Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Απάντηση
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από KINIGOSS »

ρε κοπελια για ονομα του θεου
μα εν κυκλοφορατε? εν εχετε γνωστους?
δαμε εχει ατομα ,εγω ξερω τουλαχιτο 10 τετιους που καθε μερα σχεδον εν να τσιλλησουν λαο με τα σκυλια τους ,με την ματσουκαν με τους λαγονικους με τους λυκους,και δεν μιλαμε για 2-3 τη σεζον μιλαμε για συαστηματικο κυνηγι (λαθροκυνηγι) ποσες φορες να καταγκελλουμεν? ας καμει και κανενας αρμοδιος τη δουλιαν του,καποτε εγινονταν ελεγχοι και στα εκπεδυτικα τωρα τπτ.Ο λαος στον τοπο μας μερα νυχταν και ολοχρονα δεχετε πιεσεην ,εν τον αφηννουμεν να πνασει ποττε,οσπου εν να παει τουτον? ος τζαμε που θελουν καπιοι να διαλησουν το κυνηγι στον τοπο μας.
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από HUNTER »

Laurona έγραψε:Νινο δηλαδη εσυ εχεις δυο κατηγοριες λαθροθηριας την μικρη και την μεγαλη?

Δηλαδη εγω σαν παεννω χωρκο που σχολανω, αμα πιασω 2 δρομους που ξερω οτι εννα τον εβρω, και τσιλω καθε δυο νυκτες εναν λαο, και πιανω 3 λαους την εφτομαν, για εναν μηνα , καμε τους 12 λαους, εν θα ειμαι το διο με εναν αλλο που να παει μες την νεκραν και να τους παιξει μονονυκτις? Εκεινος καμνει ζημιαν και εγω οχι?

Αμα πεταχτει ομπρος σου ρε φιλε ΝΑ ΜΕΝ ΤΟΝ ΤΣΙΛΙΣΕΙΣ!!!ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ! ΑΛΛΙΩς ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΕΙ, ΕΙΤΕ ΜΙΑΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΚΑΜΕΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟς , ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ....

ξΕΡΕΙς ΠΟΣΟΥΣ ΛΑΟΥς ΑΦΗΚΑ ΤΖΙΕ ΕΦΥΑΝ ΕΤΣΙ? ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΓΩ ΟΥΛΟΙ ΜΑΣ.ΕΝΕΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.


Οι μεγαλες οι τρυπες εξεκινησαν που μικρες ρωγμες ρε φιλε....

Οταν κατι ειναι παρανομο , δεν εχει μεγαλο και μικρο, ειναι παρανομο, αλλα εαν στο μυαλο σου εσυ το εχεις χωνεψει διαφορετικα οτι και να σου πω, δεν προκειτε να το αντιληφθεις διαφορετικα.

παντα φιλικα.



ΦΙΛΕ ΛΑΟΥΡΟΝΑ ΜΠΡΑΒΟ.
ΑΚΡΙΒΟΣ ΟΠΟΣ ΤΑ ΙΠΕΣ. ΕΙΤΕ 1 ΛΑΟ ΕΙΤΕ 1000 ΠΙΑΣΗΣ ΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ. ΓΙΑΥΤΟ ΤΣΕ Η ΛΕΚΣΗ ΛΕΙ ΘΗΡΕΥΩ ΛΑΘΡΕΑ.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από Laurona »

Εθυμισετε μου που ειμουν στο στρατο στην Κληρου.

Εκοψεν εναν παλιο τζιε εναν νεον ο μονιμος να τρων ντελιβερι και εσυρεν τους την.

Φκενουν αναφοραν το πρωιν, παραδεχετε ο νεος, συρνη του την πενταραν ο Διοικητης, και ερκετε η ωρα του παλιου, που τον εβαλεν(τον νεο) να παραγγειλουν...

Εσου ετρωες οξα ενε τρωες λαλεις του...

ΕΕ ΟΟΟΧΙΙ Κυριε Διηκοιτα ενε τρωα εγω.......ετσιμπουν......
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από ninos »

Laurona έγραψε:Νινο δηλαδη εσυ εχεις δυο κατηγοριες λαθροθηριας την μικρη και την μεγαλη?

Δηλαδη εγω σαν παεννω χωρκο που σχολανω, αμα πιασω 2 δρομους που ξερω οτι εννα τον εβρω, και τσιλω καθε δυο νυκτες εναν λαο, και πιανω 3 λαους την εφτομαν, για εναν μηνα , καμε τους 12 λαους, εν θα ειμαι το διο με εναν αλλο που να παει μες την νεκραν και να τους παιξει μονονυκτις? Εκεινος καμνει ζημιαν και εγω οχι?

Αμα πεταχτει ομπρος σου ρε φιλε ΝΑ ΜΕΝ ΤΟΝ ΤΣΙΛΙΣΕΙΣ!!!ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ! ΑΛΛΙΩς ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΕΙ, ΕΙΤΕ ΜΙΑΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΚΑΜΕΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟς , ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ....

ξΕΡΕΙς ΠΟΣΟΥΣ ΛΑΟΥς ΑΦΗΚΑ ΤΖΙΕ ΕΦΥΑΝ ΕΤΣΙ? ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΓΩ ΟΥΛΟΙ ΜΑΣ.ΕΝΕΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.


Οι μεγαλες οι τρυπες εξεκινησαν που μικρες ρωγμες ρε φιλε....

Οταν κατι ειναι παρανομο , δεν εχει μεγαλο και μικρο, ειναι παρανομο, αλλα εαν στο μυαλο σου εσυ το εχεις χωνεψει διαφορετικα οτι και να σου πω, δεν προκειτε να το αντιληφθεις διαφορετικα.

παντα φιλικα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα εδω ειμαστε στην Κυπρο. Αυτο που λαλεις ισχυει σε ευρωπαικες χωρες με παιδεια. Εχουμε τεραστιο προβλημα και ασχολουμαστε με μικροπρεπειες . Οι τρυπες προκυπτουν απο ρωγμες αλλα αυτη την στιγμη εχουμε τρυπες και πολυ μεγαλες μαλιστα. Ναι υπαρχουν μικροι λαθροθηρες και μεγαλοι. Εσυ φιλε αν καθε νυχτα παεις για λαγο σαν παεις σπιτι σου τοτε εισαι μεγαλος λαθροθηρας και κανεις τεραστοια ζημια εαν ομως παρεις 2-3 λαγους το χρονο εισαι μικρος λαθροθηρας και η ζημια που προκαλεις ειναι αμελητεα. Οπως και να εχει το κυνιγη μας δεν σασει ποτε διοτι βουρουμε εκεινους που πιανουν 1-2 λαους το χρονο με τους σκυλους ενω τους χωρκανους μας που αλωνιζουν ουλη νυχτα δεν τους καταγγελουμε. Δλδ αν συλλαβει ο ουλαμος λαθροθηρα με 10 λαους μες το διπλοκαμπινο και συλλαβει καποιον μες την νεκρα με 1 λαγο το μεσημερι που τον επιασε ο σκυλος θα πρεπει να ανεφερουν οι ειδησεις και τς 2 συλληψεις?
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από 'petros' »

ninos έγραψε:
Laurona έγραψε:Νινο δηλαδη εσυ εχεις δυο κατηγοριες λαθροθηριας την μικρη και την μεγαλη?

Δηλαδη εγω σαν παεννω χωρκο που σχολανω, αμα πιασω 2 δρομους που ξερω οτι εννα τον εβρω, και τσιλω καθε δυο νυκτες εναν λαο, και πιανω 3 λαους την εφτομαν, για εναν μηνα , καμε τους 12 λαους, εν θα ειμαι το διο με εναν αλλο που να παει μες την νεκραν και να τους παιξει μονονυκτις? Εκεινος καμνει ζημιαν και εγω οχι?

