καθαροαιμα vs ημιαιμα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από pai »

sotiris!129 έγραψε:διασταβροσεις γινονται απο 3ς διαφορετικους παραγοντες :
1)πχ εγω εχω ενα καλο σκυλι ιμιαιμο και δεν θελω και για συνεσθιματικους λογους και γιατι το σκυλι ειναι καλο να χασω τα "γαιματα" που ακουεις αρα αναγκαστικα βαλω το και καμει 1 γεννα ετσι οταν πεθανει να εχω απογονους του σκυλου μου!
2)απο λαθος δλδ ετρεχτικε μια σκυλα Α φιλης εγελασε μου και ο σκυλος Β φιλης εκαμε της την δουλεια...
3) για να ανακαλιπσουν την ταχινοπιτα που αυτο ειναι λαθος για μενα...

και γιατι καπιος να πιασει ενα τετειο ιμιαιμο:
1) εγεννησες η σκυλα του παρεα "ελα ρε ενα σιλουι"
2)ξερεις πως κυνηγουν τα σκυλια του παρεα παεις ζε πιανεις ζεσυ ενα (γιατι οπως και τα καθαροαιμα ετσι και τα ιμιαιμα...ζε ζινα αιμα εχουν μεσα τους οι πεζινα αμαν κυνηγουν καλα οι γονιοι εν να κυνηγουν καλα και τα μορα)
3)δεν εχουν ολοι την οικονομικη εφχερια να αγορασουν καθαροαιμο
4)αλλο να φαει φολα ο σκυλος που εγορασες 50 ευρο και αλλο ο σκυλος που εγορασες 2500 (συνεσθιματικα η απολια το ιδιο θα ειναι δυστιχος ομως)

φιλε σωτηρη τουτα που λες ειναι σεβαστα αλλα να σου πω
1)εχεις εν σκυλι ιμιαιο που ειναι καλο στο κυνηγι και να το βαλω ΔΕΝ γνωριζουμε ποιο κουταβι απο τη γεννα θα εχει τα κυνηγετικα ενστικα που εχουν οι γονεις (αν το εχει καποιο ) και γιατι οι περισσοτεροι δεν εχουν σκυλια ΗΜΙΑΙΜΑ αλλα μπικλοσεγκουτσογιουρας τζαι λεν ατε να του βαλω τζαι καμια φερμα να το κοπσω να μεν ανη πολλα τζαι να μου καμνει τζαι καμια φερμουα!πως αλιως να ανακαληφθη η ταχινοπιττα που λες και εσυ!
2)φιλε εγω που εχω καθαροαιμα(μπορει και για πολλους να ειναι λαθος η επιλογη μου αλλα οπως ξαναειπα ο καθενας κυνηγα οπως γουσταρει)αμαν εν να γυρισει ι σκυλα μου κλειδαμπαρονωτην μες το κλουβι να μεν μου ζευκαρωση αμαν εν το θελω εγω και τυχεα να γινει εχει και ενεσεις !
3)ουτε εγω ουτε πολλη φιλοι που βλεπουν το φορουμ σιουρα εννεν συγγενεις του ωναση αλλα για το τζινη ουλλοι θυσιαζαμε καποια χρηματα για το χομπι μας!τωρα σιγουρα καποιοι δεν δινουν χρηματα και περνουν σκυλια απο φιλους ποιος ειμαι εγω που θα τουσ πω οτι ειναι λαθος αλλα και το σκυλι να του βγει ωσ εκει το να αφησεις απογονους ειναι σαν να πεζεις λοττο! :)
παντα φιλικα!
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Omonoia99 »

