Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από Anthimos »

ninos έγραψε:Εκτος απο τα εκπαιδευτικα να απαγορευτει η τζικλα και η φασσα διοτι σκοτωνονται πολλοι λαγοι!

Ρε παρεα αμα παν κατι ανεγκεφαλοι οπως τουτους στο βιντεακι εν φυσικο να σκοτωνονται πολλοι λαοι.....κατα που συγκοφκω τζαι εσενα αν σου πετακτει κανενας αντινασσεις του την!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από GiorgosT »

Anthimos έγραψε:
ninos έγραψε:Εκτος απο τα εκπαιδευτικα να απαγορευτει η τζικλα και η φασσα διοτι σκοτωνονται πολλοι λαγοι!

Ρε παρεα αμα παν κατι ανεγκεφαλοι οπως τουτους στο βιντεακι εν φυσικο να σκοτωνονται πολλοι λαοι.....κατα που συγκοφκω τζαι εσενα αν σου πετακτει κανενας αντινασσεις του την!!!
Νομιζω οτι και να πουμε το σαλιο μας καταλιουμε.
ο καθε τρελλος με την τρελλα του και αυτος με την ουμπρελλα του.
κανει!!!
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
sotiris!129

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kypros έγραψε:
Επισης τεραστια ζημια γινεται απο τους κυνηγους στη νεκρη περιοδο οταν συναντουν λαγους ενω ειναι σε κυνηγι αλλου θηραματος. Πιστευω οτι 6 στους 10 κυνηγους στο κυνηγι τσιχλας η φασσας θα κτυπησουν το λαγο που θα εμφανιστει μπροστα τους. Και αυτο ειναι τραγικο...

.
φιλε Κυπρο αυτο οφιλεται στο οτι στες 50 εξωρμισεις που εχουμε για φασα-λαγο και τσιχλα μακαρι να συναντισης 1 φορα θηρα μεσα στο δρομο! ΔΛΔ 1-2% πι8ανοτιτες να εβρεις θηρα μπροστα σου! αν ομως οι πυθανοτιτες ηταν 50% η ακομα και 40% να σου πω εγω ποσοι ηταν να τον παιξουν!

φιλε νινο ειναι απολιτος φισιολογικο και πολλες φορες αναποφεκτο το να πιασει ο σκυλος 1 λαγο!
αυτο ειναι παρανομια στο τροπο που γινεται, δηλαδη ΑΝ το επιδιοξεςη οχι! ο Θηροφιλακας ομως δεν μπορει να το γνωριζει αυτο γιατι πολι απλα δεν ηταν μπροστα για να δει την ολη φαση!

ειμαστε 50 000 κυνηγοι αν τσιλουσαμε ολοι εστο και για 1 φορα λαγο ετσι για να δουμε ζε να πουμε εεε εν μιδαμινεο το εγκλιμα που εκαμαμε μονομιας εχαθικαν 50 000 λαοι! !!! ΑΝ παιξουμε και που 1 τον καιρο της ζικλας επιαν αλλο 50 000 βαλε ζε 20-30 000 λαοι που πιανουντε καταλαθος που σκυλους στα εκπαιδευτικα!!!βαλε ζε 75-80 000 που παιζουνται νομιμα και αλλοι απο τους "εργαζομενους λαθροθηρες" εν να μεν εχουμε ουτε κουνελι για δειγμα!!!
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από ninos »

Anthimos έγραψε:
ninos έγραψε:Εκτος απο τα εκπαιδευτικα να απαγορευτει η τζικλα και η φασσα διοτι σκοτωνονται πολλοι λαγοι!

Ρε παρεα αμα παν κατι ανεγκεφαλοι οπως τουτους στο βιντεακι εν φυσικο να σκοτωνονται πολλοι λαοι.....κατα που συγκοφκω τζαι εσενα αν σου πετακτει κανενας αντινασσεις του την!!!
Φιλε μου δεν ξερω πως θα αντιδρασω διοτι δεν μου πεταχτηκε παντως αν τον τσιλησει ο σκυλος μου σιγουρα θα χαρω ειδικα αν ειναι νεαρος ο σκυλος! Παντως αν κανουν ζημια τα εκπαιδευτικα στο ενδημικο και πρεπει να σταματησουν τοτε θα πρεπει να σταματησουν και το κυνηγι της τζικλας και της φασσας
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από HUNTER »

ninos έγραψε:
Anthimos έγραψε:
ninos έγραψε:Εκτος απο τα εκπαιδευτικα να απαγορευτει η τζικλα και η φασσα διοτι σκοτωνονται πολλοι λαγοι!

Ρε παρεα αμα παν κατι ανεγκεφαλοι οπως τουτους στο βιντεακι εν φυσικο να σκοτωνονται πολλοι λαοι.....κατα που συγκοφκω τζαι εσενα αν σου πετακτει κανενας αντινασσεις του την!!!
Φιλε μου δεν ξερω πως θα αντιδρασω διοτι δεν μου πεταχτηκε παντως αν τον τσιλησει ο σκυλος μου σιγουρα θα χαρω ειδικα αν ειναι νεαρος ο σκυλος! Παντως αν κανουν ζημια τα εκπαιδευτικα στο ενδημικο και πρεπει να σταματησουν τοτε θα πρεπει να σταματησουν και το κυνηγι της τζικλας και της φασσας[/quote




εν πελλαρες που λαλης. εχασες το νοημα τσε το παιχνιδι προ πολλου.
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από ninos »

Καλα ρε κοπελια αφου οτι επηρεαζει αρνητικα το ενδημικο πρεπει να απαγορευτει οπως τα εκπαιδευτικα πρεπει να σταματησει και το κυνηγι της τζικλας...η μηπως οι τζικλαριες εν καμνουν ζημια στο ενδημικο?
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από marinos.a »

εγω αμα πάω στες τσίκλες εν καμνω ζημιά στο ενδημικό, εσυ καμνεις?
Ποιοι εν οι τζικλαριες?
Si vis pacem, para bellum
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από nature »

Μαρίνο μου sorry που εν να σου το πώ αλλά "σύρνεις αυκά πας τον τοίχο". Τι να κάνουμε Cyprus 2012....
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από marinos.a »

έχει μια ζωή που το καμνω φίλε... 8-)

...ενα να επηρεάσω και η αποστολή μου επέτυχε
Si vis pacem, para bellum
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από mikros »

Ρε Παιδια εφκικατε ΛΙΟ που το θεμα...το θεμα μας ειναι οι "αγριο"γατες και οι επιπτωσεις τους!!!

Δαμε εν θα λυσετε το προβλημα ουτε εν να συζητησετε για το ποιος φταιει λιο ή πολλα...Ανοιξετε ενα θεμα ττοπουζοκυπρεοι + σκυλοι τους και οι επιπτωσεις τους
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”