ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από marios10 »

Ποια περιοδο κυνηγαμε την παπια παιδια?? :)
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από cyprohunter »

Ναι έσιεις δίκαιο! Αλλά εμένα εν με κόφτει να δω παπάκια όσο τα περτικούθκια. Εν θα με συγκινήσουν τόσο ως Αναστάση, εν κάτι σαν γούστα που λαλούμεν ρε φίλε. Καταλαμβαίνεις;! :| :roll: :)
Φιλικά,
Αναστάσης
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από mikros »

Σαββατο ειδα σε ενα χωραφι στην επαρχια Λαρνακας 2-3 χηνες να καθοντε...νομιζω σε τρυφιλλι,παντος ηταν κατι που ειχε νερο
Την ιδια νυκτα ειδα να μπενει ενα κοπαδι μαλλον χηνες λογο μεγεθους γυρω στα 15-30 πουλια και οχι ιδιετερα σε μεγαλο υψος οπως βλεπω τις παπιες,εκτος και αν ηταν μεγαλες παπιες σε κοντινη αποσταση
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
beretta686-special
Full Member
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 02 Οκτ 2013, 09:11

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από beretta686-special »

επερνούσα από αλυκή σήμερα αριστερά μου εκεί που εν το παλίο αεροδρόμιο αρκετές πάπιες...(έτσι μου εφάνηκαν :? ) (στο μικρό κομμάτι της αλυκής)
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από skimis »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ!!!

ΕΨΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 10 ΕΙΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΞΩ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΩΣΠΟΥ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΗΧΟΙ ΠΟΥΛΙΩΝ!!! ΕΠΙ 40 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΠΟ ΛΑΡΝΑΚΑ ΠΡΟΣ ΚΑΒΟ ΓΚΡΕΚΟ!! Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 55ΑΡΗΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΠΙΕΣ Η ΧΗΝΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΦΤΑΣΕΝ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΤΕΣ ΕΚΗΝΗΓΟΥΣΑΝ ΜΕΣ ΤΑ ΧΩΡΑΦΚΙΑ ΣΤΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΑΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΟΛΛΗΣ ΒΡΟΧΗΣ ΠΟΥ ΕΚΑΜΝΕΣ ΤΖΙΑΙ ΕΧΤΥΠΗΣΕΝ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΠΡΑΣΙΝΟΚΕΦΑΛΙ ΠΑΠΙΑ!!! ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ?? ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΘΟΔΟ ΤΖΙΚΛΩΝ ΣΤΟ ΝΗΣΙ?? ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΑΔΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΙΟ ΚΑΛΑ!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από Anthimos »

Λεβεντη εν τζαι υπάρχει περιπτωση να υπαρχει συχγιση με γερανους ?? επειδη απο την Κυριακη ειδα και ακουσα σε παρα πολλες περιοχες γερανους :?:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από skimis »

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ.ΑΝΘΗΜΕ...ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΥΤΕ ΧΗΝΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΑΠΙΕΣ!!! ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ...Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ....ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΑΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟΣ Ο ΗΧΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΚΡΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΙΣΑ ΑΝ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟΥΝΤΕΣ ΜΕΡΕΣ!!
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από andreas78 »

Γενικά, παρυδάτινα πουλιά, πάπιες κυρίως, μπαίνουν στην Κύπρο σε μεμονομένα σημεία και μικρούς αριθμούς, απο τα τέλη του Αυγούστου, έχω δεί περάσματα αρκετές φορές. Τώρα ξεκινά η αποδημία τους σε μεγαλήτερους αριθμους και σιγά- σιγά αυξάνεται.
Οι τσίκλες, νομίζω κατα τα τέλη του Οκτώμβρη, απο τις 24/10 και μετά κάνουν ένα πολύ γερό μπάσιμο.
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από skimis »

andreas78 έγραψε:Γενικά, παρυδάτινα πουλιά, πάπιες κυρίως, μπαίνουν στην Κύπρο σε μεμονομένα σημεία και μικρούς αριθμούς, απο τα τέλη του Αυγούστου, έχω δεί περάσματα αρκετές φορές. Τώρα ξεκινά η αποδημία τους σε μεγαλήτερους αριθμους και σιγά- σιγά αυξάνεται.
Οι τσίκλες, νομίζω κατα τα τέλη του Οκτώμβρη, απο τις 24/10 και μετά κάνουν ένα πολύ γερό μπάσιμο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΑΝΔΡΕΑ!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΛΟΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΔΗΜΙΕΣ ΤΖΙΚΛΑΣ!!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ.......ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Δημοσίευση από GRIGORIS »

Μήπως ξέρει κανείς μερακλής συνάδερφος καμιά επιτρεπόμενη περιοχή που πιάνει της πάπιες? ???
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΠΑΠΙΑΣ”