Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
FYGAS APO TO LIMANI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 02 Δεκ 2012, 15:58

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από FYGAS APO TO LIMANI »

Φιλοι μου,

Για μενα το κυνηγι ειναι το πρωινο ξυπνημα, η προετιμασια, η συναντηση με τους φιλους στο καφενειο το πρωι,
ο καθαρος αερας, η πανεμορφη φυση, η αναζητηση του θηραματος, μια εντυπωσιακη φερμα απο τον σκυλλο, εντυπωσιακα κτυπηματα στο καρτερη, η εξεληξη μιας ιχνηλασιας που μπορει να διαρκεσει ωρες ασχετως με το αποτελεσμα ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΜΑΤΣΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΕΡΤΙΚΟΔΕΚΤΗ
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Rai έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:
Rai έγραψε:ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΡΠΩΣΗΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ... ;)
ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ. ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ ΤΟΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕΣ ΦΕΤΟΣ?
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ? ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ.
ΕΠΑΙΞΕΣ ΤΟΣΟΥΣ ΛΑΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΣΟΥ?
ΕΧΕΙΣ FACE BOOK ΡΕ ΦΙΛΕ ?
ΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΝ ΜΑΣ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΜΕΣΟΝ ΤΟΝ 129 ?
ΚΑΜΕ ΜΕ ACCEPT ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣΑ ΑΠΠΙΘΚΙΑ ΦΩΡΕΙ Ο ΣΑΚΚΟΣ .....
:lol: :lol: :twisted:
ΔΑΜΕ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΑΟΥΡΑ....................................................
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από kypros »

Σαββα και εμενα μου αρεσει να βλεπω φωτογραφιες.
Και πολλες φωτος προσωπικα μου ελυσαν αποριες και μου εμαθαν πραματα...και στο κυνηγι και στη σκοποβολη.

Τωρα υπαρχουν δυο ειδη προβληματος με τις φωτογραφιες.

1. Εαν αυτος που ποσταρει ειναι ανευ εγκεφαλου και κυνηγιετικης παιδειας και ποσταρει κατι ασχημο, αντικυνηγιετικο ,κακογουστο και κρεατοσυλλεκτικο

η

2. Εαν ο θεατης ειναι κκοπλεξικος, ανασφαλης και ζηλιαρης και αρα εκλαβει μια ομορφη φωτο αρνητικα.

Και στις δυο περιπτωσεις το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι η λυση ειναι η απομωνωση της κακοηθιας και οχι ολων των υπολοιπων για να περισωσουμε τα καρκινοματα στο συνολο.

Αρα μαθαινουμε να οδηγουμε για να μεν ττουμπαρισκουμε, δεν καθουμαστε σπιτι μας επειδη το αυτοκινητο μπορει να εν επικυνδυνο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kypros την 03 Ιαν 2013, 19:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από virtualgreek »

kypros έγραψε:Σαββα και εμενα μου αρεσει να βλεπω φωτογραφιες.
Και πολλες φωτος προσωπικα μου ελυσαν αποριες και μου εμαθαν πραματα...και στο κυνηγι και στη σκοποβολη.

Τωρα υπαρχουν δυο ειδη προβληματος με τις φωτογραφιες.

1. Εαν αυτος που ποσταρει ειναι ανευ εγκεφαλου και κυνηγιετικης παιδειας και ποσταρει κατι ασχημο, αντικυνηγιετικο ,κακογουστο και κρεατοσυλλεκτικο

Και / η

2. Εαν ο θεατης ειναι κκοπλεξικος, ανασφαλης και ζηλιαρης και αρα εκλαβει τις φωτο αρνητικα.

Και στις δυο περιπτωσεις το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι η λυση ειναι η απομωνωση της κακοηθιας και οχι ολων των υπολοιπων για να περισωσουμε τα καρκινοματα στο συνολο.

Αρα μαθαινουμε να οδηγουμε για να μεν ττουμπαρισκουμε, δεν καθουμαστε σπιτι μας επειδη το αυτοκινητο μπορει να εν επικυνδυνο

Καλή η παρομοίωση σου, αλλά τι να κάνουμε με τους ανεγκέφαλους οδηγούς φίλους μας ? Να τους διώξουμε από την παρέα μας ή να τους επιμορφώσουμε ?
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από kypros »

Ενα απο τα δυο σαββα. Αλλα σιγουρα οχι να τους ανεκτουμε και να υποκυψουμε επειδη καποιοι πασχουν. Οποιος δεν συμορφωνεται σε ενα συνολο τοτε παβει να ανοικει σε αυτο. Simple logic και απλος νομος της φυσης
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
sotiris!129

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε "Καουρα" το Σαββατο ακουσα οτι επαιξες την πουστια σου παλε!
ενζεν μονο να τα παιζουμε να τα φκαλουμε φωτογραφιες και thats αll...τα καρβουνα αψαν οι ζιβανες εν μεσα στο θαλαμο ζε η μαιρισες πανω στο καζιν !
οπου λειπει λειπει και η μοιρα του !!!
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από virtualgreek »

kypros έγραψε:Ενα απο τα δυο σαββα. Αλλα σιγουρα οχι να τους ανεκτουμε και να υποκυψουμε επειδη καποιοι πασχουν. Οποιος δεν συμορφωνεται σε ενα συνολο τοτε παβει να ανοικει σε αυτο. Simple logic και απλος νομος της φυσης

Κύπρο μου,

το βρίσκεις σωστό να εκδιώξουμε με την συμπεριφορά μας ένα μέλος ? Το οποιοδήποτε μέλος. Δεν θα ήταν πιο ορθό να του μιλούσαμε, να του δώσουμε κάποια ευκαιρία παρά να ορμίσουν σαν γύπες ορισμένοι και να νοιώσει άβολα μέχρι να ζητήσει ο ίδιως την διαγραφή ?

