ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Απάντηση
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από gekaspower »

παιδια εδοκιμασε κανενας σας την VICTORY STRINGER 34gr 5-6-7 no να μας πει την γνωμη του?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kanaris »

ΣΕΒΑΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΝΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΣ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΖΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΖΑΙ ΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΣΩ ΟΠΩΣ ΕΣΥ. ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΛΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟΥ ΔΕΚΕΒΡΗ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΠΡΩΙΝΑ ΤΗΝ WHITE PAPER ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΤΗΝ ROTWEIL TIGER. ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟYN OI ΞΥΛΟΠΑΟΥΡΕΣ ΤΟΥ ΒΟΡΚΑ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΩ, ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΕΜΩΜΕΝΑ ΜΕ Α1 VECTAN ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΠΥΡΙΤΙΔΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΠΕΡΙ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ, ΕΙΝΑ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ.[/quote]
πολυ σωστα!πειραματα απο νωρις δεν γινεται να κανουμε. για την classica ως δευτερο φυσιγγιο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε "κανονικες θερμοκρασιες" δηλαδη που την ψυχρουα μεχρι την πειραν. για ξυλοπαουρα και πυρουλλον δεν ειμαι τοσο σιγουρος για να σου πω. την white paper και την rotweil tiger τις χρησιμοποιησα ως πρωτες χαρτουτσιες με καλα αποτελεσματα.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Lefteris Mylona
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 18 Οκτ 2012, 20:06

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από Lefteris Mylona »

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΑΣ ΓΙΑ FABARΜ TULACHOKE
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από LEFKIOS »

gekaspower έγραψε:παιδια εδοκιμασε κανενας σας την VICTORY STRINGER 34gr 5-6-7 no να μας πει την γνωμη του?
To συγκεκριμένο φυσίγγιο το χρησιμοποιώ στο περδίκι. Για κοντινές και μεσαίες αποστάσει( μεχρι 36μ) είναι αρκετά καλό 8-) 8-) γιατί έχει το πλεονέκτημα οταν είσαι ποιό μπροστα απο το στόχο που με αλλο φυσίγγιο μπορεί να μην επερνες το θηραμα με αυτό εχεις πιθανότητες να το πάρεις διοτι τα ανάμεικτα σκαγια που εχει μεσα 5-6-7 αυξανουν , μεγαλώνουν τη άτρακτο της βολης και έτσι σου διορθωνουν την μεγαλύτερη προσκόπευση. Ιδιαίτερα βοηθητικό είναι σε βολές καθετες προς εμας οπως ο βατηρας 4 στο σκητ. Συνήθως το χρησιμοποίησα σε πρωινο. Επαναλαμβάνω διορθώνει την σκόπευση οταν είμαστε μπροστά. Οταν είμαστε πείσω του στόχου τοτε βάρτου....ρίγανη :) :)
istriano ®

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από istriano ® »

Εγω που ειμαι παντα πισω, τι να βαλω :?: :?: :?: ( εκτος που ριγανη :D :D :D )
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από gekaspower »

LEFKIOS έγραψε:
gekaspower έγραψε:παιδια εδοκιμασε κανενας σας την VICTORY STRINGER 34gr 5-6-7 no να μας πει την γνωμη του?
To συγκεκριμένο φυσίγγιο το χρησιμοποιώ στο περδίκι. Για κοντινές και μεσαίες αποστάσει( μεχρι 36μ) είναι αρκετά καλό 8-) 8-) γιατί έχει το πλεονέκτημα οταν είσαι ποιό μπροστα απο το στόχο που με αλλο φυσίγγιο μπορεί να μην επερνες το θηραμα με αυτό εχεις πιθανότητες να το πάρεις διοτι τα ανάμεικτα σκαγια που εχει μεσα 5-6-7 αυξανουν , μεγαλώνουν τη άτρακτο της βολης και έτσι σου διορθωνουν την μεγαλύτερη προσκόπευση. Ιδιαίτερα βοηθητικό είναι σε βολές καθετες προς εμας οπως ο βατηρας 4 στο σκητ. Συνήθως το χρησιμοποίησα σε πρωινο. Επαναλαμβάνω διορθώνει την σκόπευση οταν είμαστε μπροστά. Οταν είμαστε πείσω του στόχου τοτε βάρτου....ρίγανη :) :)
ok φιλε μου ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kypros »

