ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

ninos έγραψε:
Anthimos έγραψε:
ninos έγραψε:Εχει ανθρωπους που συναρπαζονται ενω κυνηγουν μπεκατσες να πιανουν και κανενα λαγο μεσα μεσα...ετσι δειχνει στο βιντεο παντως!

Το βιντεο εν στην Ελλαδα και η μπεκατσα κυνηγιεται στα βορεια την ιδια περιοδο που επιτρεπεται και ο λαγός!
Τωρα εκαθησιχασες με ρε φιλε...θα μεινω ανενοιας
Οχι ρε τουτοι εν καλυτεροι ο μικρος http://www.youtube.com/watch?v=OH5HZUaV ... re=related
και ο μεγαλος http://www.youtube.com/watch?v=CgM8donk ... ixVm_oyPFp λαθροθηρας που υποστηριζεις
Τουλαχιστον οι αλλοι επαιξαν και λαγο και μπεκατσα νομιμα στην περιοδο κυνηγιου
Καπου εχει μια μικρη διαφορα αν εκαταλαβες δηλαδη
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από ninos »

Αρεσκει μου που παιζεται πελλο! Το βιντεο εβαλα το διοτι την ιδια σκηνη την φανταζομαι τον γεναρη στην κυπρο εκτος και αν εσυ μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι εν προκειται να γινει ετσι πραμα. Καποιος ειπε οτι οι μπεκατσες δεν συμβιωνουν με τους λαγους διοτι μενουν σε υγρους τοπους και οτι αμαν κυνηγας πουλια εν δυσκολο να σου εβρει λαο οι σκυλοι...παντως οι παρεες επαιξαν 3 σαν ετζυνηουσαν μπεκατσες.
Οσο για τα βιντεο που μας εδειξες φιλε πετρο δεν διαφερεις και πολυ απο αυτους διοτι και εσυ παρανομισες τελευταια (αιχμαλωσια αγριου θηραματος)
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Νινο εχεις δικαιωμα να υποστηριζεις τις θεσεις σου αλλα αφου ξερεις τι εγινικε με το λαουι και οτι το εσωσε ο Πετρος (χωρις να γνωριζω τον Πετρο) γιατι το συνεχιζεις? Βρες αλλα επιχειρηματα! Τι ηθελες να το σκοτωσει για να μεν παρανομησει οπως λες?

Οκ να καταργηθουν ουλλα τζιηκλες και φασσες και ορτυκια τρυγονια οπως επισης και εκπαιδευτικα ολοχρονα τζιαι να πηενουμε να κυνηγουμε νιοβρη-δεκεβρη μονο λαγο τζιαι κανει! Ετσι δεν καμνουμε ζημια του λαγου τζιαι θα γεμωσουν οι τοποι!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

ninos έγραψε:Αρεσκει μου που παιζεται πελλο! Το βιντεο εβαλα το διοτι την ιδια σκηνη την φανταζομαι τον γεναρη στην κυπρο εκτος και αν εσυ μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι εν προκειται να γινει ετσι πραμα. Καποιος ειπε οτι οι μπεκατσες δεν συμβιωνουν με τους λαγους διοτι μενουν σε υγρους τοπους και οτι αμαν κυνηγας πουλια εν δυσκολο να σου εβρει λαο οι σκυλοι...παντως οι παρεες επαιξαν 3 σαν ετζυνηουσαν μπεκατσες.
Οσο για τα βιντεο που μας εδειξες φιλε πετρο δεν διαφερεις και πολυ απο αυτους διοτι και εσυ παρανομισες τελευταια (αιχμαλωσια αγριου θηραματος)
περιμενε ρε φιλε για εγω ειμαι που τους μικρους λαθροθηρες και δεν καμνω ζημια τωρα ειμαι παρανομος????
Και ετσι πληροφοριακα το λαουι παει οχι ομως στο κλουβι η στο τηγανι αλλα στο βουνο
Αλλο πραγμα η αιχμαλωσια και αλλο να απελευθερωσεις κατι που εσωσες μετα απο βεβαιο θανατο κανε αυτο το πραγμα και εσυ και ας σε πει παρανομο οποιος θελει εγω θα ειμαι μαζι σου θα σε υποστηριξω
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

ninos έγραψε:Αρεσκει μου που παιζεται πελλο! Το βιντεο εβαλα το διοτι την ιδια σκηνη την φανταζομαι τον γεναρη στην κυπρο εκτος και αν εσυ μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι εν προκειται να γινει ετσι πραμα. Καποιος ειπε οτι οι μπεκατσες δεν συμβιωνουν με τους λαγους διοτι μενουν σε υγρους τοπους και οτι αμαν κυνηγας πουλια εν δυσκολο να σου εβρει λαο οι σκυλοι...παντως οι παρεες επαιξαν 3 σαν ετζυνηουσαν μπεκατσες.
Οσο για τα βιντεο που μας εδειξες φιλε πετρο δεν διαφερεις και πολυ απο αυτους διοτι και εσυ παρανομισες τελευταια (αιχμαλωσια αγριου θηραματος)