Αμα πεταχτει ομπρος σου ρε φιλε ΝΑ ΜΕΝ ΤΟΝ ΤΣΙΛΙΣΕΙΣ!!!ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ! ΑΛΛΙΩς ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΕΙ, ΕΙΤΕ ΜΙΑΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΚΑΜΕΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟς , ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ....

ξΕΡΕΙς ΠΟΣΟΥΣ ΛΑΟΥς ΑΦΗΚΑ ΤΖΙΕ ΕΦΥΑΝ ΕΤΣΙ? ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΓΩ ΟΥΛΟΙ ΜΑΣ.ΕΝΕΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.


Οι μεγαλες οι τρυπες εξεκινησαν που μικρες ρωγμες ρε φιλε....

Οταν κατι ειναι παρανομο , δεν εχει μεγαλο και μικρο, ειναι παρανομο, αλλα εαν στο μυαλο σου εσυ το εχεις χωνεψει διαφορετικα οτι και να σου πω, δεν προκειτε να το αντιληφθεις διαφορετικα.

παντα φιλικα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα εδω ειμαστε στην Κυπρο. Αυτο που λαλεις ισχυει σε ευρωπαικες χωρες με παιδεια. Εχουμε τεραστιο προβλημα και ασχολουμαστε με μικροπρεπειες . Οι τρυπες προκυπτουν απο ρωγμες αλλα αυτη την στιγμη εχουμε τρυπες και πολυ μεγαλες μαλιστα. Ναι υπαρχουν μικροι λαθροθηρες και μεγαλοι. Εσυ φιλε αν καθε νυχτα παεις για λαγο σαν παεις σπιτι σου τοτε εισαι μεγαλος λαθροθηρας και κανεις τεραστοια ζημια εαν ομως παρεις 2-3 λαγους το χρονο εισαι μικρος λαθροθηρας και η ζημια που προκαλεις ειναι αμελητεα. Οπως και να εχει το κυνιγη μας δεν σασει ποτε διοτι βουρουμε εκεινους που πιανουν 1-2 λαους το χρονο με τους σκυλους ενω τους χωρκανους μας που αλωνιζουν ουλη νυχτα δεν τους καταγγελουμε. Δλδ αν συλλαβει ο ουλαμος λαθροθηρα με 10 λαους μες το διπλοκαμπινο και συλλαβει καποιον μες την νεκρα με 1 λαγο το μεσημερι που τον επιασε ο σκυλος θα πρεπει να ανεφερουν οι ειδησεις και τς 2 συλληψεις?
Ρε φιλε με ολο το σεβασμο καταλαβεις τι γραφεις οξα αλλα θελεις να πεις και αλλα γραφεις??
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από ninos »

HUNTER έγραψε:
Laurona έγραψε:Νινο δηλαδη εσυ εχεις δυο κατηγοριες λαθροθηριας την μικρη και την μεγαλη?

Δηλαδη εγω σαν παεννω χωρκο που σχολανω, αμα πιασω 2 δρομους που ξερω οτι εννα τον εβρω, και τσιλω καθε δυο νυκτες εναν λαο, και πιανω 3 λαους την εφτομαν, για εναν μηνα , καμε τους 12 λαους, εν θα ειμαι το διο με εναν αλλο που να παει μες την νεκραν και να τους παιξει μονονυκτις? Εκεινος καμνει ζημιαν και εγω οχι?

Αμα πεταχτει ομπρος σου ρε φιλε ΝΑ ΜΕΝ ΤΟΝ ΤΣΙΛΙΣΕΙΣ!!!ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ! ΑΛΛΙΩς ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΕΙ, ΕΙΤΕ ΜΙΑΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΚΑΜΕΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟς , ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ....

