Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από Rai »

istriano έγραψε:Ηδημονα φιλε Rai, πως να εχεις προβληματισμους αφου απο αυτα που λες φενεται καθαρα οτι ακουστα τους εχεις τους Ιστριας και τον τροπο εργασιας τους!!!! Αυτα που λες οτι ειδες ειναι ακριβως το προβλημα! Σκυλλοι με πλαστα χαρτια που δεν πληρουν καν τα στανταρτ της φυλης , αλλα ουτε και το τροπο εργασιας!
ΦΙΛΕ ΙΣΤΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗΜΟΝΑΣ .ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ.ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ .
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΦΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΛΗ ΑΥΤΗ.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από pai »

Ατε παλε το ιδιο τροπαριο να το ξαναπουμε!ολες οι καθαροαιμες φυλες εχουν τα καλα και τα κακα τους σκυλια γιαυτο καλητερα να κρινουμε τα σκυλια σαν ατομα και οχι σαν φυλες!τωρα για τον ιχνηλατη της ιστριας δεν εχω δει ποτε μου στο βουνο αλλα νομιζω οτι με τα χαρακτηρηστηκα που τον παρουσιαζουν ειναι ενας καλος σκυλος για αρκετους κυπριους κυνηγους!Φιλε rai ενας ιχνηλατης που εχει ανεμιστω ψαξημω δεν ειναι καλος κυνηγετικα???προσωπικα εχω μια τετοια σκυλα και σε πληροφορο οτι εχει πολυ περισσοτερο αποτελεσμα απο τα ντοριαρικα σκυλια(που λεν τζαι οι καλαμαραες) :D :D
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από Rai »

.[/quote]

Φίλε αν και ειμαι πιστός οπαδός των σκυλιών φέρμας είμαι όμως και πολλά "νεκατώστρας", γιαυτό και πρόσφατα είδα έξω στο βουνό 6 σκυλιά Ιστρίας(σε διαφορετικές περιπτώσεις) και ειλικρινά εντυπωσιάστικα! Σε σημείο που εσκέφτικα ότι εν ο ιδανικός ιχνιλάτης για την Κύπρο, καταδούτε ιδιαίτερο άνοιγμα, ούτε γαυγίσματα, ουτε 1 ώρα ίωξη. Ήταν διαφορετικών ηλικιών αλλά όλα ήρταν Κύπρο σαν κουτάβια 2-3 μηνών απο Κροατία. Άρα ή θα διαφωνίσω μαζί σου ή είμαι τόσο τυχερός που έδωκα πάνω στα λίγα και καλά Ίστριαν της Κύπρου.[/quote]


ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΣΤΑ .
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΗΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΛΑΓΟ ΜΕ ΕΝΑ ΕΠΑΝΙΕΛ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ.....
ΦΙΛΙΚΑ
Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε σίγουρα είναι και τα γούστα αλλά εγώ δέν τα έκρινα με βάση τα γούστα μου (έν φερμέρουν :D ) αλλά με βάση το εργασιακό πρότυπο τους , απλά παρατήρησα ότι όντως τα συγκεκριμένα σκυλιά το τηρούσαν με καλά αποτελέσματα. Τωρά αν το εργασιακό πρότυπο αυτής της ράτσας δέν τεριάζει στον κυνηγό, στη κύπρο η οτιδήποτε άλλο, δέν φταίει η ράτσα ή τα σκυλιά!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από Rai »

ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΑΠΟ ΜΗΤΕΡΑ ΣΠΡΙΝΓΚΕΡ ΣΠΑΝΙΕΛ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΣΕΡΒΙΚΟ ΙΧΝΗΛΑΤΙ!ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ!ΤΙΜΗ 200 ΕΥΡΩ.ΤΗΛ 99941013.3 ΘΥΛΗΚΑ 3 ΑΡΣΕΝΙΚΑ

ΕΠΚΙΑΣΑ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑΝ ΚΑΙ ΕΠΝΑΣΑ........ ;)
ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ stelios--- ΑΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΤΑ..... :lol:
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
sotiris!129

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ξερεται την παριμια που λαλει, Tι κλαφουνιζει πανω στα βουνα?
οι σκυλοι του Rai :lol: !!!
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

istriano έγραψε:Μπορει οποιοσδηποτε να μου εξηγησει, γιατι καποιος να διαφημιζει τα σκυλια γεννητορες του ως τα μονα αψογα μορφολογικα αλλα και τα μονα που περασαν αγωνες ιχνηλασιες στο εξωτερικο, αλλα να μην εχουν πιστοποιητικο καθαροαιμιας του Κ.Ο.Κ και να μην εχουν περασει ποτε απο αγωνες μορφολογιας στην Κυπρο;
Πρέπει να έχουν πολλά κοπρόσσιλλους ρε istriano φαινεται τούτοι οι τύποι. Να μεν τους κάμνεις παρέαν γιατί ο νους τους εν πας το ψέμαν.
Βάλλουν σε κατακαλότζιερα να προβληματίζεσαι με έτσι πράματα.
:) ;) :lol:
istriano ®

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istriano ® »

Ρε καλως τον φιλο τον ιστριας!!!!!!!!!! Μεν φοασε λεβεντη μου τζιε δεν καμνω παρεα με κοπελια που εχουν κοπροσσιηλλους , ουτε με αυτους που ξαφνικα ανακαλυψαν χαρτια αγωνων (ποτζιηνα που πουλουν στο ιντερνετ) τζιε καμνουν πολυδιαφημιζομενες γεννες ;) καθε 6 μηνες,!!!!!!!! ;) ;) ;) Αυτοι οι τυποι φιλε ιστριας εννεν του συναφκιου μου :o :shock: :o :o .
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από pai »

istriano έγραψε:Ρε καλως τον φιλο τον ιστριας!!!!!!!!!! Μεν φοασε λεβεντη μου τζιε δεν καμνω παρεα με κοπελια που εχουν κοπροσσιηλλους , ουτε με αυτους που ξαφνικα ανακαλυψαν χαρτια αγωνων (ποτζιηνα που πουλουν στο ιντερνετ) τζιε καμνουν πολυδιαφημιζομενες γεννες ;) καθε 6 μηνες,!!!!!!!! ;) ;) ;) Αυτοι οι τυποι φιλε ιστριας εννεν του συναφκιου μου :o :shock: :o :o .
εεεε κατι γινετε δαμε η εν η ιδεα μου????? :geek: :geek:
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Χαρτια καθαροαιμιας και αγωνων πρακτικου κυνηγιου

Δημοσίευση από istrias »

istriano έγραψε:Ρε καλως τον φιλο τον ιστριας!!!!!!!!!! Μεν φοασε λεβεντη μου τζιε δεν καμνω παρεα με κοπελια που εχουν κοπροσσιηλλους , ουτε με αυτους που ξαφνικα ανακαλυψαν χαρτια αγωνων (ποτζιηνα που πουλουν στο ιντερνετ) τζιε καμνουν πολυδιαφημιζομενες γεννες ;) καθε 6 μηνες,!!!!!!!! ;) ;) ;) Αυτοι οι τυποι φιλε ιστριας εννεν του συναφκιου μου :o :shock: :o :o .
Προσωπικα δεν σε ξερω και δεν ξερω τα προβληματα που σε απασχολουν. Εσυ ξερεις με και προσφωνεις με τον συγκεκριμενο τροπο;
πάντως επειδη βλεπω κατηγοριες ανοικτα εμενα οτι ψευδουμε αν δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις οπως λες δωε μου το τηλεφωνο σου για να βρεθουμε ή να σου δωσω τα στοιχεια του σκυλου με τα ψευτικα χαρτια με την υποσχεση οτι θα το ψαξεις στο κεννελ κλαπ της Κροατιας και να ερθεις εδω να μας γραψεις αν ειναι ψευτικα ή οχι.
αν δεν φοβασαι στειλε μου και το τηλεφωνο σου να μιλησουμε να σου λυσω ολες τις αποριες κια προβληματισμους που εχεις. Ίνταλος τοι ειπες...........καθαρος ουρανος ποτζινες............. δεν φοβαται;
Γι αυτο φιλε πριν κατηγορεις να εισαι σιγουρος για κατι και μην νομιζεις οτι η οθονη του κομπιουτερ σου παρεχει ολη την ασφαλεια που χριαζεσαι για να μεινεις ανωνυμος. εχει χρονια που ο ανθρωπος πηγε στο φεγγαρι. Περιμενω λοιπον το τηλεφωνο σου για να λυθουν οι αποριες σου αν αφορουν αυτα που δηλωσα εγω διαφορετικα περιμενω απολογια σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος istrias την 05 Ιούλ 2012, 21:05, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”