ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Απάντηση
marios constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 07:32

ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από marios constantinou »

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ: ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ SPORTING.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΩΣΤΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΣΤΟ OVER AND UNDER ΟΠΛΟ, Η ΠΑΝΩ ΚΑΝΝΗ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΣΙΟΚ (ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΣΤΕΝΟ Ή ΑΝΟΙΚΤΟ) ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;;

ΦΙΛΙΚΑ,
ΜΑΡΙΟΣ Κ.
Γιατρός

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από Γιατρός »

Η πάνω κάννη δεδομένου ότι κτυπά δεύτερη πρέπει να έχει πιο κλειστό τσιοκ από την κάτω λόγο του ότι το θήραμα και ο δίσκος απομακρύνεται (λογικά).

Κυνηγετικό όπλο=ελαφρύ=λίγες τουφεκιές (μια λογική)
Σκοπευτήριο=πολλές τουφεκιές επαναλαμβανόμενες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιατρός την 15 Οκτ 2012, 10:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
leshi cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2011, 18:47

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από leshi cy »

...εξαρτατε που το οπλο φιλε οσο αφορα τισ χαρτουτσιες !
το δικο εν κυνηγετικο και εσιη φορεσ που του εσυρα σχεδον μια κασια !! :mrgreen:
πεζη ρολο και η ποιοτητα
γνωμη μου παντα
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από virtualgreek »

marios constantinou έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ: ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ SPORTING.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΩΣΤΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΣΤΟ OVER AND UNDER ΟΠΛΟ, Η ΠΑΝΩ ΚΑΝΝΗ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΣΙΟΚ (ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΣΤΕΝΟ Ή ΑΝΟΙΚΤΟ) ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;;

ΦΙΛΙΚΑ,
ΜΑΡΙΟΣ Κ.
http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... E%B7#p9516
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
marios constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 07:32

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από marios constantinou »

ΦΙΛΟΙ,
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΠΛΩΝ.
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ, ΕΞ ΟΣΩΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΊ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΞΙΚΟΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ. ΔΗΛΑΔΗ, ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΩ ΚΑΝΝΗ ΝΑ ΚΤΥΠΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΣΙΟΚ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΤΩ ΚΑΝΝΗ ΝΑ ΚΤΥΠΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΣΙΟΚ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΈΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ;
ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ;;
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από virtualgreek »

marios constantinou έγραψε:ΦΙΛΟΙ,
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΠΛΩΝ.
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ, ΕΞ ΟΣΩΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΊ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΞΙΚΟΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ. ΔΗΛΑΔΗ, ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΩ ΚΑΝΝΗ ΝΑ ΚΤΥΠΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΣΙΟΚ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΤΩ ΚΑΝΝΗ ΝΑ ΚΤΥΠΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΤΣΙΟΚ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΈΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ;
ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ;;
Φίλε Μάριε,

για το δεύτερο σου ερώτημα, διάβασε εδώ http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... %B7#p10928

Για το πρώτο σου ερώτημα, ξαναδίαβασε εκείνο που σου είχα στείλει νωρίτερα. Υπάρχουν πάρα πολλές διαφορές μεταξύ των κυνηγετικών όπλων και των όπλων τύπου σπόρτινγκ.

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από πανικος »

φιλε μου καμια διαφορα αν θελεις να παιζει πρωτα η πανω και μετα η κατω το ιδιο πραμα ειναι διαλεξε που θελεις να βαλεις το κλειστο τσιοκ πασνω η κατω βαλε και χαρτουτσιες τραβα και την σκανδαλη τζε αν σημαθκιασεις καλα θα πεσει και το πουλι :D μεν ασχολεισαι πολλα με τουτα τα πραματα μονο συγχυση θα σου φερουν.ασχολεισου με το οπλο αν ειναι στα μετρα σου αν κτυπα εκει που σημαδευεις και εισαι μεσα :!:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
marios constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 07:32

Re: ΟΠΛΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ / SPORTING (ΔΙΑΦΟΡΕΣ)

Δημοσίευση από marios constantinou »

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.
ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΣΤΟΝ κ.ΣΑΒΒΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΧΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ.
ΦΙΛΕ ΣΑΒΒΑ, ΑΠΟΚΟΜΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ. ΝΑ΄ΣΑΙ ΚΑΛΑ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”