ξΕΡΕΙς ΠΟΣΟΥΣ ΛΑΟΥς ΑΦΗΚΑ ΤΖΙΕ ΕΦΥΑΝ ΕΤΣΙ? ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΓΩ ΟΥΛΟΙ ΜΑΣ.ΕΝΕΝ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.


Οι μεγαλες οι τρυπες εξεκινησαν που μικρες ρωγμες ρε φιλε....

Οταν κατι ειναι παρανομο , δεν εχει μεγαλο και μικρο, ειναι παρανομο, αλλα εαν στο μυαλο σου εσυ το εχεις χωνεψει διαφορετικα οτι και να σου πω, δεν προκειτε να το αντιληφθεις διαφορετικα.

παντα φιλικα.



ΦΙΛΕ ΛΑΟΥΡΟΝΑ ΜΠΡΑΒΟ.
ΑΚΡΙΒΟΣ ΟΠΟΣ ΤΑ ΙΠΕΣ. ΕΙΤΕ 1 ΛΑΟ ΕΙΤΕ 1000 ΠΙΑΣΗΣ ΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ. ΓΙΑΥΤΟ ΤΣΕ Η ΛΕΚΣΗ ΛΕΙ ΘΗΡΕΥΩ ΛΑΘΡΕΑ.
Ο petros που εχει παρανομο λαγουδακι ειναι λαθροθηρας? Ολοι ξερουμε οτι η κατοχη αγριου θηραματος ειναι λαθροθηρια. Δεν ειναι και αυτος ρωγμη?? Εγω λεω μπραβο στο φιλο πετρο για την πραξη του ασχετως οτι παρανομει...αλλα καποιοι νομοταγεις κυνηγοι εδω στο φορουμ που ασχολουνται με τις ρωγμες θα επρεπε να τον καταγγειλουν ως τωρα διοτι απλα ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ και δεν υπαρχουν εξαιρεσεις
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από HUNTER »

ΕΝ ΕΝΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΜΕ ΛΑΘΡΕΟ ΤΡΟΠΟ. ΑΛΛΑ ΝΕ ΕΙΝΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ ΕΣΗΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟ ΘΗΡΑΜΑ.
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από ninos »

Αν κανω καισαρικη σε λαο και παρω το μικρο δεν το παιρνω λαθραια? Νομιζω δινουμε ιδεες σε λαθροθηρες πως να νομιμοποιησουν την λαθροθηρια
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από Laurona »

Εγραψα ενα ποστ και εχαθηκεν, μα τι γινετε ρε κουμπαρε :evil:

Τελοσπαντων εν τα ξαναγραφω εν πολλα, αλλα απαντω σου για τον Πετρον.

Θα μπορουσε να πεις καποιος οτι ειναι παρανομος κατοχος, αλλα οχι λαθροθηρας, πλην τουτου ομως σου λεω οτι ειναι πολυ πιο καλος που ουλοους μας δαμεσα γιατι εδεσμευτικε ΓΡΑΠΤΩΣ αρα υπαρχει και νομικο επιχειρημα, να δωσει στον τυπο την απελευθερωση του με πληρη καλυψη του περιοδικου.

ΕΣΩΣΕΝ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΙΣΩ.

Εμπορουσεν να τον αναγιωσει, να σιωπισει , να μεν πει τιποτε και να πιασει και τα 150 ευρω που λαλουν οτι θελουν για ενα ζωντανο λαο, πουλοντας τον.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Αγριογατες και οι επιπτωσεις που εχει στο θηραμα

Δημοσίευση από HUNTER »

Ο ΛΑΟΣ ΦΙΛΕ ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΥΝΗΓΙΟΥ. ΤΟ ΛΑΟΥΙ ΙΤΑΝ ΝΑ ΠΣΟΦΙΣΗ. ΟΠΟΣ ΙΠΑ ΤΣΕ ΠΡΙΝ Η ΚΑΤΟΧΗ ΖΟΝΤΑΝΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝΟΜΙΑ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”