Από την άλλη, εάν ο ίδιος περιοριζόταν σε 1-2 φωτογραφίες μόνο δεν θα υπήρχε πρόβλημα εξαρχής.

Οπόταν είτε είμαστε προληπτικοί είτε διώχνουμε κόσμο με την λανθασμένη αντίδραση.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Γιατι να την πληρωσουν οι φωτογραφιες ομως????
Γιατι να μας στερει το διαιωμα απο το να δουμε την καρπωση του φιλου μας στο φορουμ και να την χαρουμε. Το οπλο του, τα σκυλια του κλπ.

Ετσι οπως εγινηκαν οι ανθρωποι πρωτα σκεφτουνται το κακο για τον αλλο...

Αρα δεν ειναι μονο οι φωτογραφιες, ειναι σε ολα τα θεματα. Καυγαδες γινονται για τους σκυλους, για το αν τα οπλα σκοτωνουν, για τα φυσιγγια κλπ. Ως τζιαι για τα πουκαμισα επειρακτηκαν!

Οι κακοι ανθρωποι παντα θα υπαρχουν και δεν δεχονται επιμορφωση απο κανενα. Ε τι ε να γινει? Να κλεισουμε το φορουμ τζιαι κανει αμπα τζιαι ενοχληθει κανενας.

Αλλο λιο οι σωστοι κυνηγοι εν να φοουνται να πουν οτι επαιξαν ενα θηραμα.

Το κυνηγι δεν ειναι μονο θεωρια ειναι και πραξη.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris!129 »

virtualgreek έγραψε:
kypros έγραψε:Ενα απο τα δυο σαββα. Αλλα σιγουρα οχι να τους ανεκτουμε και να υποκυψουμε επειδη καποιοι πασχουν. Οποιος δεν συμορφωνεται σε ενα συνολο τοτε παβει να ανοικει σε αυτο. Simple logic και απλος νομος της φυσης

Κύπρο μου,

το βρίσκεις σωστό να εκδιώξουμε με την συμπεριφορά μας ένα μέλος ? Το οποιοδήποτε μέλος. Δεν θα ήταν πιο ορθό να του μιλούσαμε, να του δώσουμε κάποια ευκαιρία παρά να ορμίσουν σαν γύπες ορισμένοι και να νοιώσει άβολα μέχρι να ζητήσει ο ίδιως την διαγραφή ?

Από την άλλη, εάν ο ίδιος περιοριζόταν σε 1-2 φωτογραφίες μόνο δεν θα υπήρχε πρόβλημα εξαρχής.

Οπόταν είτε είμαστε προληπτικοί είτε διώχνουμε κόσμο με την λανθασμένη αντίδραση.
Sry ζιολας απλα ετσι που περιεργεια που εν τουτα ουλα ζε εχει που τα εχτες εγω δεν τα ειδα για να καταλαβω τι εγινε?
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από kypros »

virtualgreek έγραψε:
kypros έγραψε:Ενα απο τα δυο σαββα. Αλλα σιγουρα οχι να τους ανεκτουμε και να υποκυψουμε επειδη καποιοι πασχουν. Οποιος δεν συμορφωνεται σε ενα συνολο τοτε παβει να ανοικει σε αυτο. Simple logic και απλος νομος της φυσης

Κύπρο μου,

το βρίσκεις σωστό να εκδιώξουμε με την συμπεριφορά μας ένα μέλος ? Το οποιοδήποτε μέλος. Δεν θα ήταν πιο ορθό να του μιλούσαμε, να του δώσουμε κάποια ευκαιρία παρά να ορμίσουν σαν γύπες ορισμένοι και να νοιώσει άβολα μέχρι να ζητήσει ο ίδιως την διαγραφή ?

Από την άλλη, εάν ο ίδιος περιοριζόταν σε 1-2 φωτογραφίες μόνο δεν θα υπήρχε πρόβλημα εξαρχής.

Οπόταν είτε είμαστε προληπτικοί είτε διώχνουμε κόσμο με την λανθασμένη αντίδραση.

Σαββα , μπορει οι φωτογραφιες του ατομου που λες να ανοικαν στη πρωτη κατηγορια...αρα θα επρεπε να υπαρξει εγκαιρα παρεμβασει των διαχειριστων.

Επισης να σε ρωτησω...λες ειμαστε πλην ενα.....ξερεις ποσους πλην ειμαστε επειδη εκρατητω η πολιτικη της ελευθερας βοσκης στο σιτε?? αν αρχισω να σου λεω ονοματα θα γεμισει μια σελιδα και πολλα ειμαι σιγουρος τα ξερεις γιατι και φιλοι μας ειναι και συναθλητες μας.

Δεν σου καμνω επιθεση φιλε απλα σου λεω οτι ειναι την ποιοτητα του ποστ που πρεπει να κρινουμε και οχι το ειδος...εαν ειναι φωτο, βιτεο η τραγουδι.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”