LAGOS έγραψε:Κοπέλια παρακολουθώ την συζήτηση σας με ενδιαφέρον εδώ και μερικές μέρες και γενικά την 'αντιπαράθεση' που υφίστατατε για το συγκεκριμένο θέμα στο φόρουμ. Εγώ δεν έιμαι ούτε εκτροφέας, ούτε κυναγωγός ούτε τπτ. Είμαστε απλά μια παρέα απο 4 άτομα 25-30 χρόνων που συνεχίζουμε την παράδοση των πατεράδων και των παππούων μας. Επεράσαν αρκετοί σκύλλοι που τα χέρια μας και κανένας δεν ήταν καθαρόαιμος. Δεν θέλω να σας πώ νούμερα γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός της συζήτησης ούτε και θεωρώ οτι τα νούμερα είναι μέτρο σύγκρισης. Αλλά θεωρώ οτι τα σκυλιά μας αν και δεν είναι καθαρόαιμα είναι πολύ αξιόλογα και τα αποτελέσμα μας είναι πάρα πολύ καλά. Τα σκυλιά όμως είναι τουλάχιστον 3 φορές την βδομάδα στο βουνό και 2-3 μήνες πρίν το κυνήγι βγαίνουν έξω κάθε μέρα και κάποτε 2 φορές την μέρα. Αυτό που θέλω να πώ φίλοι μου είναι οτι αν έχει το κυνηγετικό ένστικτο ο σκύλλος και βγάινει έξω συχνά τότε θα γίνει τράτα είτε είναι καθαρόαιμος είτε όχι.
+1000 ;)
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου που ειμουν στρατο επιαμε ζε επιαμε ενα σκυλο που ενα καταφιγιο ζωων για να εχουμε παρεα...
ηταν μωρο 2-3 μηνον και ειμουν σε ενα φιλακιο της Λευκοσιας, τον Αρωνα οσοι ξερουν που ειναι μπορουν να καταλαβουν πως κατελιξε ο σκυλος! 7 μερες την εβδομαδα ο σκυλος εζουσε μαζι με τους λαους-περτιζια-φραγκολινες εγινε τρατα!!!
εμιλουσαμε του ζε αλλο λιο να μας απαντα, μες το φιλακιο επιδη ειχε και στρατιοτες που δεν ηταν τοσο φιλοζωοι και ενεκατσιουσαν αφιναμεν τον να μπενει αλλα σε συνκεκριμενη γονια... εφοναζες του στα 4 σου επιενε ζε εκαθετου στην γονια με τα 4 κεραμικα που εδικεουταν και πολλα αλλα σε θεματα ιπακοης!
λαους περτιζια φραγκολινες δεν επιραζε αν δεν τον επερναμε εμεις γιρο..ο σκυλος εφκαλε αζινες στους 8 μηνες ζωης του!
στο τελος εγινε μια μαλακια σε ενα φιλακιο της παφου εκαπσαν ενα σκυλο oi μαλακες και τον εβγαλαν video
μαθεφτικε στο ΓΕΕΦ και ηρτε διαταγη να μαζεφτουν ολοι οι σκυλοι και να παν σε κτηνιατρους να θανατοθουν!
ευτιχος ο ΕΠΥ μας που ηρτε να πιασει το σκυλο για εφθανασια ελιπηθικε μας και επιρε το σκυλο πουκατω που το φιλακιο εδισεν τον πανω σε ενα πεφκο και ειρτεν η φιλη ενος στρατιοτη και επιασεν τον... τωρα εγινε pet του σαλονιου!

ο σκυλος τουτους ηταν μπασταρτος αλλα επιδη ειχε την σωστη εκπεδεφση 24/24ωρο 7/7 μερες εγινε ξεφτερι
αν ηταν καθαροαιμο παλε ξεφτερη θα ηταν...
αν δεν ειμαστουν 2 κυνηγι πας το φιλακιο ουτε στρουφο δεν θα εφκαλε 200 χρονια να τον ειχαν ζιπανο!
γιαυτο φιλε pai σιγουρα ενα καθαροαιμο σκυλι ειναι ορεο γιατι εξοτερικα ξερεις πως θα σου φκει σιγουρα ΕΞΟΤΕΡΙΚΑ!!!
κυνηγετικα οσο καθαροαιμο και να ειναι παλε λοτο παιζεις!
αλλα αμαν το εχει ο σκυλος ειτε καθαροαιμος ειτε μπασταρτος αμαν τον εκπαιδευσης σωστα παλε αζινες εν να φκαλει!
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Υ.Σ...
ο σκυλος οπως ειπα ηταν που καταφιγιο αρα καταλαβεναιτε ουτε τη ρατσες ειχε μεσα δεν εξεραμε! μπορει να ειχε 15 διασταβροσεις πανω του! γιαυτο μην λετε για λοτο ...οσο λοτο εχει να ενα καθαροαιμο τοσο και το ιμιαιμο!
αμαν οι γονεις εν καλοι τοτε εχεις μεγαλο ποσοστο να εν καλα και τα σκυλακια! τη τα καθαροαιμα πιανουν τα γαιματα ζε τα ιμιαιμα πιανουν το φτιμα??? :D
beagle + pointer ζε ετσι παπαριες για να στεκει πιο κοντα ζε να ιχνηλατα + να φερμαρι ζεμενα φακουν μου μεσα στον εγκεφαλο!
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Giorgoscy »

