ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Laurona »

Αντρικο επιτρεψε μου να μιλησω με ονοματα

Συγχαρητηρια στον Χρισταρα.μΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

Ο Χριστος ο Ανθιμος εσυ ο Πανικος και καποιοι αλλοι φιλοι, που κανετε αυτο που ειπες πιο πανω εχετε τον σεβασμο μου για τα σκυλια σας γιατι αυτο που περιεγραψες πιο πανω ειναι αυτο που εβγαλε η γλωσσα μου μαλια οτι πρεπει να κυριαρχει στα αγωνοσκυλα και να ειναι ο λογος που αυτα αγωνιζονται και τρεχουν στους αγωνες.

ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ που ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ και απο αυτα επιλεγονται οι γεννητορες.

Δυστυχως φιλε αποτελειται πολυ μικρο ποσοστο αναμεσα στα ατομα της αγωνιστικης κυνοφιλιας.

Αυτο ακριβως που περιεγραψες κανει εναν σκυλο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.

Εχω δυστυχως παρεξηγηθει προσπαθοντας πολλες φορες να διατυπωσω αυτο που μολις ειπες, σε ατομα της αγωνιστικης κυνοφιλιας.

Τα θερμα μου συγχαρητηρια ΞΑΝΑ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
andreas78

Re: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Δεν ειναι μικρό ποσοστό Χρύσανθε μου, είναι η πλειοψηφία.
Όλα σχεδόν τα αγωνόσκυλα εντάσσονται στα αγωνιστικά τεραίν αφού πρώτα "δαγκώσουν" θηράματα, απλά εκείνα θα επιστρέψουν πίσω με την λήξη της καριέρας τους, σε αντίθεση με τα κυπριακά δεδομένα που αυτά τα σκυλιά συνδιάζουν και τα δύο, παραδείγματα υπάρχουν πολλά και απο επαγγελματίες αλλά και απο "κοινούς θνητους" συνάδελφους κυνηγούς.
Ο Maximus προέρχεται αποκλειστικά απο αγωνομάχους μεγάλης έρευνας, η μάνα του Eliza de Montale Ragone ηταν για αρκετά χρόνια σταθερή συμμετοχή με την Εθνική Κύπρου στα Ευρωπαικά τεραίν και μάλιστα με αρκετες βαθμολογίες και αποκορύφωμα την διαικδίκηση του Ευρωπαικού Πρωταθλήματος μεταξύ της ιδίας έχοντας ώς αντίπαλη την αδελφή της, την Emilia de Montale Ragone....!!!!!!! η οποία Emilia και το πήρε, μάλιστα στέφθηκε, Κυπελούχος Ευρώπης 2008 - Πρωταθλήτρια Ευρώπης 2009 - Αναπληρώτρια Πρωταθλήτρια Ευρώπης 2010.
Ο πατέρας του και εκείνος αγωνομάχος μεγάλης έρευνας και οι γονείς αυτου το ίδιο..!!!!
Απλά για να έχουμε μια πηγή σκέψης..!!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Laurona »

Αντρεα μου μιλουσα αποκλειστικά για εντος κυπρου.......ανοιξε τα ματια σου κ σε αλλους ομιλους..περαν του KOAD....κ πες μου ξανα ....είναι η πλειοψηφια?

Ο ομιλος αγγλικών δεικτών εχει για μενα βγει εκτος

Ειδικά αρσενικα ξερω ενα σωρο που πηγαν κυνηγι ελάχιστες φορες......κέρδισαν αγονες κ διακρίσεις αρκετοι εκ των οποιον σε στημενο......κ τα εχουν μονο για....επιβασεις.
Τιποτε άλλο.

Ξερω τρεις επαρχίες με σκυλιά. ...θησαυρόφιλάκια
.
Δεν σας εδωσα τυχαία τα συγχαρητήρια μου.
Στην Κυπρο ειμαστε ενα καθεστώς κυνολογικο από μονοι μας.

Αν νομιζεις οτι αυτο που κανεις εσύ κ τα παιδια που ειπα πριν το κάνουν ολοι εισαι πολυ μετριοφρων
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Ενα ωραιο βιντεο απο τους "κλασσικους αγωνες" Ποιντερ σεττερ στην Ιταλια
Οι αγωνες διεξαγονται στο Κάμπο φελιτσε που ειναι μια πιστα που παραχωρηθηκε απο το κρατος για την διοργανωση των αγωνων αυτων.

Οι αγωνες διεξαγονται σε στημενο θηραμα ( Ιταλικο ορτυκι) το οποιο τοποθετουν απο νωρις οι κριτες συν απελευθερωμενα ορτυκια του παρελθοντος

Ειναι ενα δειγμα για το που βρισκονται στην Ευρωπη οσον αφορα τα κυνηγετικά σκυλια
Αντιστοιχοι αγωνες στο βουνο γινονται σε μια περιοχη στις Αλπεις που ονομαζεται Σαλαντινι Πιλάστρι

Οσοι αγαπατε τα σκυλια απολαυστε


.
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
andreas78

Re: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Όσο για το βίντεο, τα σχόλια είναι περιττά.
ΑΨΟΓΟ...ΑΨΟΓΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ....ΑΨΟΓΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ”