσι εγραφε το πακχετο νουμερο 6 τσιοκ 3-1 .το παρουτι που ειχε μεσα ητα gm3.τωρα δεν την βρισω.ελπιζω το παραδιγμα μου να πλισιαζει το προβλημα σου .με την rc28gr τη κοκκινη που σου ειπα με ταππο ειχα πολυ καλα αποτελεσματα και με την 28gr game του victory .τωρα δεν εχω χρονο μετα θα σου γραψω και αλλεσ χαρουτσιεσ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΦΩΤΟ ΓΙΟΚ ΣΗΜΕΡΑ...ΜΗΔΕΝ ΕΙΣ ΣΤΟ ΠΗΛΙΚΟ .ΕΝΑ ΠΟΥΛΛΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΣΕ ΠΥΚΝΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΤΥΠΗΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΧΑΙΡΕΤΗΣΑΝ...ΛΟΓΟ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΚΙΝΗΘΗΚΑΝ...ΥΓΕΙΑ :D

ΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΗ ΚΑΡΠΩΣΗ...ΕΤΣΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΝΑ ΑΝΕΒΕΝΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ

ΣΩΤΗΡΗ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΒΙΝΤΕΟ... ΑΛΑ ΚΥΠΡΙΚΕΣ ΦΑΣΣΕΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ'ΑΛΛΑ :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Kυριε Σολονα ευχαριστω, λειπει ακομα η φαση με το κοπαδι που σφινονει πανω μου, ζινο που εν στες φωτογραφιες... δυστιχος δεν μπορω να βαλω το video αλλα μονο snapshots γιατι φαινεται ενα χαρακτηριστικοτατο βουνο απεναντι στην δευτερη ντουφεκια που θα προδοσει το ποστο μου :x !
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

sotiris!129 έγραψε:Kυριε Σολονα ευχαριστω, λειπει ακομα η φαση με το κοπαδι που σφινονει πανω μου, ζινο που εν στες φωτογραφιες... δυστιχος δεν μπορω να βαλω το video αλλα μονο snapshots γιατι φαινεται ενα χαρακτηριστικοτατο βουνο απεναντι στην δευτερη ντουφεκια που θα προδοσει το ποστο μου :x !

σωτιρι αμαν φενεται το ποστο μεν το βαλεις επειδη την τεταρτη εννα νωμιζεις οτι επιεσ σε γαμο :D :D :D
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”