Καλααν ρε!! Στις τζικλες εν σου ετυχεν να σηκωσεις η να ρεξει πουπανω σου περτικος? Εσυ παιζεις τους? Εννεν το ιδιο με τον λαο? Αν τον παιζω δηλαδη τι θα καταλαβω.?
Το Λαγουδακι φιλε στα δικα σου χερια με τα μυαλα που κουβαλας θα το εταιζες τους σκυλλους για να λιγκρεψουν μισh. Τουλαχιστο ο Πετρος και ο πατερας του το εσωσαν και δεσμευτηκαν να το απελευθερωσουν !!
Εκατηντησες το πνευμα της αντιλογιας , Η μονη ξεκαθαρη αποψη που διατυπωσες ειναι πόσο υπερ της παρανομιας εισαι φτανει να ειναι με ματσουκα και με αυτοκινητο . Εσυ καταδικαζεις μονο τα φλοπερ τα μαγκνουμ και τη λαθροθηρια για εμποριο μιshi μου. Τα αλλα επιτρεπουνται και δημιουργησες το δικο σου κωδικα δεοντολογιας και επειδη σου ειπαμεν εν λαθος που σκεφτεσαι το ενα ξινιζει σου τζαι τ αλλο βρωμει σου.
Αν εχεις αποψη , τεκμηριωμενα γραψε την και μην στελλεις παραδειγματα , εγω λαλω οτι οι μπεκατσαδες θα ειναι ακομα ενας παραγοντας για να μειωθει η παρανομια με τις ματσουκες και τους σιηλλους!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από ninos »

Φιλε μου εγω ετεκμεριωσα με το βιντεο οτι μπορουν να επηρεαστουν οι λαγοι ενω κυνηγας μπεκατσα με μπεκατσοσκυλα. Εσυ πρεπει να τεκμηριωσεις αυτο που λες περι μειωσεις σκυλων και ματσουκας!
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

Ετον ακομα 1 μικρο λαθροθηρα
http://www.youtube.com/watch?v=Da9GxVFbBAE
οτι εκαμε τουτος εκαμα το τζιε εγω αλλα........ΓΙΟΚ :?
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από ninos »

27.-(1) Ο προϊστάµενος, µε την έγκριση του υπουργού, µε διάταγµα που
δηµοσιεύεται στην Επίσηµη Εφηµερίδα της ∆ηµοκρατίας:


(α) καθορίζει τον ανώτατο αριθµό θηραµάτων τα οποία σε
οποιαδήποτε µέρα µπορούν να θηρεύονται και κατέχονται από
κατόχους άδειας κυνηγιού⋅

(β) απαγορεύει κατά τη διάρκεια οποιασδήποτε περιόδου τον
πυροβολισµό, τη θανάτωση, την καταδίωξη, τη σύλληψη, την
κατοχή
ή την πώληση οποιουδήποτε θηράµατος για τέτοια
περίοδο, η οποία καθορίζεται στο διάταγµα





(3) Πρόσωπο το οποίο παραβαίνει τις διατάξεις διατάγµατος που
εκδίδεται δυνάµει των παραγράφων (β)
, (δ) και (ε) του εδαφίου (1) είναι
ένοχο αδικήµατος
.

28.-(1) Τηρουµένων των διατάξεων του άρθρου 18, κανένα πρόσωπο
δεν πυροβολεί, φονεύει, συλλαµβάνει, κατέχει ή καταδιώκει είδος
κοινοτικού ενδιαφέροντος ή κατέχει µέρος φονευµένου είδους κοινοτικού
ενδιαφέροντος, εκτός αν είναι κάτοχος ειδικής άδειας, που εκδίδεται από
τον υπουργό µετά από γραπτή γνωµοδότηση της Επιστηµονικής
Επιτροπής και µε τέτοιους όρους, τους οποίους ο υπουργός επιβάλλει
στην ειδική άδεια.


Φιλε πετρο λυπαμαι αλλα εισαι ενοχος αδικηματος!!!
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

ΟΥ γ...το εν το ηξερα :? :?
ΕΣΥ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΘΑΝΑΤΩΣΗ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 27(1)-β 27(3) και 28(1) ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ και πες μου εσυ που τσιλας κανενα λαο με το αυτοκινητο μεσα μεσα η πιανεις λαο με τη βερκα στα εκπεδευτικα τι εισαι εσυ εαν εγω ειμαι ενοχος αδικηματος??????????
ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ?????????????
ΦΙΛΟΖΩΟΣ ???????????????
ΟΧΙ ΗΒΡΑΤΟ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΣΑΙ
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

Μα παεις καλα ρε παρεα???
Τζιε καρτερας να παμε μπροστα???
Αμα σε καθε περιοχη εχει 1 σαν εσενα δεν θα δουμε κανενας μας ασπρη μερα
Και για κατι ατομα σαν εσενα ειναι που ολοι στερουντε διαφορα στο κυνηγι οπως και το κυνηγι μπεκατσας με τα σκυλια τους κατα την κυνηγετικη περιοδο
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”