sotiris!129 έγραψε: ο σκυλος τουτους ηταν μπασταρτος αλλα επιδη ειχε την σωστη εκπεδεφση 24/24ωρο 7/7 μερες εγινε ξεφτερι
αν ηταν καθαροαιμο παλε ξεφτερη θα ηταν...
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΞΥΛΟΝ ΑΠΕΛΕΚΗΤΟ

ολοι συμφωνουμε σε αυτο.Οποτα οι αποψεις σχετικα με το οτι τα κουταβια απο γονεις πρωταθλητες ειναι υπερτιμημενα, οι αγωνες εν για τους εκπαιδευτες κτλ κτλ κατ εμενα ειναι κουβεντες του καφενε.Αφου ενας ημιαιμος με εκπαιδευση μπορει να γινει τρατα οπως λεν καποιοι φιλοι γιατι να μην μπορει ενας καθαροαιμος ?
εστω οτι καποιος εδωσεν καποια λεφτα να πιασει 2 καθαροαιμους σε καποια φαση, αν το επιδιωξει βεβαιος μπορει να καμει καποιαν αποσβεση.
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από pai »

sotiris!129 έγραψε:Υ.Σ...
ο σκυλος οπως ειπα ηταν που καταφιγιο αρα καταλαβεναιτε ουτε τη ρατσες ειχε μεσα δεν εξεραμε! μπορει να ειχε 15 διασταβροσεις πανω του! γιαυτο μην λετε για λοτο ...οσο λοτο εχει να ενα καθαροαιμο τοσο και το ιμιαιμο!
αμαν οι γονεις εν καλοι τοτε εχεις μεγαλο ποσοστο να εν καλα και τα σκυλακια! τη τα καθαροαιμα πιανουν τα γαιματα ζε τα ιμιαιμα πιανουν το φτιμα??? :D
beagle + pointer ζε ετσι παπαριες για να στεκει πιο κοντα ζε να ιχνηλατα + να φερμαρι ζεμενα φακουν μου μεσα στον εγκεφαλο!
φιλε σωτηριε με ολο το θαρρος οταν λεμε ΕΠΙΛΕΧΤΙΚΗ ΕΚΤΡΟΦΗ ενοουμε οτι απο ενα ζευγαρομα 2 σκυλων τα κουταβια ειναι δοκιμασμενα απο προηγουμενες γεννες(και το τονιζω προηγουμενες 2 και 3 γεννες τουλαχιστων)και εχουν αν οχι 100%επιτυχια τουλαχιστων ενα 90% και αν οχι να βγαινουν καλητερα απο τουσ γεννητορες τους τουλαχιστων να ειναι ισαξια!τωρα το θεμα εκπαιδευσεις αν ειναι να παρεις ενα σκυλι ανεξαρτητου καθαροαιμου η μη αν ειναι να μην το εκπεδευσεις καλα καλητερα να μην το παρεις ποτε!!
sotiris!129