gekaspower έγραψε:παιδια εδοκιμασε κανενας σας την VICTORY STRINGER 34gr 5-6-7 no να μας πει την γνωμη του?
Σε δοκιμες σε ζωντανο θηραμα στο εξωτερικο βρηκα οτι το φυσιγγιο αυτο ειναι πολυ ωραιο οταν ζεστανει η μερα, δηλαδη μετα τις 9 και εχει καλη ανασχετικη δυναμη. Ειναι μια απο τις επιλογες μου φετος για δοκιμη και στη κυπρο
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από HUNTER »

kypros έγραψε:
gekaspower έγραψε:παιδια εδοκιμασε κανενας σας την VICTORY STRINGER 34gr 5-6-7 no να μας πει την γνωμη του?
Σε δοκιμες σε ζωντανο θηραμα στο εξωτερικο βρηκα οτι το φυσιγγιο αυτο ειναι πολυ ωραιο οταν ζεστανει η μερα, δηλαδη μετα τις 9 και εχει καλη ανασχετικη δυναμη. Ειναι μια απο τις επιλογες μου φετος για δοκιμη και στη κυπρο

Κυπρο, τες Stringer εδοκιμασα τες πριν 2 χρονια. Οντος θελει γλυκασια η συγγεκιμενη χαρτουτσια αλλα οταν βραση ο καιρος μετα τες 11.00 εν με πολλο ενθουσιασε. Σε γενικες γραμμες εν καλη αλλα για τα λεφτα της εν αξιζει γιαυτο τσε δεν την ξαναπεξα απο τοτε.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kypros »

HUNTER έγραψε:
kypros έγραψε:
gekaspower έγραψε:παιδια εδοκιμασε κανενας σας την VICTORY STRINGER 34gr 5-6-7 no να μας πει την γνωμη του?
Σε δοκιμες σε ζωντανο θηραμα στο εξωτερικο βρηκα οτι το φυσιγγιο αυτο ειναι πολυ ωραιο οταν ζεστανει η μερα, δηλαδη μετα τις 9 και εχει καλη ανασχετικη δυναμη. Ειναι μια απο τις επιλογες μου φετος για δοκιμη και στη κυπρο

Κυπρο, τες Stringer εδοκιμασα τες πριν 2 χρονια. Οντος θελει γλυκασια η συγγεκιμενη χαρτουτσια αλλα οταν βραση ο καιρος μετα τες 11.00 εν με πολλο ενθουσιασε. Σε γενικες γραμμες εν καλη αλλα για τα λεφτα της εν αξιζει γιαυτο τσε δεν την ξαναπεξα απο τοτε.
Φιλε hunter γενικα οι πυριτιδες A1 kai A0 ειναι πολυ δυσκολο να τις ερμηνευσεις και να καταλειξεις ποτε πεζεται το καθε φυσιγγιο γεμισμενο με αυτες. Γιαυτο και ειναι και ευρεος διαδεδομενες, διοτι πεζοντας με τις γομωσεις μπορεις να καλυψεις πολλες ωρες. Αλλα παντα μενεις με το ερωτηματικο ποτε ακριβως πρεπει να την βαλεις στο οπλο και ποτε να την φκαλεις...δεν ειναι ξεκαθαρο και ειναι και του υψους και του βαθους. Αμα κοφκει δεν εχει καλυτερη, αμα ομως εν νεν η ωρα της δεν σκοτωνεις ουτε κουνουπι
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από HUNTER »

Φιλε Κυπρο ετσι ειναι ακριβος οπως τα λεις. Ενω εκαμα αρκετες βολες με ταιραστια επυτιχια εκαμα αλλες τοσες που
που λεις εν γινετε, μα εν τρομιδκια που του συρνω του μαυρου :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”