ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από FRANCHI »

Ο πρώτος μου έλεγχος από τη θήρα

Πριν 12 χρόνια, τελευταία μέρα του πέρτικου, περιοχή Πάχνας, μετά από πολλύ περπάτημα επέξαμε καμιά 12ζίνα τσίκλες σηκωτές ο καθένας και επιστρέφαμε στο αυτοκίνητο και λέω του παρέα ότι θα πάω να κοιτάξω στην σιηνιά μου αν έχει καμιά τσίκλα..κοντέφκω φρρρρρρ ο πέρτικος παρέλαση πλευρό στα 8μ αλόπος, παίζω τον και δεν τον κεντράρω και μετά αστοχώ τη 2η. Δεν μπόρεσα να βουρίσω να δω που εν να κάτσει γιατί ήταν χωράφι και μετά απότομο βουνό.
Καθούμαστε να φάμε, ανάβουμε κάρβουνα και περιμένουμε..και βλέπουμε τη θήρα με το αυτοκίνητο να έρχεται.
"Ηνταπου ρε κοπέλια επέξετε τίποτε, ρωτούν μας." Μικροπράματα λέω του, ένας πέρτικος εβρέθηκε και έφαν την και έφυε δεν είδα που επείε." "Άδειες έχετε ρωτά με, και του είπα ναι και του την έδειξα". Μετά με ερωτούσε λεπτομέρειες για τον πέρτικο..πόθεν έφυε, που επείε, γιατί δεν τον έπιασα κλπ. Τελικά γυρίζει και λαλεί του άλλου "Δώστου τον πέρτικο του", και επίε ο άλλος στο αυτοκίνητο και μου έφερε τον πέρτικο και μου λέει ’άλλη φορά να βουράς να θορείς που εν να πέσει’.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FRANCHI την 02 Νοέμ 2012, 21:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:οι τελευταια τεταρτη περσυ για περτιζια με "τον" πουλουκο! :lol:
Ρε Σωτο μα τι οπλο εν τζεινο :!:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το beretta ρε εν ζε εχω ζε πολλα :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:το beretta ρε εν ζε εχω ζε πολλα :lol:
σκοτωννει??????? :lol: :lol: :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

FRANCHI έγραψε:Ο πρώτος μου έλεγχος από τη θύρα

Πριν 12 χρόνια, τελευταία μέρα του πέρτικου, περιοχή Πάχνας, μετά από πολλύ περπάτημα επέξαμε καμιά 12ζίνα τσίκλες σηκωτές ο καθένας και επιστρέφαμε στο αυτοκίνητο και λέω του παρέα ότι θα πάω να κοιτάξω στην σιηνιά μου αν έχει καμιά τσίκλα..κοντέφκω φρρρρρρ ο πέρτικος παρέλαση πλευρό στα 8μ αλόπος παίζω τον και δεν τον κεντράρω και μετά αστοχώ τη 2η. Δεν μπόρεσα να βουρίσω να δω που εν να κάτσει γιατί ήταν χωράφι και μετά απότομο βουνό.
Καθούμαστε να φάμε, ανάβουμε κάρβουνα και περιμένουμε..και βλέπουμε τη θήρα με το αυτοκίνητο να έρχεται.
"Ηνταπου ρε κοπέλια επέξετε τίποτε, ρωτούν μας." Μικροπράματα λέω του, ένας πέρτικος εβρέθηκε και έφαν την και έφυε δεν είδα που επείε." "Άδειες έχετε ρωτά με, και του είπα ναι και του την έδειξα" Γυρίζει και λαλεί του άλλου "Δώστου τον πέρτικο του", και επίε ο άλλος στο αυτοκίνητο και μου έφερε τον πέρτικο και μου λέει ’άλλη φορά να βουράς να θορείς που εν να πέσει’.
ειδεσ ρε φιλε.....η παχνα power φκαλει λεβεντεσ :D
sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:το beretta ρε εν ζε εχω ζε πολλα :lol:
σκοτωννει??????? :lol: :lol: :lol:
κουρτιζε με να αρκεψω παλε!!!
αλλα ετσι που πικα φετος θα σε παρω μαζι μου μια μερα στες φασες... ζε να αλαξουμε οπλα! να πιασω εγω το δικο σου ζεσυ το δικο μου :D φερε και μαχαιρι μαζι σου και ποθκιαν :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από Nikos »

FRANCHI έγραψε:Ο πρώτος μου έλεγχος από τη θύρα

Πριν 12 χρόνια, τελευταία μέρα του πέρτικου, περιοχή Πάχνας, μετά από πολλύ περπάτημα επέξαμε καμιά 12ζίνα τσίκλες σηκωτές ο καθένας και επιστρέφαμε στο αυτοκίνητο και λέω του παρέα ότι θα πάω να κοιτάξω στην σιηνιά μου αν έχει καμιά τσίκλα..κοντέφκω φρρρρρρ ο πέρτικος παρέλαση πλευρό στα 8μ αλόπος παίζω τον και δεν τον κεντράρω και μετά αστοχώ τη 2η. Δεν μπόρεσα να βουρίσω να δω που εν να κάτσει γιατί ήταν χωράφι και μετά απότομο βουνό.
Καθούμαστε να φάμε, ανάβουμε κάρβουνα και περιμένουμε..και βλέπουμε τη θήρα με το αυτοκίνητο να έρχεται.
"Ηνταπου ρε κοπέλια επέξετε τίποτε, ρωτούν μας." Μικροπράματα λέω του, ένας πέρτικος εβρέθηκε και έφαν την και έφυε δεν είδα που επείε." "Άδειες έχετε ρωτά με, και του είπα ναι και του την έδειξα" Γυρίζει και λαλεί του άλλου "Δώστου τον πέρτικο του", και επίε ο άλλος στο αυτοκίνητο και μου έφερε τον πέρτικο και μου λέει ’άλλη φορά να βουράς να θορείς που εν να πέσει’.

ωραίος!!
sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ο πρωτος λαος που εφκαλεν ο Λακης , ζε ο πρωτος λαος που επαιξα εγω στην ζωη μου ζε η πρωτη φορα που εγυρισα οπλο πανω σε λαο, και η πρωτη χαρτουτσια που επαιξα ποτε στη ζωη μου πανω σε λαο!!! headshot! με RIO 32gr 12no στα 20-25 μετρα :D 25/11/2009 η ωρα 8:30 α ρε τι σου ειναι το κυνηγετικο ημερολογιο
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Αξεχαστη πρωτη Τεταρτη 2011 με κυνηγετικη ποικιλια μαζι με το συντροφο. 5 περδικια 2 φραγκολινες 2 ορτυκια και 1 φασσα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από FRANCHI »

Πριν πολλά χρόνια σε πεδίο βολής στη Λεμεσό, είχε βολή με όλμους.
Ξεκίνησαν να βάλλουν ..1η βολή μπαμ στα 200μ έπεφτε η οβίδα στο απέναντι βουνό ...μετά 2η βολή κ.ο.κ. Οι εκρήξεις ήταν εκκωφαντικές και έτρεμε το έδαφος κάθε φορά. Έκαναν καμιά 10αριά βολές..και μετά
έπιασε φωτιά το βουνό και ακούσαν κάποιο να φωνάζει "ρε έτον λαό που εσηκώστηκε"..
(περιγραφή από τον θείο μου)
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”