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Giorgoscy έγραψε:
sotiris!129 έγραψε: ο σκυλος τουτους ηταν μπασταρτος αλλα επιδη ειχε την σωστη εκπεδεφση 24/24ωρο 7/7 μερες εγινε ξεφτερι
αν ηταν καθαροαιμο παλε ξεφτερη θα ηταν...
Αφου ενας ημιαιμος με εκπαιδευση μπορει να γινει τρατα οπως λεν καποιοι φιλοι γιατι να μην μπορει ενας καθαροαιμος ?
σιγουρα μπορει και ο καθαροαιμος αυτο λεμε!
δεν ειμαι κατα τον καθαροαιμον
αντιθετος επιδη ειμαι πουλλαρις μολις τελειοσω τες σπουδες μου 1-2 brack θα τους πιασω σιγουρα...και σιγουροτατα θα τους φερω μαζι μου που το εξοτερικο γιατι που δαμεσα εν εχει περιπτοση να δοσω τοσα λεφτα στουν κυπριους εκπαιδευτες που νομιζουν οτι εχουν σκυλους!
δεν ειμαι υπερ της διασταβροσης ομως δεν μιονω τα ιμιαιμα γιατι ετυχε να περασουν 2 στα χερια μου 1 στο στρατο και 1 τωρα και με τα λιγα πραγματα που ηξερα και την βοηθεια γνοστον και φιλον μετα απο ατελειοτες ωρες στο βουνο καταφερα να τα κανω αξιολογα σκυλια και να μπορουν να σταθουν μπροστα που οπιοδιποτε καθαροαιμο χωρις να ντρεπονται και πολλα απο αυτα να τα βαλουν χαμε θεμας και ειμαι υπερευχαριστιμενος γιαυτο! παρολα αυτα παντα θαυμαζα τη φερμα του brack και παντα στο κυνηγι του περτικου χερομουν 2πλα στο χτιπημα μιας φραγκολινας η μιας μπεκατσας και ο ιμιαιμος ιχνηλατης που εχω οσο καλος και να ειναι στην ιχνηλασια δεν ειναι το καταλιλο σκυλι για τα 2 αυτα θηραματα!
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΡΕ ΠΑΙΔΚΙΑ ΟΥΛΟΙ ΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΙ ΕΝ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΤΑΡΤΩΝ ΠΟΥ ΕΒΚΗΚΑΝ. ΤΟΤΟ ΛΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΜΠΑΣΤΑΡΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΚΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΤΑΡΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΚΑΛΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ. ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΥΣ ΤΟ ΄΄ΜΟΝΟ ΄΄ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕ ΦΥΛΗ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΔΚΙΑΛΕΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΑΤΣΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΜΝΕΙ. ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ. ΟΧΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΟΥΡΑ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από miky55 »

ΡΕ ΠΑΙΔΚΙΑ ΝΑ ΧΑΡΗΤΕ ΜΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΗ.ΠΟΘΕΝ ΟΣΤΑ ΠΟΘΕΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ (ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΑΣ) ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗΣ ΜΠΑΣΤΑΡΤΩΝ. :o :o :lol:ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΤΑΡΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΦΕΡΜΑΡΜΑΡΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΣΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΓΑΛΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ .ΤΑ ΑΛΛΑ;ΞΑΠΩΛΑΣΤΑ ΜΕΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ;ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣΕ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΦΕΡΜΑΣ ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΧΕΙ ΒΙΣΛΑ ΝΤΡΑΤΧΑΑΡ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΙΤΑΛΙΚΟ ΜΠΡΑΚ Κ.Α ΦΤΑΝΗ ΤΑ ΔΟΥΛΕΨΗΣ ΣΩΣΤΑ.
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: καθαροαιμα vs ημιαιμα

Δημοσίευση από Giorgoscy »

miky55 έγραψε:ΡΕ ΠΑΙΔΚΙΑ ΝΑ ΧΑΡΗΤΕ ΜΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΗ.ΠΟΘΕΝ ΟΣΤΑ ΠΟΘΕΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ (ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΑΣ) ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗΣ ΜΠΑΣΤΑΡΤΩΝ. :o :o :lol:ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΑΣΤΑΡΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΦΕΡΜΑΡΜΑΡΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΙΧΝΗΛΑΤΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΣΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΓΑΛΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ .ΤΑ ΑΛΛΑ;ΞΑΠΩΛΑΣΤΑ ΜΕΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ;ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣΕ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΦΕΡΜΑΣ ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΧΕΙ ΒΙΣΛΑ ΝΤΡΑΤΧΑΑΡ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΙΤΑΛΙΚΟ ΜΠΡΑΚ Κ.Α ΦΤΑΝΗ ΤΑ ΔΟΥΛΕΨΗΣ ΣΩΣΤΑ.
+1
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ”